12 листопада 2021
"Паперові історії" (фото)
Позахрамова діяльність нашої церковної громади нерозривна пов’язана з мистецтвом. На відкритті виставки-рефлексії «Паперові історії» нашої парафіянки Ірини Бондаренко йшлося про вічні цінності та «Дух, який дихає, де хоче». о.Віктор Маринчак говорив про творчість як Божественний акт.
12 листопада 2021
Безсрібники і чудотворці Косма та Даміан
14 листопада Православна Церква вшановує молитовну пам’ять святих братів-чудотворців Косми та Даміана та їхньої матері преподобної Феодотії. Цікаво, що церква вшановує три пари святих, які жили в різні часи і в різних місцях, але Асійські найбільш відомі.
11 листопада 2021
Озерянська ікона Пресвятої Богородиці
12 листопада Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Озерянська ікона Пресвятої Богородиці вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України.
10 листопада 2021
Виставка сучасної ікони в Іоано-Богословському храмі (анонс)
У неділю 14 листопада 2021 року після Літургії, о 12.30, в нашому храмі відбудеться знакова подія - відкриється виставка сучасної ікони. Цього року виповнюється 10 років з дня смерті видатного польського живописця та іконописця Єжи Новосельського. Відома європейська мистецтвознавиця Кристина Черні, через тексти і фотографії створених ним робіт, розповість про сакральний світ самобутнього художника і православного теолога.
10 листопада 2021
Назустріч Різдвяному посту (відео)
Місяць, що завершує календарну осінь, сповнений важливими і пам’ятними датами. У другій половині листопада, окрім церковних свят і підготовки до Різдвяного посту, наша Церква звершуватиме всеукраїнське поминання всіх, в Україні голодом заморених, а також відзначатиме День Гідності та Свободи. Закінчуються теплі дні, але лишається тепло наших сердець.
10 листопада 2021
Параскева П’ятниця - заступниця жінок
10 листопада відзначають день великомучениці Параскеви Іконійської. Пам’ять про цю християнську постать особливо почитали на слов’янських землях. Параскеву або ж, якщо перекласти, П’ятницю вважали заступницею жінок, покровителькою рукоділля, ринку. Історія про Параскеву-П’ятницю цікава тим, що має аж п’ять відомих у християнстві різних історії про жінок із таким ім’ям.
9 листопада 2021
Заняття дитячої недільної школи (фото)
У нашому храмі продовжує працювати дитяча недільна школа. Всі заняття проходять в ігровій формі, де через творчість і розкриття неповторної особистості, малюки разом з батьками та вчителями долучаються до справжніх цінностей. Приводьте свої дітей і онуків. Починається друга чверть та підготовка до Різдвяних свят!
8 листопада 2021
Преподобний Нестор Літописець
9 листопада відзначається день української мови та писемності. Саме в цей день Церква вшановує пам`ять преподобного Нестора Літописця – автора «Повісті временних літ». Про життя цього подвижника в нашому матеріалі.
7 листопада 2021
Віра кличе нас до жертовності і подвигу (відео)
Історія про багатія і Лазаря дуже глибоко торкається тих цінностей, які приймає християнин. Не треба думати, що багатство – це погано, а бідність – добре. Слід подивитися на притчу глибше. Про розуміння життя як жертовності, вдячності і любові - у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
7 листопада 2021
Покровитель воїнів - Димитрій Солунський
Дар чудес, нетлінність тіла та мироточивість стають джерелом великого й широкого культу св. Дмитра не лише в Греції, але й в Україні. Він завжди вважався покровителем воїнів, і в історії нашої країни ми не раз стикаємося з його святим заступництвом. Про його біографію написано чимало, тому пропонуємо до уваги цікаві факти з вшанування святого Дмитра Солуньского у Київському Православ’ї.
6 листопада 2021
Притча про багача і Лазаря
У недільному Євангелії читається одна з найпарадоксальніших притч, яку за часи свого земного служіння розповів Спаситель. Йдеться про багача і Лазаря. Тут є над чим замислитись, бо для уважного читача вона дає відповіді на багато питань нашого християнського життя.
6 листопада 2021
Любов сильніша за смерть (відео)
«У батьківську поминальну суботу ми, всупереч реаліям, добре відчуваємо, що любов нікуди не ділась. Її об’єкти існують у Вічності, в оселях Небесних, тому в такі дні, з життєвим досвідом, чітко розуміємо, що Любов сильніша за смерть», - із проповіді о.Геннадія Рохманійко.