1 січня 2024
Вшановуємо святителя Василя Великого
1 січня Церква вшановує пам"ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Але «належить не одній Кесарійській Церкві, і не у свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним», — так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій. З давних давен святого Василія шанували на українських землях.
31 грудня 2023
Треба прийняти промисел Божий в усій повноті (відео)
«Промисел Господній неспівмірний з нашим розумінням. Його треба прийняти в усій повноті. В усьому новому, що нас чекає, є несподіване та небезпечне, страждальне, сповнене болю, гіркоти і муки, але треба йти вперед й здобувати своє нове життя», - із недільної проповіді настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
31 грудня 2023
Митрополит Київський і Галицький Петро Могила
31 грудня церква вшановує пам'ять Петра Могили. Відомий український політичний, освітній діяч, архімандрит Києво-Печерського монастиря, Митрополит Київський, Галицький і всієї Русі, екзарх Константинопольського патріарха – таким увійшов в історію канонізований Церквою прославлений державотворець. Петро Могила був вихідцем з давнього молдавського боярського роду. Він народився 31 грудня 1596 року. Батько хлопця ...
30 грудня 2023
о.Віктор Маринчак: "Господь з нами в усіх стражданнях" (відео)
Багато за цей рік ми зазнали горя і втрат. Сповна відчули всі жахи та жорстокості, які несе війна. Але треба пам’ятати, що Господь завжди був з нами в усіх стражданнях і випробуваннях, так само, як й ми долучаємось до Його страждань і смерті. Він ніколи не покидав нас. Про надію, що наближає нас до Перемогу дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
30 грудня 2023
Преподобна Меланія Римлянка
Преподобна Меланія, яку Церква тепер вшановує 31 грудня, - перша зі знатних римлянок “з юних років линула до Христа, та жадала тілесної непорочності й уражена Божественною любов’ю”, народилася в християнській родині. Батьки її - люди знамениті і багаті - бачили в дочці спадкоємицю й продовжувачку роду. В чотирнадцять років Меланія ...
30 грудня 2023
А другий же празник - Василя Святого
На Новий рік носили «вечерю» бабі-повитусі, таким чином вшановували її участь у появі на світ нового покоління. У хаті залишався лише «Дід», котрого діти молотять вдосвіта на самий Новий рік, і з цим зерном, до якого додавали трохи іншого, йшли посипати по хатах. Про українські традиції на Щедрий вечір і Василя Святого читайте у нашому матеріалі.
29 грудня 2023
"Просимо найголовнішого для усіх нас", - предстоятель ПЦУ Епіфаній
«Відповідаючи на виклики сьогодення і дбаючи про благо Церкви та успішність її місії, ми запроваджуємо необхідні зміни, розвіюємо давні міфи й упередження щодо Церкви. Водночас ми твердо, непохитно і незмінно зберігаємо те, що є сутністю і основою церковного життя, – євангельське духовне і моральне вчення, повноту Священного Передання і нашу християнську православну віру», - предстоятель ПЦУ Епіфаній.
29 грудня 2023
Ой, радуйся земле, Син Божий народився (відео)
Колядки є невід’ємною частиною Різдвяних свят і феномен української нації. У нашому храмі традиційно в ці дні після служб лунають святкові пісноспіви. У понеділок 1 січня нового року відзначимо Другий празник – Василя Святого, а через тиждень вже будемо готуватись до Богоявлення. Для тих, хто не мав можливості почути колядки у виконанні нинішнього складу Іоано-Богословського хору пропонуємо послухати фрагмент виступ на Святвечір.
29 грудня 2023
Шедрий вечір в новорічну ніч (відео)
Відтепер Щедрий вечір припадає на 31 грудня. Напередодні зустрічі Нового року колядники на Маланку будуть славити Господа відповідними співами, діти «водити козу», а господині готувати щедру кутю. Звісно, другий празник Різдвяного циклу - Василя Святого - не обходиться без народних звичаїв, хоч зараз під час війни особливо не до свят. Між тим, у ці дні Щедрівки лунатимуть в нашому храмі. Ось як, зберігаючи Слобожанські традиції, виконує одну із Щедрівок гурт «Муравський шлях».
29 грудня 2023
Підводячи підсумки року (відео)
Долаючи виклики ми стали духовно сильнішими, а тому з надією на Божу допомогу віримо, що зможемо витримати всі нові випробування. Втім, які би вони не були, сенс життя полягає у тому, щоб зберегти Образ Божий, явити його світові й самому собі: перед власною совістю, смертною душею і лицем Творця.
28 грудня 2023
Преподобний Іов Манявський і український Афон
29 грудня церква вшановує пам'ять фундатора українського Афону преподобного Іова Манявського, який лишився до кінця вірним православній церкві. Один із видатних схимників нашої землі у важкі для країни часи заснував монастир і чимало потрудився на ниві чернечого життя. Про його долю та справу життя українського святого, що обрав вузький шлях ...
27 грудня 2023
Про новорічне святкування (відео)
Кілька років тому, коли ще тільки обговорювалась можливість переходу на новий календар, в одній із проповідей настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак підняв тему святкування в новорічну ніч. Пропонуємо подивитись фрагмент тієї промови. Цьогоріч 1 січня у нас вже буде служба Василя Великого і ми матиме святкову Літургію.