24 квітня 2022
Бог продовжує Свій пасхальний похід супроти влади темряви
«Бог продовжує Свій пасхальний похід супроти влади темряви. І саме Він на наших очах, на нашій землі, нашими руками творить нове майбутнє для всього світу. «Що ж сказати на це? Якщо Бог за нас, хто проти нас?» (Рим. 8, 31), - натхненно запитуємо сьогодні разом із апостолом Павлом», - із Пасхального послання владики Митрофана.
24 квітня 2022
Великоднє привітання о.Віктора Маринчака (відео)
Кожного року ми маємо пережити смерть і погребіння Спасителя та всією істотою долучитися до метаісторичної події. Цьогоріч темрява, скорбота і туга охопила весь народ. Але, попри все, ми маємо надію на Перемогу. Про наші зусилля, щоб здобути Воскресіння, віру в майбутнє і актуальність пророцтва Т.Шевченка – у Великодньому посланні о.Віктора Маринчака.
23 квітня 2022
"Нехай мовчить всяка плоть"
«Субота ця преблагословенна, бо нині мертвий Христос воскресне на третій день», — співається в кондаку Великої Суботи. Перебуваючи посередині між Хрестом і Воскресінням, Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість. Це єдина субота в році, котра є днем строгого посту. У тематиці цього дня сполучаються найглибший кенозис Слова Божого, «навіть у пекло зійшовшого» у пошуку занепалого Адама, і початок перемоги над пеклом і смертю.
22 квітня 2022
Надія на нашу нездоланність (відео)
«Коли ми бачимо такі страшні та нечувані страждання, то не треба питати, де зараз Бог? Він передбачав це з самого початку і взяв на себе весь біль, який переживають зараз люди. Разом з нами Господь також сьогодні страждає, аби дати нам надію, що ми здатні здолати все», - із проповіді о.Віктора Маринчака в Страсну п’ятницю.
22 квітня 2022
Змістовне страждання напередодні Воскресіння (відео)
У Богослужіннях Страсного тижня вражає те, що грецькою мовою називається «кенозис» - мотив приниження Божественного достоїнства нашого Спасителя, який приймає на себе страждання і смерть. Це Боже звернення до нас потребує осмислення.
21 квітня 2022
Cили зла мають бути подолані (відео)
«Ми намагаємось зрозуміти і прийняти, що це значить наслідування Христа в буквальному розумінні цього слова. Як можна уникнути жертв та страждань, якщо необхідно, щоб здійснилася воля Божа і Його промисел. Сили зла мають бути подолані, але для того хтось повинен взяти на себе чашу, прийняти і пити її до кінця», - із проповіді о.Віктора Маринчака у Великий Четвер.
21 квітня 2022
Служба Дванадцяти Євангелій
Центральне місце в Богослужіннях Страсного тижня належить утрені Великої П’ятниці. ЇЇ ще називають Cлужбою Дванадцяти Євангелій.
20 квітня 2022
Встановлення Євхаристії
Серед днів Страсного тижня Великий Четвер займає особливе місце. Саме в цей день Церква ще й ще раз згадує і переживає Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями – апостолами
20 квітня 2022
Cвятий Петро Конашевич-Сагайдачний
Сьогодні, 20 квітня, повнота помісної Української Православної Церкви вдруге на загальноцерковному рівні вшановує пам’ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Рішення про включення його імені до Місяцеслова було ухвалене Священним Синодом ПЦУ 21 серпня 2020 року. Петро Сагайдачний походив з давнього православного галицького роду. Він народився у 1570 – 1580-х роках ...
19 квітня 2022
Розклад служб на Cтрасний тиждень (відео)
Через постійні обстріли Харкова та комендантську годину служби Страсного тижня в Іоано-Богословському храмі цьогоріч матимуть свою специфіку. Вечірні Богослужіння починатимуться о 14 годині. Літургії Великого Четверга і Суботи – о 10 ранку. Не так як завжди буде і Пасхальна Всенічна. Більш докладно про розклад на найближчі дні розповідає настоятель.
19 квітня 2022
Великий вівторок
Остання проповідь Спасителя в Єрусалимському храмі: Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський. Мф.25: 13
18 квітня 2022
Про війну, літературу і наше майбутнє
«Російського солдата треба не ненавидіти, а нищити. Для його ж користі, щоб менше встиг вчинити зла», - під таким заголовком у Вербну неділю вийшло велике інтерв’ю о.Віктора Маринчака для сайту «Українська правда». Пропонуємо вам прочитати цікаву розмову на актуальну тему.