20 травня 2022
Мале храмове свято
21 травня Церква вшановує апостола і євангеліста Іоана Богослова, який є Небесним Покровителем нашого храму. І хоча храмовим святом є 9 жовтня, цей день можна назвати малим храмовим святом, тож на нас чекають Святкова Літургія, і навіть, невеличка агапа з пиріжками та компотом. За переданням апостол Іоан Богослов упокоївся 9 ...
19 травня 2022
Бути батьком – це насамперед провадити дитину до Бога!
«Коли я виросту, хочу бути схожим на свого тата!» - часто можна почути такі слова з уст маленької дитини. Бо справді ще з дитинства батько для малюка є захисником, особистим охоронцем при перших маленьких невдачах, мужнім плечем, яке завжди висушить дитячі сльози. Уже з перших днів життя дитини батько має старатися стати для неї гідним прикладом для наслідування.
18 травня 2022
Про милосердя і покання (відео)
Якщо людина здатна у Спасителя свого взяти хоча би один скарб – милості і прощення – це може бути найбільшим для її спасіння та порятунку всіх, хто перебуває навколо. Ми всі боржники перед Богом. Тому моє життя може закінчиться належним чином лише тоді, якщо я зможу віддати надане мені.
17 травня 2022
Переполовення П’ятидесятниці
18 травня Церква відзначає свято Преполовення П’ятидесятниці. На 25 день після Пасхи під час Богослужіння читається уривок з Євангелія про те, як Господь у третій рік Своєї публічної проповіді, прийшов у храм та проповідував Царство Боже серед юдеїв в день переполовення (середини) старозаповітного свята Кущів (Ін. 7, 14-36).
16 травня 2022
Обитель преподобних Печерських
Є на світі місця, куди потрібно спуститися з палаючим у руках світильником, спуститися слідом за досвідченим провідником, але не в пошуках матеріальних скарбів. Духовні скарби, виявляється, теж іноді зберігаються глибоко під землею.
15 травня 2022
Ми учасники найвеличніших подій історії (відео)
«Ті, хто не здатні розуміти масштаб історичних подій, вони залишаються розслабленими. Чудо може їх підняти, але їх власної волі в подоланні свого розслабленості у них немає. А той, хто здатний розуміти, він знає, що треба дякувати Богові за ті випробування, які ми зараз зазнаємо. Іншого шляху для того, щоб відбутися по-справжньому - немає», - о.Віктор Маринчак.
15 травня 2022
"Нам треба воскресати" (відео)
«Нам треба воскресати. Як це важко - знають ті люди, які щодня бачать весь обсяг страждань і руїни. Наша віра піддається надзвичайним випробуванням. Дехто навіть каже: «Бога нема!». Для того, щоб відповісти на такі слова треба переглянути все, що ти знаєш. Ти маєш здобути щось зовсім інше, що витримає ці випробування», - о.Віктор Маринчак.
15 травня 2022
о.Віктор Маринчак про наші першочергові завдання (відео)
Ми просимо Господа: «Допоможи мені в моєму прагненні подолати розслабленість: свою і своїх близьких». Це буде перемога спочатку над собою. Над іншими перемогу отримує той, хто слабкість свою подолав сам. З Божою допомогою, але власними зусиллями. Такими, що здається це неможливо», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
14 травня 2022
Неділя про розслабленого
У четверту неділю після Пасхи Церква згадує зцілення Христом розслабленого
13 травня 2022
о.Віктор Маринчак: Про мучеників (відео)
Мученик – це образ вірності Господній, самопожертви та покладання душі за друзів своїх. Він входить у нашу генетичну пам'ять, бо не може людина бути по-справжньому вільною і достойною існування з Богом, якщо вона не зберігає вірність, аж до смерті. Поки ти здатен на це - твоя свобода не досконала. Допомогти ...
13 травня 2022
Апостол Яків Заведєєв
Один з дванадцяти Апостолів, брат євангеліста Іоана Богослова Яків Заведєєв був серед перших учнів Ісуса, покликаних Ним до апостольського служіння. Це сталося, коли брати разом з батьком чинили рибальські снасті. 13 травня Православна Церква віддає дань пам’яті Апостолу Якову Заведєєву.
12 травня 2022
Приймаємо записки онлайн
В Іоано-Богословському храмі на прохання парафіян ми продовжуємо приймати ЗАПИСКИ ОНЛАЙН на служби в суботу та неділю. 14 травня Церква вшановує пам'ять священомученика Макарія. Частка мощей цього українського святого зберігається у нашому храмі. 15 травня – неділя про розслабленого. І хоч на цьому тижні обстрілів Харкова стало відчутно менше, розслаблятися ...