9 травня 2024
Ікона «Живоносне джерело»
У п’ятницю Світлої седмиці Православна Церква вшановує образ Пресвятої Богородиці "Живоносне джерело". Божа Мати є Джерелом Життя, бо від Неї народився Христос - Дорога, Істина й саме Життя. Тому нікого, напевно, не дивує, що в багатьох містах і селах України підносяться біля криниць і струмків храми Живоносного Джерела, присвячені нашій Заступниці. Здається, такий звичай існував завжди. Проте все має свій початок.
9 травня 2024
Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця
9 травня Церква вшановує як день перенесення мощей Святого Миколая Чудотворця з Лікії до італійського міста Бар (до українського церковного календаря це свято введено Митрополитом Єфремом наприкінці ХІ століття).
8 травня 2024
День Апостола Любові в нашому храмі  (відео і фоторепортаж)
8 травня ми вшановували пам'ять покровителя нашого храму Апостола Євангеліста Іоана Богослова. Цього року свято прийшлось на Світлий тиждень. І хоч Харків постійно обстрілюють й не так багато втішних новин все-таки Пасхальна радість та відчуття неперевершеної атмосфери храму Апостола Любові надихало парафіян відзначити важливий день в житті нашої громади. До ...
7 травня 2024
Мале храмове свято
8 травня за новоюліанським календарем Церква вшановує апостола і євангеліста Іоана Богослова, який є Небесним Покровителем нашого храму. І хоча храмовим святом є 26 вересня, цей день можна назвати малим храмовим святом, тож на нас чекають Святкова Літургія, і навіть, невеличка агапа з пиріжками та компотом.
7 травня 2024
Cвітлий Вівторок. Іверська ікона Божої Матері
У вівторок Світлої седмиці Православна Церква України вшановує Іверську ікону Пресвятої Богородиці. Немає сильнішої молитви, ніж та, яку мати промовляє за своїх дітей. Святі отці називали Богородицю новою Євою, благодатною Матір’ю роду християнського. А тому й надія на Її материнське заступництво – це наша допомога серед бурхливих хвиль життєвого моря.
7 травня 2024
У середу 8 травня вшановуємо Апостола Любові (відео)
8 травня не просто день пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це тепер також і мала храмове свято нашої громади. За новоюліанським календарем завтра Церква вшановує пам'ять апостола і євангеліста Іоана Богослова. Будемо служити Літургію та згадаємо в Світлу середу улюбленого учня Спасителя. Настоятель Іоано-Богословського храму запросив ...
6 травня 2024
Вічні питання багатостраждального Іова (відео)
Воскресіння здобувається надзвичайними зусиллями. Після кожного найтяжчого випробування ми повинні повертатись. Через втрати, падіння, зради, хвороби людина протягом життя неодноразово переживає подобу власної смерті, але Бог дає нам можливість Воскресіння і зобов’язує докладати зусиль. Приклад багатостраждального Іова, який навіть в умовах втрати всього не втрачав здатності радіти, надихає нас в Світлий понеділок.
5 травня 2024
Христос Воскрес! Свято в нашому храмі (відео і фоторепортаж)
Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Свято у нашому храмі 2024 року. Було натхненно, масово і незабутнє. Іоано-Богословський храм ПЦУ втретє під час повномасштабної війни відзначив Великдень. До вашої уваги фото і відеорепортаж з Пасхального Богослужіння.
4 травня 2024
Пасхальне привітання предстоятеля ПЦУ
Зло все ще має силу, і часом здається, що темрява перемагає світло. Так само було і в час страстей Христових, однак після них настала перемога Божа. Тож і ми, коли знемагаємо під власним хрестом, коли нам здається, що зло занадто сильне, згадуймо про воскреслого Христа, не забуваймо, що наш Бог не мертвий і не безсилий, але Він – живий і всемогутній Переможець.
4 травня 2024
Відзначаємо свято перемоги над смертю  (відео і фото)
«Ми ще не співаємо тропар «Христос Воскрес!», але вже готові зустріти це потужне, натхненне, духовне свято. Хай Бог надає нам беззаперечну, могутню, непохитну віру в те, що смерть можна подолати», - напередодні Великодня настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ звернувся до громади.
3 травня 2024
Ми повинні утверджувати життя (відео)
Ми повинні наслідувати Христа задля того, щоб утверджувати життя. Не померши не можливо воскреснути. Щоб подолати смерть треба щоб хтось пішов на Голгофу. Ховаючи на війні молодих людей ми починаємо розуміти, що їх внесок залишається з нами. Вони живуть не в своїх звершеннях, а в тому потоці життя, який ніколи не зупиняється. Про подолання смерті в Страсну п’ятницю дивіться в проповіді о.Віктора Маринчака.
3 травня 2024
"Нехай мовчить всяка плоть"
«Субота ця преблагословенна, бо нині мертвий Христос воскресне на третій день», — співається в кондаку Великої Суботи. Перебуваючи посередині між Хрестом і Воскресінням, Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість. Це єдина субота в році, котра є днем строгого посту. У тематиці цього дня сполучаються найглибший кенозис Слова Божого, «навіть у пекло зійшовшого» у пошуку занепалого Адама, і початок перемоги над пеклом і смертю.