19 липня 2023
о.Віктор Маринчак про шлях мучеництва (відео)
Якщо нам здається, що ми здатні здобути щось дуже швидко, то це не є можливим і навіть не є правильним. Поки ми не будемо готові платити надзвичайно дорогу ціну, то не досягнемо вищих цінностей. Довершеність та досконалість даються нам не як дарунок, а потом і кров’ю. о.Віктор Маринчак розмірковує про шлях мучеництва.
18 липня 2023
Праведна діва Юліанія, княжна Ольшанська
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
18 липня 2023
Зв’язок між хворобою та гріхом
Який взаємозв’язок між хворобою та гріхом? Чи існує він і як до нього ставитись? Наскільки ми залежимо від нього? Спробуємо розв’язати це важливе питання, бо часто цей зв’язок не завжди помітний для людини, інколи немає навіть безпосередньої гріховної провини людини, яка страждає від хвороби.
17 липня 2023
Афонська ікона Богородиці «Економісса»
На Святій Горі Афон (Греція) є унікальна ікона Богородиці «Економісса», яку Бог тисячу років тому дав зневіреному монахові для порятунку його монастиря від безгрошів’я та голоду. 18 липня Православна Церква вшановує чудотворну ікону, перед якою вклонялись найвпливовіші люди планети.
16 липня 2023
о.Геннадій Рохманійко: «Наша місія плекати Любов» (відео)
Для будь-якої людини прощення гріхів є великим полегшенням і благом. Наш народ довго перебував в стані розслабленості. Богоборча радянська влада зробила все, щоб ми не піднялись, але сьогодні українці живуть на повні груді. Про нашу місію сьогодні в час великих потрясінь дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
15 липня 2023
Святитель Анатолій, патріарх Константинопольський
16 липня Православна Церква вшановує пам'ять святих Анатоліїв: двох монахів, які жили в Києво-Печерській лаврі близько 12-го - 13-го століть. Про життя подвижників майже немає свідчить, але їх мощі знаходяться нетлінними в обителі. Також Церква згадує святителя Анатолія, патріарха Константинопольського, який нещадно боровся з єресями. Святитель Анатолій, Патріарх Константинопольський, народився ...
15 липня 2023
Друзі розслабленого
У 6-ту неділю після П’ятидесятниці Церква згадує подію зцілення Христом розслабленого. Особливістю цього чудесного лікування, про яке з певними подробицями діляться три євангелісти (див. Мф. 9:1-8; Мк. 2:1-12; Лк. 5:17-26), є те, що воно було здійснене не за вірою самого хворого (принаймні, у Біблії з цього приводу нічого не сказано), ...
15 липня 2023
Дерзновення нашої віри (відео)
Віра – це ще й дерзновення, певний виклик, якась дія. Вона не є непоміченою у Бога. Навпаки, Він заохочує кожного з нас до рішучості та закликає: «Дерзай, дочко!». Господь бачить наш біль і страждання й не забариться. Чому Він зволікає? - дивіться у суботній проповіді о.Геннадія Рохманійка.
15 липня 2023
Покладення чесної ризи Пресвятої Богородицi у Влахернi
15 липня Православна Церква України вшановує пам'ять покладення чесної ризи Пресвятої Богородицi у Влахернi (V). Про цю історичну подію ми маємо небагато достеменно підтверджених науковцями відомостей, проте незаперечним фактом лишається здійснення цього чуда, яке мало суттєві наслідки для українського народу. Спробуємо заглибитись в історію перших століть християнства. У роки правління ...
15 липня 2023
Жити всією повнотою буття (відео)
Іноді ми самотужки не здатні подолати численні проблеми. Нам не вистачає рішучості і знань, здоров’я та сміливості, терпіння й сили духу. Але вихід є завжди, навіть якщо ми не усвідомлюємо промисел Божий. Хтось ближній може врятувати нас від біди, своїми діями, порадами, молитвами.
14 липня 2023
Застипниця Слобожанщини: Охтирська ікона Божої Матері (відео)
15 липня Православна Церква вшановує Охтирську ікону Пресвятої Богородиці. Тож сьогодні хочеться нагадати ,що вже декілька років в нашому храмі перебуває старовинний образ цієї ікони, що дивним чином був віднайдений і переданий громаді.
13 липня 2023
Святі безсрібники Косма і Даміан
14 липня, Церква вшановує пам'ять святих безсрібників Косьми і Даміана. Для розуміння цих постатей ми спробуємо додати декілька фактів з їхнього життя, яке стало жертовним служінням на славу Божу і допомогу людям. Святі безсрібники Косьма і Даміан були рідні брати. Народились вони в Малої Азії. Ні дата їх народження, ні ...