29 травня 2022
о.Віктор Маринчак: "Настав час прозріння" (відео)
«Бог звільняє нас від духовної сліпоти. Ми вже не є рабами випадковості та стаємо вільними людьми, які обирають свій шлях, щоб бути суб’єктом власної долі. Ми покликані до свободи. Настав час прозріння - і це має вирішальне значення», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
28 травня 2022
Про пріоритети цінностей (відео)
Слова Христа про те, що іноді треба зненавидіти своїх близьких, багатьох свого часу вводили в оману і спокусу. Заради чого ми повинні йти на такі радикальні кроки? Про Любов, яка зрікається себе і віддає себе в жертву – християнський погляд на пріоритети цінностей у проповіді о.Віктора Маринчака.
28 травня 2022
Неділя про сліпонародженого
Закінчується шлях від Воскресіння до Вознесіння. Ось вже ми підійшли до останньої, шостої неділі після Пасхи. В цей день Церква згадує одне з чудес, що здійснив Спаситель під час Свого земного життя – зцілення сліпонародженої людини, в образі якого ми можемо впізнати і самих себе.
27 травня 2022
Замовна записка, поминальник, сорокоуст
Церковна записка, подана «За здоров’я» чи «За упокой», – це порівняно недавнє явище. В тих сім’ях, де з повагою відносяться до традицій православного благочестя, є Поминальник, - особлива книжечка, в яку записують імена живих та померлих і яка подається під час богослужіння для поминання.
26 травня 2022
Бог дивним чином входить в історію (відео)
«Бог дивним чином входить в історію. Йому вдається змінити світ і надати шлях, що веде до вічного життя. Царство Боже всередині нас. Він дає нам надію. Цей парадокс стикання між Вічністю та історією слід осягнути, як найістотні речі, які пов’язані з нашою вірою і нашим існуванням», - о.Віктор Маринчак.
26 травня 2022
Приймаємо записки онлайн
На прохання парафіян в Іоано-Богословському храмі ми продовжуємо приймати ЗАПИСКИ ОНЛАЙН на служби в суботу та неділю. Попереду останні Літургії доленосної весни, яка докорінно змінила кожного з нас. Початок Богослужінь 28 і 29 травня 2022 року о 10 ранку. По закінченню – панахида.
25 травня 2022
Християнське ставлення до хвороби
Всі ми протягом життя хворіємо. Але ставлення до недуг у нас буває різним. Часто воно залежіть від ситуації, життєвого досвіду, виховання чи вміння тримати удар долі. Між тим святоотцівське відношення до хвороби достатньо чітко показує нам, як треба діяти в скрутних обставинах. Пропонуємо вам роздуми на цю тему.
24 травня 2022
Досконала Любов долає страх (відео)
«Важко в наш час звертатися до Апостола Любові, коли поряд панує злоба, ненависть, агресія. Але досконала Любов долає страх і під час війни ми бачимо чимало прикладів самопожертви та справжньої мужності», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
23 травня 2022
Про наші обов’язки (відео)
У час тяжких випробувань і страждань, у час, який кличе нас до духовного подвижництва, навіть якщо ми зовсім не схожі на героїв, ми повинні виконувати свої обов’язки. Але зараз ці обов’язки можуть виходити на рівень подвигу, бо ти не знаєш, чим може все скінчитися.
23 травня 2022
Просвітителі Кирило і Мефодій
Є один день у році, коли навіть в українських храмах службу Божу правлять церковнослов’янською мовою. Таку шану віддають святим рівноапостольним просвітителям слов’янським Кирилу і Мефодію.
22 травня 2022
Неділя 5-та після Пасхи, про самарянку
Отець Олександр Мень: Яку велику таємницю Він їй відкрив! Не треба думати, що Бог живе в храмах, у будівлях, в церквах - немає місця у світі, де б Він не жив. Тільки у одному місці Його немає - там, де живе зло. Він закликає усіх нас, кажучи, що Бог є Дух, і той, хто Йому поклоняється, повинен поклонятися в дусі і істині.
21 травня 2022
Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця
22 травня Церква вшановує як день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар (до українського церковного календаря це свято введено Митрополитом Єфремом наприкінці ХІ століття).