11 березня 2024
Явити любов через прощення (відео)
Ми наближаємось до Великого посту, який розпочнеться наступного понеділка. Цей тиждень є сирним, тобто масляним. Останні приготування до Чотиридесятниці вінчатиме прощена неділя. Одразу після Літургії відбудеться вечерня з читанням молитви Єфрема Сирина та зворушлива подія, яка не може лишити нікого байдужим. Про явлення любові через прощення розповідає настоятель Іоано-Богословського храму ...
10 березня 2024
о.Віктор Маринчак: "Боротьба їде за кожну душу" (відео)
Ми весь час перебуваємо в стані випробування і боротьба їде за кожну душу й в кожній душі. Нам самім належіть обрати спосіб життя та здійснити належне. Зрозуміло, що ми будемо помилятись і падати, але дієва любов через турботу, допомогу, захист чи коли ти жертвуєш чимось заради когось веде до Спасіння. Про рішучий вибір напрямку нашого подальшого існування дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
10 березня 2024
У великий і трагічний час треба спромогтися (фото і відео)
У неділю 10 березня 2024 року одразу після Літургії в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбулися історико-церковні академічні читання під назвою «Броня праведності». Військові капелани і наші парафіяни розповіли про духовній та збройний спротив ворогу минулих часів. До вашої уваги фото і відео з цікавого та змістовного заходу.
9 березня 2024
Душе моя, устань, чого спиш? Кінець наближається
Неодноразово Євангеліє попереджає про те, що нас буде засуджено, і про те, як ми можемо спастися та Божим милосердям врятуватись. В одному місці Господь говорить: «Не кожний, хто промовляє до мене: Господи, Господи! – ввійде в Царство Небесне…». Деякі прийдуть і скажуть: Чи не ламали ми хліб у дворах храму Твого? Чи ми не молились, чи не оспівували славу Твою?... І я скажу їм: Відійдіть від мене, ви, що чините беззаконня!
9 березня 2024
Не помре народ, який так шанує тих, хто пішов (відео)
Якщо ми підемо з цього життя і не встигнемо нічого сказати близьким наостанок, то наші рідні не повинні сумувати. Ми вже висловили один одному все своїм життям. Ніяке слово не перевершить того, що пройшло перед твоїми очима. Коли люди покидають цей світ їм відкривається все. Про досвід втрат, підстави для нашої надії та просвітлення ставлення до тих, хто пішов дивіться у проповіді в поминальну суботу о.Віктора Маринчака.
8 березня 2024
Святитель Тарасій, архієпископ Константинопольський
9 березня – день народження Тараса Шевченка і можна з впевненістю сказати, що побожні батьки українського генія назвали майбутнього українського пророка на честь святителя Тарасія, архієпископа Константинопольського. Про цього святого не часто згадують, але його життя достойно того, щоб ми трохи розповіли про нього в Тарасів день.
8 березня 2024
Гордим противиться, а смиренним дає благодать
«Бог гордим противиться, а смиренним подає благодать» (Яків 4:6). Такими словами звертається апостол Яків у своєму посланні до вірних. Цю думку дублює апостол Петро у своєму першому посланні. Вона вкрай важлива. Ми можемо зробити Бога своїм противником, якщо ми горді, або отримати милість Господню, коли перебуваємо в стані смирення. Але чому Бог любить смиренних і відкидає гордих?
8 березня 2024
Історико-церковні читання «Броня праведності» (анонс)
У неділю 10 березня 2024 року одразу після Літургії в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться історико-церковні читання під назвою «Броня праведності». Будемо говорити про духовній та збройний спротив ворогу минулих часів. З тематичними доповідями виступлять військові капелани та наші парафіяни. Зібрано дуже багато унікального матеріалу. Запрошуємо всіх приєднатись до цікавої дискусії. Початок о 12 годині.
8 березня 2024
Сорок мучеників Севастійських
9 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні воїни в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
8 березня 2024
Впадати в песимізм означає ставати на бік ворога (відео)
У нас немає алібі в бутті щодо минулого. Ми вже зробили непоправні помилки, піддалися своїм спокусам, зазнали найжахливіших падінь та впали в безодню власних пороків. Вже звучать перед нами в усій повноті слова: «Несподівано суддя прийде і вчинки кожного виявляться». Але ми знаємо на Кого сподіватись.
6 березня 2024
Поминальна субота. Згадуємо всіх від віку спочилих
Найближча субота 9 березня – поминальна. Напередодні м'ясопусної неділі, яка в церковному календарі називається про Страшний суд, ми будемо згадувати всіх від віку спочилих православних християн – отців, братів і сестер наших. Війна принесла багато смертей, як серед військових, так й мирних громадян. Ми переживаємо час втрат і страждань, який ...
5 березня 2024
Ченстоховська ікона Божої Матері
Серед ікон, чиє авторство приписують самому апостолові Луці, чи не найвідомішою є Ченстоховська Матір Божа. Православна церква України вшановує її постійно, але зокрема 6 березня за новим календарем. Ми добре розуміємо, що віра, а не ікона творить чуда. І нашій впевненості у невидимому не заважає те, що первісний образ чудотворної ікони загинув у 1430 року.