25 квітня 2024
Чи можуть жінки ходити до храму у брюках?
Продовжуємо спростовувати міфи, одним із яких є те, що жінкам, нібито, неможна заходити до храму у брюках. Немає в нашій Церкві такої заборони. Та й в інших Православних Церквах світу (окрім МП, очевидно) подібних правил, які би забороняли зараз жіноцтву в брюках приходити до храмів, не існує. Для наших священнослужителів ...
24 квітня 2024
Євангеліст язичників - Апостол Марко
25 квітня Православна Церква України вшановує пам’ять святого апостола і євангеліста Марка. За міцну віру його зображують левом – символом могутності та влади. Про автора самого короткого Євангелія, подвижника і вірного учня Спасителя читайте у нашому матеріалі.
23 квітня 2024
Духовна хірургія таїнства Соборування (відео)
У наш час, обтяжений хвилюваннями та викликами світу, так важливо дослухатися до свого душевного здоров’я. Про нього, а також про пошук внутрішнього спокою для віруючої людини попри всі випробування часто говорить у своєму слові перед Таїнством Соборування настоятель нашого храму отець Віктор Маричнак. Нагадаємо, що це Таїнство звершується у нашому храмі у найближчу п’ятницю 26 квітня об 11 годині.
23 квітня 2024
Великомученик Юрій Переможець
Великомученик Юрій стверджував, що віруючий у Христа перенесе будь-які муки і здатен творити діла, які творив сам Спаситель: "Сліпих просвіщати, прокажених очищати, глухим подавати слух, виганяти бісів, воскрешати померлих". Почувши це, імператор звелів святому здійснити найбільше чудо, непідвладне язичницьким волхвам – воскресити померлого. Святого Юрія Переможця шанують за чудодійну допомогу людям у небезпеці, він вважається особливим заступником воїнів.
22 квітня 2024
Попереду останні служби Чотиридесятниці (відео)
Останній тиждень Чотиридесятниці формально завершує Великий Піст. Вже в суботу 27 квітня Церква відзначає воскресіння Лазаря, а в неділю – свято Входу Господнього до Єрусалиму, після якого вже починається Страсний тиждень, який готує нас до Великодня. У п’ятницю в нашому храмі здійснюється загальне Соборування і відбудеться Літургія Ранішосвячених Дарів. Весь розклад служб читайте на сайті.
21 квітня 2024
Мужність любові (відео)
«Церква здобула світ мужністю і любов’ю. Протягом багатьох століть вона перебувала у важких гоніннях й люди йшли на муки і страждання заради того, щоб утвердити її навколо. Господь полюбив світ до смерті, жертви і розп’яття. Багато ще попереду випробувань, але нехай завжди з нами буде ця наука, що перемагає мужність заснована на любові», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
20 квітня 2024
Взірець покаяння: блудниця, яка досягла святості
Наприкінці Великого посту Церква згадує історію дивовижної жінки, яка була блудницею, але своїм покаянним подвигом досягла святості. Свята Марія Єгипетська жила у VI столітті в Олександрії. Вона була відомою у всьому місті тим, що була повією і 17 років свого молодого життя вона присвятила блуду і розпусті. Про факти її непростої долі у нашому матеріалі.
20 квітня 2024
Cуботня проповідь (відео)
«Якщо би ми до кінця усвідомили Кого пізнали, то, мабуть, і життя наше би змінилось. Якщо Бог зі мною, то хто проти мене? Якщо Господь є мій захисник, то кого я буду боятись у цьому світі? Але, на жаль, змін за собою ми не помічаємо і це часто призводить до розпачу та втрати надії». Про наш доленосний вибір і подальші кроки до Спасіння у суботній проповіді о.Геннадія Рохманійка.
19 квітня 2024
Похвала Пресвятої Богородиці
У суботу п"ятого тижня Великого посту православні християни з особливою шаною прославляють Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують увечері в п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері.
19 квітня 2024
Богослов’я Богородичних ікон
Цими днями Церква особливо вшановує ту, Яку називає Чеснішу від Херувимів та Незрівняно славнішу від Серафимів. Різноманітність ікон Богородиці дійсно вражає уяву. За підрахунками фахівців, число прославлених ікон Божої Матері, досягає близько семиста. Звідки взялося так багато образів і як в них орієнтуватися, спробуємо розібратися разом з фахівцями.
19 квітня 2024
о.Віктор Маринчак про музику (аудіо)
Зазвичай ми виставляємо на сайт відео, фото або текстові матеріали, але цікаві розмови на радіо відбуваються в аудіоформаті. Свого часу для європейського слухача на «Радіо Свободи» відомий журналіст Ігор Померанцев зробив програму про музику, де одним із спікерів був настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ о.Віктор Маринчак. Про музику в житті віруючої людини цікавий аудіофрагмент, який радимо послухати.
19 квітня 2024
Здатність переосмислювати життя (відео)
Блуд – це не тільки плотський гріх. Йдеться про служіння ідолам нестриманості й запалу страстей, коли серце віддається не тому, що гідне любові, не людям й Богу, а на служіння бажанням. Приклад Марії Єгипетської показує, що у битві з пороками, внутрішніми і зовнішніми ворогами ми не полишені на самоті, не покинуті й не забуті.