17 квітня 2022
Про наше історичне призначення (відео)
«Наслідуючи Христа, беручи на себе хрест, ми покликані долати варварство, дикунство та все, що служіть дияволу. Зараз той історичний час, в який ми зобов’язані виконати своє призначення. Хтось покладає за це життя. Немає влади над тими, хто надихається Богом», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
17 квітня 2022
о.Віктор Маринчак про напруженість нашої віри (відео)
Питання смерті і воскресіння Лазаря є одним із важливих у нашій вірі. Христос говорить: «Той, хто вірує в Мене, якщо і помре, оживе». Як нам це здобути? Яку напруженість віри нам треба мати, щоб пережити це у власному досвіді? Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак у Лазареву суботу розмірковує над головними проблемами життя і смерті.
17 квітня 2022
Вхід Господень в Єрусалим: іконографія
Вхід Господній в Єрусалим, або Вербна неділя-це Дванадесятне свято, яке завершує дні Великого Посту та дає початок подіям Страсного тижня. Спаситель триумфально в"їзжджає в Єрусалим. Народ, здивований і натхнений чудом воскрешення померлого Лазаря, як Царя і Месію зустрічає Його, але вже змовляється Синедріон. І всього через кілька днів "Осанна в вишніх" зміниться на "Розіпни ". Пропонуємо вам подивитися на події цього свята через призму іконографії.
16 квітня 2022
Чинник нашого майбутнього (відео)
Ми часом не знаємо який смисл вкладає Господь в те, що з нами відбувається, у ті страшні трагедії та катастрофи, які ми зазнаємо. Але віруюча людина впевнена що він є. Бог не творить безглуздим наше життя. Про миті, коли вся істина відкривається людині, - у проповіді о.Віктора Маринчака в Лазареву суботу.
15 квітня 2022
Лазарева субота
В суботу перед Вербною неділею Церква згадує чудо воскресіння Спасителем праведного Лазаря. Освячення верб відбудеться по закінченню Літургії у неділю. Нагадуємо, що на ці служби ми приймаємо записки он-лайн.
15 квітня 2022
Таїнство Маслособорування по суботах
Щосуботи у нашому храмі, о 12 годині, звершується таїнство Соборування. Вважається, що під час Великого посту бажано, щоб парафіяни отримали від Церкви цей благодатний дар зцілення душі і тіла. Що варто знати про таїнство Єлеосвячення та як до нього краще підготуватися - читайте у нашому матеріалі.
15 квітня 2022
Приймаємо записки на свята (відео)
Попереду Страсний тиждень, якому передує дві важливі події церковного року – Лазарева субота та Вхід Господній в Єрусалим. На жаль, ситуація на фронті загострюється, а Харків продовжують нещадно обстрілювати. В умовах воєнного стану багато парафіян не можуть потрапити на святкові служби, тому в Іоано-Богословському храмі ми продовжуємо приймати записки он-лайн.
14 квітня 2022
Актуальне інтерв’ю предстоятеля
«У такий складний час можна отримати допомогу тільки від Бога, Бог реально допомагає нам. Ми можемо це побачити навіть у перші дні цієї страшної війни. Київ міг упасти в будь-яку мить, але з ласки Божої не впав, Господь зберіг можливість захисту. І як ви бачите, поступово, з Божою допомогою вже ...
14 квітня 2022
Воля до перемоги. Роздуми настоятеля (відео)
Гасло «Рабів до раю не пускають» - це абсолютно точне богословське твердження про те, що людина може бути образом Божим, якщо вона є вільною і несе в собі свободу. Осмисленість наших дій надає нам велику перевагу. Чому ворог не зможе здолати українців - розмірковує о.Віктор Маринчак.
12 квітня 2022
Розмова про молитву
Зараз, коли через війну, ми часто можемо долучитися до спільної молитви тільки за посередництвом новітніх технологій, раз по раз стає питання: а що відрізняє особисту молитву вдома від спільної в храмі? Пропонуємо до вашої уваги роздуми митрополита Антонія Сурозького на цю тему.
12 квітня 2022
о.Віктор Маринчак: Час надмірних випробувань (відео)
«Будемо приносити себе в жертву через нашу Любов. Віра в неї, у те, що можна нести свій хрест і йти в пустелю, щоб спокутувати гріхи та приносити справжнє покаяння – цей той висновок, який ми робимо завершуючи в цьому році Святу Чотиридесятницю. Сорок минулих днів, мабуть, для когось стали схожі на сорок років», - о.Віктор Маринчак.
11 квітня 2022
Шлях наслідування Христа (відео)
«Не таке, як завжди, наше постування, але що таке пустеля світу цього ми тепер дізнались дуже добре. Не скінчилося ще те, що треба чекати від князя світу цього: спрага крові і жертв з нашого боку. Ми повинні наслідувати Христа і для віруючої людини, а особливо в теперішньому часі, іншого шляху немає», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.