29 вересня 2022
Митрополит Епіфаній в нашому храмі (фото і відео)
Іоано-Богословський храм міста Харкова був і лишається духовним форпостом України. Сьогодні предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній молився в самому серці Слобожанщини. Світлини і відео з історичної події.
29 вересня 2022
о.Віктор Маринчак про нашу відповідь на катастрофічність буття (відео)
Наш світогляд є дійсно катастрофічним. Зіткнення між світлом і темрявою річ неминуча. Любов і ненависть, лжа з правдою, добро зі злом сперечаються постійно. Ця війна триватиме до остаточної перемоги. Ми всі є учасниками останній битви, але у нас є підстави для оптимізму. Про них розмірковує у суботній проповіді о.Віктор Маринчак.
29 вересня 2022
Закрили вікна храму після обстрілу російськими ракетами (фото)
Як відомо, після обстрілу російськими ракетами, Іоано-Богословська церква теж зазнала пошкоджень. Постраждали вікна, частина даху, прихрамові приміщення, є невеличкі руйнування в куполі. Спільними зусиллями громади та за підтримки КП «Харківспецстрой» нам вдалося закрити вікна. В умовах війни храм і надалі продовжує готуватися до зимового сезону.
29 вересня 2022
Притча про таланти
Звернемо увагу: погано розпорядився сріблом саме той з рабів, кому було дано найменше. Так і буває в житті: людина в один далеко не прекрасний для неї день усвідомлює, що вона цілком звичайна, нічим не видатна, позбавлена талантів у звичному для нас розумінні цього слова. Усвідомлює – і починає сумувати. Читаючи ...
29 вересня 2022
Віддавати Богові та людям (відео)
Перші служби жовтня завжди нагадують про швидкоплинність життя і почуття часу. Недарма в церквах в ці дні читається притча про таланти, яка відкриває нам ключ до пізнання цінності буття. В умовах війни всі таланти важливі, головне не закопувати їх в землю. На служби 1-2 жовтня в нашому храмі приймаємо записки онлайн.
29 вересня 2022
День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії
Вірою у Христа, Надією на Вічне життя і Любов’ю до Бога та ближнього стверджується людська душа. А народжуються ці чесноти через вищу мудрість – Софію. Треба бути готовим до жертви: іноді - до зречення егоїзму, іноді – до пролиття власної крові.
28 вересня 2022
Свята мучениця Людмила
29 вересня свій День ангела святкують Людмили. Це ім'я означає «мила людям». Свята Людмила жила в кінці дев'ятого – на початку десятого століття. Вона була донькою Сербського князя, дружиною чешского правителя і загинула за віру в боротьби з язичниками. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком ...
27 вересня 2022
Хрест священства (відео)
Сьогодні на свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього в Іоано-Богословському храмі відбулася соборна архієрейська Літургія. Під час служби було висвячено на священика о.Геннадія Гончарова і вся церква заспівала «Аксіос» новому ієрею Православної Церкви України. Вітаємо всіх зі святом!
26 вересня 2022
Воздвиження Хреста Господнього
Православна церква 27 вересня відзначає одне із двунадесятих свят - Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Історики вважають, що насамперед дві події лягли в основу встановлення цього свята: знайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.
25 вересня 2022
о.Віктор Маринчак про головне питання, яке стоїть перед нами (відео)
Спаситель говорить: «Хто перетерпить до кінця, той спасеться». Що нам дозволить терпіти до кінця? Це головне питання, яке стоїть перед нами. Яким чином ми можемо відрізнити спокусника, отця лжи від правди та істини? о.Віктор Маринчак у суботній проповіді дає відповіді на актуальні питання сьогодення.
25 вересня 2022
Взірець відповідальності (відео)
Бог надає всю повноту свободи, а людство не витримує цього випробування. Тому й з’являється та безліч зла, яка існує і часом панує у світі. Про свободу, відповідальність та наш шлях здійснення заповідей любові дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
24 вересня 2022
Найбільша заповідь
Митрополит Антоній Сурозький: І тоді ми навчимося відвертатися від себе, щоб давати іншим, ми побачимо, що наше серце стало здатним повернутися до Бога відкрито, з любов’ю, вдячністю, радістю!