4 серпня 2023
Нові дати церковного календаря
Рішенням Помісного Собору 27 липня 2023 року поставлено крапку в питанні про перехід Православної Церкви України на новоюліанський церковний календар. Відтак за місяць, 1 вересня, календарна реформа стане реальністю для ПЦУ, а також українських греко-католиків та української держави. Остання вже подбала про перенесення державних вихідних днів на Різдво і Покрову відповідно до змін у церкві.
4 серпня 2023
По кому подзвін (відео)
Кожен хто хоч раз побував на дзвіниці Іоано-Богословського храму ПЦУ запам’ятовує цю подію на все життя. Неймовірні краєвиди, де Харків видно як на долоні, погляд на купол з висоти пташиного польоту, чудовий мелодійний дзвін, що вражає своїм звуком. Все це неможливо передати, але хоча би побачити трохи на відео ми маємо таку можливість.
4 серпня 2023
Ліки від відчаю (відео)
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
4 серпня 2023
Свята мироносиця Марія Магдалина
4 серпня вшановується пам'ять Святої Мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини. Про цю дивовижну жінку написано чимало, втім ми пропонуємо ще раз згадати біографію той, яка одна із перших удостоїлася побачити Воскреслого Господа Ісуса Христа. Народилася вона в містечку Магдалини в Галілеї. Жителі Галілеї відрізнялися безпосередністю, палкістю вдачі та самовідданістю. Ці якості ...
3 серпня 2023
Вміння бачити позитив (відео)
«Ми повинні бачити всі небезпеки та негаразди і завжди на них вчасно реагувати. Але той, хто служить буденному, той вже нічого й не бачить, крім того негативу, на якій спрямовується його увага. Для того, щоб здобути гідне людини існування нам треба бачити, що може бути в житті позитивного», - о.Віктор Маринчак.
3 серпня 2023
Про земні блага
Чи є злом багатство, влада, визнання, першість у чомусь? Ні. Саме собою це все є нейтральним, але може стати злом і гріхом, якщо цим зловживати, використовувати лише на власну вигоду, а не на користь інших, зрощувати на цьому ґрунті різні гріховні пристрасті.
2 серпня 2023
Хліб приношення
Хліб має велику цінність для кожної людини, а особливо для християн, адже він є символом духовної поживи, якої потребує людина. Під час Таїнства Святого Причастя хліб і вино силою та дією Святого Духа стають істинним Тілом й істинною Кров’ю Господа нашого Ісуса Христа.
2 серпня 2023
Пророк Ілля
Сьогодні, 2 липня, Церква згадує пам'ять святого пророка Іллі, який жив за 9 століть до земного народження Спасителя. На фото – фреска із зображенням цього старозавітного пророка, датована XI століттям і яка до наших днів збереглась у соборі Святої Софії Київської (нава вівтаря святого Петра). З Біблії ми дізнаємося про ...
1 серпня 2023
Преподобний мученик Афанасій Берестейський
У крижаному казематі та в кайданах він пробув понад рік. За ґратами Преподобний Афанасій написав молитвослів’я, яке постійно співав, щоб утамувати душевний біль: «Пошли спокій Церкві Своїй Христе Боже! Не знаю, чи може хто із нас терпіти далі! Дай нам допомогу у печалі, щоб ми повністю віддалися Вірі Святій, непорочній!». 2 серпня Церква відзначає знайдення мощей Преподобномученика Афанасія, ігумена Берестейського.
31 липня 2023
Парафіяльне життя (відео)
Попереду останній місяць літа та церковного року. Парафіяльне життя Іоано-Богословського храму ПЦУ входить в період підготовки до свят, яких традиційно у серпні багато. Наша церква розвивається, висвячуються нові капелани, без канікул працює недільна школа для дорослих, яка тепер матиме новий формат. Більш докладно про найближчі плани у нашому відео.
30 липня 2023
На відстані витягнутої руки (відео)
Ми завжди маємо можливість поділитись добрим словом, підтримкою, співчутливістю до ближнього. З власного досвіду нам відомо, що байдужість вбиває. Кожен може намножити доброту і любов у цьому світі. Про наше покликання зігріти тих, хто на відстані витягнутої руки у недільній проповіді о.Геннадія Рохманійка.
30 липня 2023
Cтав першим (фото)
«Я можу бути лише другим пілотом …». Навесні 1991 року ці слова я почула тоді від заступника голови Харківського Православного Братства УАПЦ Віктора Андрійовича Маринчака. Але у Бога були свої плани… Він став першим», - пропонуємо до вашої уваги спогади нашої парафіянки Ніни Немировської про настоятеля Іоано-Богословського храму. У неділю 30 липня виповнюється 32 роки його священицької хіротонії.