23 вересня 2022
У вівторок 27 вересня свято (відео)
Кожен з нас несе свій хрест і добре знає, що Бог не посилає нам випробувань більше, ніж ми здатні витримати. Сьогодні український народ прийняв на себе весь тягар боротьби з сатанинським злом, а тому слова про «перемогу побожному народові нашому на супротивників подай» мають для нас особливе значення.
23 вересня 2022
Преподобний Силуан Афонський
24 вересня Православна Церква вшановує пам'ять прп. Силуана Афонського. «Молитися за людей — це кров проливати», - говорив преподобний. І він жив стражданнями усього світу, забуваючи самого себе, і не було кінця його молитві, яка закликала всі народи Землі пізнати Господа Духом Святим. На глибоке переконання старця, якби це відбулося ...
23 вересня 2022
Записки онлайн на Літургію (відео)
Під час війни говорити про Любов непросто. Ми бачимо справжні дива, подвиги жертовності, силу молитви, навернення та зневіру, велич і розчарування, долання страху й безпорадний ступор. Гама почуттів, гойдалки емоцій, різнобарв’я рефлексій – все це заповнює життя, сублімує реальність і намагається поставити на паузу відповіді на першорядні питання.
22 вересня 2022
Богоотці Іоаким та Анна
Наступного дня після свята Різдва Богородиці Православна Церква вшановує пам"ять батьків Діви Марії - святих праведних Богоотців Іоакима та Анни. Шанобливе ставлення до цього подружжя, яке навіки стало символом беззаперечної довіри Богові та незрадливої любові, ми бачимо і в тому, що на кожній службі Божій, під час відпусту ми згадуємо ...
21 вересня 2022
Ми повинні намножувати життя (відео)
«Богородиця несе благодать. Тож, ми повинні творити, культивувати, зрощувати і намножувати життя. В цьому наше призначення. Ті воїни, що зі зброєю в руках сьогодні нас захищають, вони роблять те саме, що робив Спаситель, - долають смертю смерть. Сатанинська сила може написати «Бог з нами», але це викривлена, спаплюжена віра», - о.Віктор Маринчак.
20 вересня 2022
Різдво Пресвятої Богородиці
Різдво Пресвятої Богородиці - одне з 12 найбільших свят року, яке православна Церква вшановує 21 вересня. Для нашого храму це особливий день, бо лівий приділ Іоано-Богословської церкви був присвячений саме Різдву Пресвятої Богородиці, а 30 років тому служилася перша Літургія.
19 вересня 2022
Кличемо парафіян розділити радість свята (відео)
У середу, 21 вересня 2022 року, в Іоано-Богословському храмі відбудеться Літургія на честь свята Різдва Пресвятої Богородиці. Рік тому в центральній половині нашої церкви, яка наразі через ремонт закрита, предстоятелем ПЦУ митрополитом Епіфанієм був освячений престіл. Кличемо парафіян поділити з нами радість Богородичного свята. Початок Літургії о 10 ранку.
19 вересня 2022
Михайлове чудо
19 вересня православна Церква згадує Чудо архистратига Михаїла в Хонах. В народі це свято часто називають «Михайловим чудом». За переданнями великий князь Київський Всеволод заснував свій отчий Видубицький монастир саме на честь цього чуда архистратига Михаїла.
18 вересня 2022
Про сатанинську жорстокість нашого ворога (відео)
Ми дізнаємось про сотні поховань в Харківській області. Більшість загиблих були піддані тортурам, і нас глибше, ніж в серце, вражають слова Спасителя про кров праведну. Це навіть не звіряча жорстокість, а сатанинська. Про явище, що виходить за межі нашого розуміння, але яке має чітке визначення - дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 вересня 2022
Всепереможна сила Любові (відео)
Любов шукає жертовності і служіння. Насправді це так природно для людини, яка любить. Вона готова віддати все, що має, навіть більше – своє життя. Господь закликає нас не давати розуму і серцю спокою, бо світ недосконалий і ми повинні протистояти злу. Про всепереможну силу Любові у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
17 вересня 2022
Притча про весільний бенкет
Через численні проблеми і турботи сучасна людина зрідка відкриває Новий Заповіт. Втім, для християнина історія про царя, що влаштував бенкет є дуже показовою. У неділю ми читаємо притчу, яку Господь розповідав, напевно, не раз, бо в Євангеліях ми знаходимо її по-різному викладену. Значить, Він вважав, що в ній міститься щось дуже важливе для нас.
16 вересня 2022
О.Віктор Маринчак отримав нагороду
Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак отримав нагороду від Харківської міської ради. Також почесною грамотою мерія відзначила владику Митрофана, єпископа Харківського і Богодухівського ПЦУ. Мер Ігор Терехов подякував їм за відданість місту та духовну підтримку городян. У зустрічі взяли участь представники всіх конфесій, які залишилися у Харкові та продовжують працювати у ...