17 березня 2024
Будемо просити прощення і ставити іншими (відео)
Ми завинили перед ближніми, бо були нестерпними, надто вимогливими та різкими й вирують у нас емоції. Це природно, але Господь вимагає від нас надмірних зусиль і надприродних можливостей. Ми живемо в умовах, коли кожен день може стати останнім, тому треба обійняти один одного і посміхнутись. Будемо просити прощення та ставити іншими. Напередодні Великого посту о.Віктор Маринчак звернувся до громади з проповіддю про покаяння.
17 березня 2024
Регента Іоано-Богословського храму нагороджено орденом (відео)
Регента Іоано-Богословського храму Катерину Шаповалову за вірність і віддану любов до Бога і ближніх відзначено орденом Святої великомучениці Варвари. Від імені предстоятеля ПЦУ в прощену неділю почесну нагороду особисто вручив архієпископ Харківський і Слобожанський владика Митрофан. Вітаємо матушку Катерину з заслуженим визнанням та бажаємо нових звершень. Аксіос!
16 березня 2024
Найвища нагорода для людини (відео)
Мета людини, особливо на вершині свого життя, полягає в тому, щоб бути в єдності з Богом, як з тим, Хто дає життя. Всі наші страждання і жертви є платою за цю радість єднання. Найважливіше те, що ми лишаємось з Любов’ю, яка ніколи не перестає. З нею мужньо йдемо на зустріч, що на нас чекає. Про молитву Отче наш, тягар посту та найвищу нагороду для людини дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
16 березня 2024
Спомин Адамового вигнання з раю
17 березня 2024 року сиропусна неділя, яка передує початку Великого посту. За давнім встановленням Церкви у кожному храмі після вечірні відбувається Чин прощення. Під час нього християни за благочестивим звичаєм просять один в одного прощення образ, а у календарі цей день також називається спомин Адамового вигнання з раю.
16 березня 2024
Прощена неділя
В Євангелії грецьке слово, що перекладається як «прощати», буквально означає «відпускати, перестати триматися за щось». Тож ми прощаємо, коли відпускаємо образу, перестаємо триматися і згадувати прикрощі, а також не вимагаємо компенсації за біль чи втрату, яких зазнали. 17 березня 2024 року – прощена неділя.
15 березня 2024
Покаяння відкрий мені двері (відео)
Вже скоро 18 березня почнеться Великий Піст. За вікном все більше відчувається напруга чергової весни великої війни. Церква продовжує закликати вірних відкрити двері покаяння за вчинені гріхи та подумати про Спасіння душі. Згадуючи всіх наших парафіян, хто наразі перебуває далеко від своїх домівок, пропонуємо подивитись відеозапис хору Іоано-Богословського храму довоєнних часів.
15 березня 2024
Роздуми над молитвою Єфрема Сиріна
Молитву, яку передання приписує одному із великих наставників духовного життя святому Єфрему Сиріну, можливо дійсно назвати молитвою Великого Посту, оскільки вона особливо вирізняється серед інших піснеспівів і молитов. В ній ми не прохаємо ні про земні блага, ні про якісь особливі духовні дари, а просимо про духовну працю. Спробуємо проаналізувати зміст та поетику цієї великопісної молитви.
15 березня 2024
Наша сила в здатності долати свої слабкості (відео)
Напередодні Великого посту необхідно визначитись з життєвими пріоритетами та підкріпитись духом. Попереду тривалий шлях випробувань й самовдосконалення. Втім важливе розуміння того, що наша сила в здатності долати свої слабкості. Про мужність, волю, відвагу та прагнення перемоги дивіться роздуми настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
15 березня 2024
Покаяння є дією та зміною поведінки (відео)
У війні завжди перемагає той, хто має більше надії. Виграють ті, у кого зрештою виявляється міцніше віра, потужніше сила духу та краще вміння тримати удари долі. Дні лукаві й в час історичних випробувань рідні, друзі та побратими є чи найціннішим скарбом, який, щоб встояти і перемогти, ми повинні зберегти, попри всю нашу недосконалість. Треба прощати один одному.
14 березня 2024
Віра як особлива форма знання
Коли людина говорить, що вона ні в що не вірить – то неправда. Невіруючих людей не існує, бо потреба вірити є вродженою, необхідною. Питання лише в тому, у що саме вірить людина: в саму себе чи в когось іншого (або в щось), в існування якихось «вищих сил» чи в інопланетян, чи «духів природи», зрештою, в сатану чи в Бога.
13 березня 2024
Патріарх західного чернецтва прп.Бенедикт Нурсійський
Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам’ять завершується 14 березня за новоюліанським календарем. Про патріарха західного чернецтва у нашому матеріалі.
12 березня 2024
Святитель Григорій Двоєслов
12 березня ПЦУ вшановує папу Римського. Святий Григорій I, також Григорій Великий, також Григорій Діолог, також Григорій Двоєслов (лат. Gregorius; *бл. 540 — †12 квітня 604), шістдесят четвертий папа Римський і один із видатних, християнських теологів. У православній церкві він відомий як Григорій Діалогіст або Двоєслов.