25 лютого 2024
Два стани душі (відео)
Здійсненням своїх обов’язків хвалитись не треба. Ти не герой і не подвижник. Просто звичайна людина, яка робить необхідне. Хто з нас може сказати, що він виконує всі десять заповідей? У нас немає підстав думати, що ми краще за інших. Про шляхи до спасіння, розуміння слів «помилуй мене грішного» та два стани душі на прикладі поведінки митаря і фарисея дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
24 лютого 2024
Зв’язане кров’ю стоятиме вічно (відео і фото)
«Сьогодні два роки повномасштабного вторгнення в тій десятилітній війні, що триває чотириста років. Йдеться про фундаментальне протистояння, яке можна розрішити тільки перемогою. Ворог хоче знищити все українське й в цій боротьбі між добром і злом вже принесено багато жертв. Тому нам треба набиратися мужності з розумінням того, що зв’язане кров’ю стоятиме вічно», - із проповіді о.Віктора Маринчака 24 лютого 2024 року.
24 лютого 2024
Життя спонукає нас бути сильними (відео)
Бог каже нам, що «Царство Небесне силою береться і хто застосовує зусилля здобуває його». Життя ставить перед нами різні проблеми і спонукає стати сильними. Воно змушує згадати, що ми маємо якусь дивну силу, оскільки є образом Божим, а Він не може бути слабким. Про наші можливості духу, які здатні здолати всі труднощі та перемогти напади ворога дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
24 лютого 2024
Про митаря і фарисея
Ми звикли осуджувати і ставитися з презирством до фарисея: нам здається, що сьогоднішнє Євангеліє дає нам на це право – він нібито осуджений Самим Христом. Але ми забуваємо, чого коштувала пихата праведність фарисея йому і подібним до нього людям.
23 лютого 2024
Прагнення щастя
Кожна людина прагне бути щасливою. Насправді, йдеться не просто про наше бажання, а про обов’язок перед Творцем, який створив світ і дав можливість нам насолоджуватись його красою. Що ж таке щастя? У книзі «Досвід навернення» настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак дає своє визначення цього омріяного стану душі. Спробуємо ще раз торкнутися вічної теми та хоч на деякій час в умовах війни відчути Боже покликання.
23 лютого 2024
Перше і друге знайдення голови Іоана Предтечі
Найбільшого з праведників Іоана Хрестителя Церква протягом року вшановує неодноразово. В трагічний для українського народу день 24 лютого згадуються події, які увійшли в історію як перше і друге знайдення голови Предтечі. Коли вбивство пророка покривавило бенкет Ірода, учні святого поховали його гідне пошани тіло (Мф. 14:11). Тим часом як главу Хрестителя на таці тиран підніс безсоромній Іродіаді, і та веліла закопати її в землю в негідному місці поблизу палацу Ірода в Махеронті.
23 лютого 2024
Ліки від журби (відео)
Попереду тривала й виснажлива війна. Подекуди нам навіть здаватиметься, що Господь гнівається та карає свій народ, але тільки Йому відомими шляхами Бог Любові веде нас до Спасіння. Які би вагомі не були причини для смутку ми не маємо права впадати у відчай. Треба продовжувати боротьбу зі силами зла і темряви
22 лютого 2024
Чи є вбивство ворога гріхом?
Як сполучити заповідь «не вбивай» зі збройним спротивом ворогу? За два роки повномасштабної війни це питання неодноразово повставало перед українцями. Але відповідь на нього є однозначною: грішить той, хто спричиняє зло, чинить убивство з метою геноциду, насилля, агресії, прагнучи загарбати щось – і це росія.
22 лютого 2024
Харків’яни згадали історичні події (відео і фото)
Настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ о.Віктор Маринчак відслужив панахиду за Героями російсько-української війни, які були вбиті під час російського теракту 22 лютого 2015 року. Патріотична спільнота міста згадала історичні події десятирічної давнини, коли в цей день харків’яни зламали кремлівський сценарій розколу країни і на вісім років відтермінували початок повномасштабної війни. Вічна ...
21 лютого 2024
Мученик Маврикій і 70 його підлеглих воїнів
Серед святих всіх часів було дуже багато воїнів. Вони зі зброєю в руках боролись проти сил зла і темряви. 22 лютого за новоюліанським календарем Церква вшановує воєначальника Маврикія та одразу десятки його підлеглих бійців, що не зрадили своїй вірі та принципам. Святий Маврикій, воєначальник з Апамеї Сирійської, постраждав в 305 ...
21 лютого 2024
Козельщанська ікона
21 лютого за новоюліанським календарем церква вшановує одну із українських святинь – Козельщанську ікону Божої Матері. Вона належить до ікон пізніших за часом прославлення (1881) і разом з тим до найбільш шанобливих. Про цей чудотворний образ на Полтавщині читайте на нашому сайті.
20 лютого 2024
Розклад на тиждень. У суботу служимо Всенічну (відео)
Наприкінці тижня в нашому храмі починається спів Пісної Тріоді. Церква поступово готує вірних до Чотиридесятниці і вже скоро ми почуємо проникливі слова «Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче. Лине бо зранку дух мій до Храму святого Твого». Торкнутися глибин Богослужіння розумом, серцем і всією істотою можна не тільки на Літургії, а й під час Всенічної. В цю суботу ми почнемо її знову служити. Більш докладно про розклад розповідає настоятель.