11 травня 2022
Преподобний Амфілохій Почаївський
12 травня Свята Церква відзначає день пам’яті преподобного Амфілохія Почаївського. Його чернече життя припало на один з найтрагічніших періодів в історії християнства, коли комуністичні керівники рахували, що віра в Бога - це злочин, а релігії в СРСР немає.
10 травня 2022
Навіщо християнину  читати Старий Заповіт?
Дуже часто можна почути: так, Євангеліє – це чудово, це я читаю, наскільки виходить, живу по ньому, якщо не живу, то принаймні розумію, що в цьому потрібно каятися. Ну а Старий Заповіт – це ж якийсь жах. Це було давно, це було з євреями, а не з нами, це було з людьми дикими, які один одного різали та вбивали.
9 травня 2022
Філософія свободи Сковороди (відео)
Зруйнування музею Сковороди на Харківщині внаслідок ракетного обстрілу не може не зачепити кожного українця. Це не просто свідомий удар по культурі. Григорій Сковорода весь час потрапляє в парадигму супротивника імперського режиму. Росіянам не вдалося привласники його собі. о.Віктор Маринчак розповідає чому окупанти захотіли знищити ім’я філософа.
8 травня 2022
о.Віктор Маринчак про жінок-мироносиць (відео)
«Жінки-мироносиці служили, супроводжували, а, головне, вірність зберегли до самої смерті. Чоловікам треба згадати, що в якихось речах жінки сильніші за нас. Начебто слабкі, тендітні, але коли приходять найтяжчі біди вони першими виявляють мужність, спокій і таку впевненість перебування з Богом, що жодних випробувань не жахаються», - о.Віктор Маринчак.
8 травня 2022
Духовними зусиллями мусимо подолати смерть (відео)
«Скільки би я не бачив тіло померлої людини – я відкидаю смерть. Я не приймаю її, бо знаю, що духовними зусиллями мушу подолати смерть. Непримиренне ставлення до неї народжується спочатку не в серці переляканих учнів, а в неосяжних серцях жінок-мироносиць», - о.Віктор Маринчак.
7 травня 2022
Думки про смерть і мету нашого існування (відео)
«Ухилитися від смерті неможливо. Питання в тому, щоб до останнього проблиску твоєї свідомості стверджувати в собі, а значить і навколо себе, образ Божий. Приєднатися до свого народу. Це, безумовно, є мета нашого існування», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
7 травня 2022
Неділя жінок-мироносиць
У третю Неділю після Великодня Свята Церква згадує пам'ять святих жінок-мироносиць, і праведних Йосифа Аримафейського і Никодима – таємних учеників Христових. Своїм богослужінням Церква знову ставить нас на голгофі у Хреста Христовового, з якого знімають Пречисте Його Тіло Йосиф та Никодим, і у вертограді у труни, де вони поклали Тіло ...
6 травня 2022
Любов сильніша за смерть (відео)
Цього року неділю жінок-мироносиць співпадає зі святкуванням в Україні Дня матері. Історія тих, хто стояв біля розп’ятого Ісуса, показує нам справжній взірець любові. Якщо ми хочемо з кимось ототожнитися в Євангелії, то серед багатьох інших прикладів, можливо, найбільший є саме жінки-мироносиці. Їхня любов сильніша за смерть.
5 травня 2022
Великомученик Юрій Переможець
Великомученик Георгій (Юрій) Переможець походерить з Каппадокії, (як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов). Він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні. Молодий Юрій поступив на службу до римського війська і ...
5 травня 2022
Приймаємо записки онлайн
8 травня 2022 року в Україні відзначається День матері. Цьогоріч він співпадає з неділю жінок-мироносиць. На прохання наших парафіян продовжуємо приймаємо записки онлайн на служби в суботу та неділю. Нагадуємо, що Літургія в Іоано-Богословському храмі починається о 10 ранку. Одразу після її закінчення служимо панахиду.
4 травня 2022
Нам треба докладати надзвичайних зусиль (відео)
«Нам треба докладати надзвичайних зусиль. Якщо ми будемо вірити не так гаряче, не так пристрасно, не з таким зусиллям, як Фома, не в такому катастрофічному стані, як його друзі апостоли, а теплохладно, то віра наша марна. Вся сила нашої віри в тому, що Христос воскрес! Інакше все наше життя втрачає будь-який сенс», - о.Віктор Маринчак.
3 травня 2022
Оригінальніі сюжети в іконографії Воскресіння Христова
Дивный Пасхальный канон — «торжественная песнь радости о Победителе смерти и ада» [13, с. 206] — наряду с глубокими богословскими рассуждениями содержит столь яркие и образные описания самого события Воскресения Христова, что это творение преподобного Иоанна Дамаскина порой кажется своего рода иконографической программой, которую творец канонов заботливо предлагает не только самим иконописцам, но и тем, кто стремится вникнуть и в смысл изображенного события.