8 квітня 2023
Вхід Господень в Єрусалим: іконографія
Вхід Господній в Єрусалим, або Вербна неділя-це Дванадесятне свято, яке завершує дні Великого Посту та дає початок подіям Страсного тижня. Спаситель триумфально в"їзжджає в Єрусалим. Народ, здивований і натхнений чудом воскрешення померлого Лазаря, як Царя і Месію зустрічає Його, але вже змовляється Синедріон. І всього через кілька днів "Осанна в вишніх" зміниться на "Розіпни ". Пропонуємо вам подивитися на події цього свята через призму іконографії.
7 квітня 2023
Лазарева субота
В суботу перед Вербною неділею Церква згадує чудо воскресіння Спасителем праведного Лазаря. Освячення верб відбудеться по закінченню Літургії у суботу і неділю. Ісус Христос здійснив багато чудес за час Свого життя, але жодне з них так не вражало людей, як воскресіння Лазаря. Це диво було для багатьох дуже переконливим доказом Його божественної сутності.
7 квітня 2023
Про наше прагнення Благої вістки (відео)
Лазар, дочка Яїра, син вдови Наїнської – всі вони воскресли в тимчасове життя. Христос воскресає в життя вічне, якому не буде кінця. Навіть коли заростуть травою наші могили і вони зрівняються з землею ми точно знаємо, що існуватиме життя Вічне. Бабачи панування на землі смерті, втрачаючи все найдорожче, люди бажали Благої вістки, яке прийшло через Благовіщення.
6 квітня 2023
7 квітня - свято Благовіщення
Дивовижне поєдання двох подій - Благовіщення і Великої суботи - маємо у цьому році. Сьогодні спасіння нашого початок і від віку таїнства явлення: Син Божий стає Сином Діви, і Гавриїл про благодать благовістить. Тому й ми з ним до Богородиці взиваємо: «Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою»
6 квітня 2023
Початок нашого Спасіння (відео)
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
6 квітня 2023
УПЦ МП не є каноничною і незалежною церквою.
З канонічної точки зору на території незалежної України можлива лише одна помісна автокефальна Православна Церква — Православна Церква України, яка має давню історію і була утверджена у новому статусі внаслідок рішень Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 року.
5 квітня 2023
Іконографія Благовіщення
Напередодні Благовіщення пропонуємо уважніше роздивитися ікону свята. Бо сюжет Благовіщення Пресвятої Богородиці одним з перших з"явився в галереї християнських зображень - його можна побачити вже в розписах давньоримських катакомб. Перші образи були стриманими і лаконічними, але з часом змінювались та доповнювались деталями.
5 квітня 2023
Собор святого архангела Гавриїла
Архангел Гавриїл вважається Божим вісником і посланцем. Його поява сповіщає про важливі для всього людства події, які змінюють хід історії. Саме Архангелу Гавриїлу Господь довірив священну місію принести Благу Вість про непорочне зачаття майбутній матері Спасителя, про порятунок роду людського.
4 квітня 2023
Святковий тиждень перед Страсною
Формально саме на цьому тижні закінчується Великий Піст, бо Лазарева субота і Вербна неділя є окремими подіями церковного календаря, після який починається Страсний тиждень. Цього року їм передує Двунадесяте свято Благовіщення, яке традиційно ми відзначаємо 7 квітня. Про служби останнього тижня Чотиридесятниці розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
4 квітня 2023
Називати речі своїми іменами
ї«Ті, хто ніби відсторонився, хто пасивно погоджується з гріхом, хто вважає, що їх це «не стосується» чи «все не так однозначно» – вони толерують зло, обирають його сторону, вигадуючи різні «напівтони» для його виправдання. Але перед Богом їм теж не знайдеться виправдання!», - митрополит Епіфаній.
2 квітня 2023
о.Віктор Маринчак про межу між минулим і майбутнім (відео)
Коли Бог прощає, то гріхи залишаються в минулому, в історії, можливо, у твоїй пам’яті, але вони повністю та остаточно відокремлені від тебе. Вони не можуть тепер впливати, отруювати і розривати душу. Ти починаєш нове життя. Про покаяння як межу між минулим і майбутнім у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
2 квітня 2023
Символічний подарунок храму (відео)
Митрополит Київський і Всієї Руси-України Епіфаній нагородив, а Архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан вручив полковнику НГУ Сергію Олександровичу Ховайлу Орден Святого Ахістратига Михаїла. У грамоті зазначено:«За заслуги перед Помісною Православною Церквою та побожним народом». Полковник Ховайло передав настоятелю храму Івана Богослова ПЦУ о. Віктору Маринчаку сувенір, виготовлений гвардійцями - розписану митцями-воїнами гільзу від артилерійського набою.