2 травня 2022
Ми тепер краще починаємо розуміти сутність розп’яття (відео)
«Коли людина живе у мирному світі, то вона дуже погано розуміє, що таке тортури і знущання. Світ пережив зараз потрясіння тому, що вперше у цьому столітті побачив обличчя насильницької смерті після катувань так відкрито і в такому обсязі. Цей жахливий досвід не є для нас даремним», - о.Віктор Маринчак.
1 травня 2022
Віра тих, хто долає смерть (відео)
Для здобуття Воскресіння треба, щоб у тебе перевернулося все. Ми потребуємо могутньої віри, неймовірної сили та піднесеності. Вона не для слабких. Це віра тих, хто своїми зусиллями, а часом і зброєю, долає смертю смерть. Тому нам такий цінний цей досвід навернення і здобування духовної могутності, яка переможе світ.
1 травня 2022
Поминальна Літургія. Радониця
Після святкового Великоднього тижня, який наповнений Пасхальною радістю, Церква звіщає благу вістку про Воскресіння Христове всім від віку спочилим. Починаються поминальні дні, які в народі ще називають Червона гірка або Радониця. У вівторок 3 травня в нашому храмі молитимось за всіх спочилих та приймаємо записки онлайн на Поминальну Літургію і панахиду.
30 квітня 2022
Ми довго воскресали (відео)
«Воскресіння стосується всіх: кожного з нас, країни, народу. Той страшний смертний сон, який захопив Україну за більш, ніж триста років, тривав довго і пробудження не наставало. Прийшов час, коли стало зрозуміло - для того, щоб воскреснути треба повалити нашу смерть», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
30 квітня 2022
Фомина неділя
З давніх часів восьмий день після Великодня, як закінчення Світлої седмиці, святкувався особливо. Він названий Антипасхою, що означає «замість Пасхи».
29 квітня 2022
Пасхальний хліб артос (відео)
Протягом всього Світлого тижня на солеї, перед образом Спасителя лежить освячений хліб - артос. У суботу Світлого тижня він буде роздроблений, і зазвичай при цілуванні хреста на Літургії роздається парафіянам нашого храму, як святиня.
28 квітня 2022
Iсторія Вишгородської ікони, яку вкрали росіяни
Музеї країни-окупанта повні українських мистецьких та історичних раритетів: Вишгородська ікона — лише один із багатьох прикладів. Їхні архіви містять тонни документів з історії України. Ми знаємо, що сучасні Андрії Боголюбські нічого нам не повернуть. Та ми маємо бути свідомі, що там є багато нашого!
27 квітня 2022
Сюжет телеканалу «Sky News» про нашу громаду (відео)
Світові мас-медіа все більше розповідають про життя Міста-Героя Харкова в умовах війни. Одним із духовних центрів протистояння російської агресії є Іоано-Богословський храм. Цей сюжет британського телеканалу «Sky News» про нашу громаду та її настоятеля о.Віктора Маринчака побачили мільйони людей.
26 квітня 2022
Чому так багато ікон Богородиці?
Різноманітність ікон Богородиці вражає уяву. За підрахунками фахівців, число вшанованих ікон Божої Матері, досягає близько семиста. Звідки взялося так багато образів і як в них орієнтуватися, спробуємо розібратися разом з фахівцями.
25 квітня 2022
Будьте як діти! (фоторепортаж, архів)
Цим світлинам всього три роки, але, здається, вони зовсім з іншого життя. В Світлий понеділок у нашому храмі служили Дитячу Літургію. У родинному колі улюблених священиків, затишної атмосфери, всеохоплюючої Любові та Пасхальної радості учні дитячої недільної школи ставали безпосередніми учасниками спільної справи – Літургії. По закінченні служби всі парафіяни отримували паски та брали участь у святковій трапезі.
24 квітня 2022
Свято у нашому храмі (фоторепортаж)
Пасха-2022 року точно увійде в історію. Два місяці війни, нечувані страждання та втрати серед українців, постійні обстріли Харкова… Країна переживає найбільші випробування в своїй історії. Але, попри все, ми святкуємо головну подію церковного року і віримо, що Воскрес Христос й Воскресла вже Україна. На фото Великодній репортаж з храму Апостола Любові.
24 квітня 2022
Пасхальне послання предстоятеля
Для нас, для всіх, хто невинно страждає від імперії зла навіть сьогодні, в день Пасхи, воскресіння Христове є радісним нагадуванням про неминучу перемогу Божу над гріхом і беззаконням, про перемогу добра і правди. А для ворогів, які вдерлися в наш український дім, для душогубів і вбивць, які навіть у ці священні дні не лише не зупинили кровопролиття, але тільки примножують його, Христове воскресіння є нагадуванням про справедливу відплату й немилосердне покарання для всіх немилосердних.