1 квітня 2023
Зразок досконалого покаяння
Небагато подвижників удостоєні особливої честі багаторазового вшановування в покаянному часі Великого Посту перед Світлим Христовим Воскресінням. І серед них лише одна жінка – преподобна Марія Єгипетська.
1 квітня 2023
Взірець прийняття страждань (відео)
«Всю повноту жіночого страждання, і в першу чергу матері, Богородиця пережила в усій повноті. Тому Вона завжди з жінками й є взірцем прийняття страждань. Більшої муки, ніж переживання смерті близької людини, немає. Але, попри все, Скорботна Матір випромінює незбагнену радість», - о.Віктор Маринчак.
1 квітня 2023
Поради для радості
Вже довго триває ця війна. Смерть, страх і біль – довкола нас, але ми маємо будь-що зберегти життя в собі, всередині, в душі. Ворог не має забрати в нас те, заради чого хочеться жити, бо зокрема і це робить нас духовно сильними і непереможними. Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній дав п’ять порад для радості.
31 березня 2023
Фільм за участі о.Віктора Маринчака 5 квітня (анонс)
У квітні в кіноклубі «Нова Україна» разом з о.Віктором Маринчаком будемо говорити про Антона Чехова, який хоч і зазначав у своїй біографії, що народився у мальовничому українському місті Таганрозі, писав про слобожанські краєвиди, хизувався своїм українським походженням, з дитинства добре знав мову і в оригіналі читав Т.Шевченка, але, попри самоідентифікацію, свідомо обрав шлях російського письменника. У середу 5 квітня о 18.00 в художній галереї ім.Генріха Семирадського інтелектуальний диспут н
31 березня 2023
Субота акафістна. Похвала Пресвятої Богородиці
У суботу п"ятого тижня Великого посту православні християни з особливою шаною прославляють Пресвяту Богородицю. День цей за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж суботи акафіста. На утрені, яку зазвичай звершують увечері в п’ятницю, у храмах співається акафіст Божій Матері. Історія цього святкування, встановленого в ХІ столітті, сягає ...
31 березня 2023
Скорботна Мати їде поряд з нами (відео)
Цього року особливо відчувається швидкоплинність часу. Війна змінила темпоритм життя, сприйняття простору, ставлення до реальності, але, попри весь біль втрат, дала також неоціненний досвід відчуття Божої присутності. У суботу особливо вшановуємо Пресвяту Богородицю.
30 березня 2023
Духа безнадійності не дай мені (відео)
У молитві Єфрема Сиріна ми просимо не дати нам духа безнадійності. Те, що церковнослов’янською мовою називають «унынием» є браком нашої віри. У такому стані людина не знаходить собі місця, не має жодних сподівань і навіть бажання працювати над собою. Вона нічого не хоче ні від себе, ні від життя, перебуваючи в апатії та пригніченості. о.Віктор Маринчак розповідає чому це небезпечно.
29 березня 2023
Преподобний Олексій, людина Божа
30 березня ми вшановуємо одного з найулюбленіших святих Давньої Русі, преподобного IV століття Олексія, до основного імені якого долучилося ще одне ймення – людина Божа. Нам зараз важко уявити, що головним змістом життя людини може бути Бог і служіння Йому. Життєопис Олексія, людини Божої, допомагає зробити це повною мірою.
29 березня 2023
Орден «Честь і Слава» вручили в нашому храмі (фото)
Харківські волонтери нагородили нашого парафіянина, справжнього патріота і активного учасника українського Відродження Олександра Скорика орденом «Честь і Слава». Це почесну нагороду, якою вшановують незламних Героів російсько-української війни, вирішили вручити саме в Іоано-Богословському храмі ПЦУ, який був і лишається духовним форпостом Сходу України.
28 березня 2023
Cтояння Марії Єгипетської
П’ятий тиждень посту присвячений преподобній Марії Єгипетській. На утрені в четвер (відправляють, як правило, в середу ввечері) відбувається найзворушливіша служба року, так зване “Стояння Марії Єгипетської”. На цій службі прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння.
28 березня 2023
Чи є гріхом відчувати злість і ненависть?
Такі емоції, як злість і ненависть, можуть мати різні причини. Одна справа – ненавидіти інших людей і свідомо чинити їм зло, інша – ненавидіти гріх і гніватися на несправедливість, яку коять інші.
27 березня 2023
Розклад служб на тиждень (відео)
П’ятий тиждень Великого Посту вже безпосереднього готує нас до спогадів про Страсті Христові. У середу в 14.00 ми маємо службу, яка називається Стояння Марії Єгипетської. Під час неї повністю читається покаяний канон прп.Андрія Критського. У п’ятницю вранці Літургія ранішосвячених Дарів, потім остання Пасія Чотиридесятниці і Акафістна субота. Про розклад Богослужінь розповідає настоятель.