2 квітня 2022
о.Віктор Маринчак: "Ми маємо великий час" (відео)
«Ми маємо великий час, коли всі негативні наслідки Переяславської Ради повністю скасовуються: як в свідомості нашого народу, так і в його емоційному ставленні до всього того, що ми мали в своїй історії. Настає прозріння і момент істини», - із проповіді в поминальну суботу о.Віктора Маринчака.
1 квітня 2022
Духа безнадійності не дай мені (відео)
У молитві Єфрема Сиріна ми просимо не дати нам духа безнадійності. Те, що церковнослов’янською мовою називають «унынием» є браком нашої віри. У такому стані людина не знаходить собі місця, не має жодних сподівань і навіть бажання працювати над собою. Вона нічого не хоче ні від себе, ні від життя, перебуваючи в апатії та пригніченості. о.Віктор Маринчак розповідає чому це небезпечно.
31 березня 2022
Сила Божого сяйва (відео)
«Яка би не була пожежа вона згасає, закривається димом і там нічого вже немає. Яке би не було смертельно полум’я воно рано чи пізно меркне. Нам треба вірити, що Боже сяйво яскравіше і сильніше за всі вибухи та пекельне полум’я. Ми повинні залишитися зі Світлом Правди, щоб намножувалось життя і темрява не охопила його», - о.Віктор Маринчак.
30 березня 2022
Остання поминальна субота Великого Посту
Попереду вже третя поспіль поминальна субота Великого Посту. 2 квітня 2022 року Церква знову молиться за всіх спочилих. Оскільки в умовах війни та обстрілів Харкова не всі парафіяни мають можливість потрапити на службу, то на цей раз в Іоано-Богословському храмі ПЦУ ми також приймаємо записки ОН-ЛАЙН. Нагадуємо, що наразі початок Літургії в нашому храмі о 10 ранку.
30 березня 2022
Актуальне інтерв’ю митрополита Епіфанія (відео)
Про спроби замаху на очільника ПЦУ, майбутнє московської церкви в Україні та чому не є гріхом вбивати окупантів дивиться в інтерв’ю митрополита Епіфанія.
29 березня 2022
Преподобний Олексій, людина Божа
30 березня ми вшановуємо одного з найулюбленіших святих Давньої Русі, преподобного IV століття Олексія, до основного імені якого долучилося ще одне ймення – людина Божа. Нам зараз важко уявити, що головним змістом життя людини може бути Бог і служіння Йому. Життєопис Олексія, людини Божої, допомагає зробити це повною мірою.
28 березня 2022
Про війну у книзі "Досвід навернення"
У книзі «Досвід навернення» про о.Віктора Маринчака багато приділяється уваги темі війни. Є в ній чимало роздумів про вбивство ворогів, поради як долати страх, відповіді на питання чи все можна прощати негідникам? Два роки тому, коли були записані ці духовні бесіди з настоятелем, дехто дивувався окремим висловам, вважаючи їх фантастичними. Сьогодні все прочитується по-новому.
27 березня 2022
Настав час мужності (відео)
«Ми не можемо ухилитися від того, що відбувається: від цих випробувань, страждань, втрат. Боротьба світла з темрявою увійшла у таку фазу, коли захоплено все. Кожен із нас повинен вибирати своє місце і робите все, що від нього залежіть», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
27 березня 2022
Хрестопоклонна неділя
Великий піст — це час особливого внутрішнього й зовнішнього стримання і покути. Оскільки ця духовна боротьба триває довгий час, то звичайно буває так, що перші дні чи тижні посту ми практикуємо його ревно й мужньо, але відтак помалу фізично й душевно вичерпуємося, ослаблюємося і знеохочуємося. Свята Церква, знаючи про немічність і нестійкість людської при-роди, ставить посеред посту перед нашими очима надзвичайно могутню спонуку до витривалої духовної боротьби, якою є святий хрест.
26 березня 2022
Богословське обґрунтування нашої боротьби (відео)
У поминальну суботу знов згадували тих людей, які колись ясно світилися в нашому житті. Ми повинні усвідомити, що Господь робить людину вільною. Якщо вона втрачає свою свободу, то перестає бути образом Божим і перетворюється на тварину, або навіть гірше.
26 березня 2022
Поет Cергій Жадан і о.Віктор Маринчак про війну і мир (відео)
Весна потрохи витісняє зиму, люди не забувають посміхатися та кожен на своєму місці допомагають боронити Харків. Письменник та поет Сергій Жадан і настоятель Іоано-Богословського храму о. Віктор Маринчак знайшли час поговорити про війну і мир.
26 березня 2022
Преподобний Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.