24 березня 2022
Святитель Григорій Двоєслов
25 березня ПЦУ вшановує папу Римського. Святий Григорій I, також Григорій Великий, також Григорій Діолог, також Григорій Двоєслов (лат. Gregorius; *бл. 540 — †12 квітня 604), шістдесят четвертий папа Римський і один із видатних, християнських теологів. У православній церкві він відомий як Григорій Діалогіст або Двоєслов.
23 березня 2022
26 березня поминальна субота
26 березня 2022 року Церква молиться за всіх спочилих. Оскільки в умовах війни і постійних обстрілів Харкова далеко не всі можуть потрапити на службу, то в поминальну суботу в Іоано-Богословському храмі ПЦУ ми приймаємо записки он-лайн. Початок Літургії на вихідних у нашому храмі о 10 ранку. Записки також читатимуться на панахиді. Попереду поминальна субота.
22 березня 2022
Чудо переможців (відео)
Та духовна сила і воля, яку сьогодні являє наш народ, та єдність, що здавалась недосяжною і з’явилася тепер, - все це справжнє диво. Про чудеса переможців і тих, хто молиться за нас, - у роздумах настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
21 березня 2022
Сорок мучеників Севастійських
22 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні воїни в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
20 березня 2022
Ми пишаємось своїм народом (відео)
Громада Іоано-Богословського храму разом з владикою Митрофаном привітали настоятеля з днем народження. «Перемога – більшого подарунку мені не треба. Ми будемо відбудовувати зруйновані міста, загоювати наші рани, але ми не можемо тільки одного - підняти тих воїнів, що вже загинули та втішити їх матерів», - зазначив о.Віктор Маринчак.
19 березня 2022
Святитель Григорій Палама
Свята церква вшановує Григорія Паламу 27 (14 ст. ст.) листопада та другу неділю Великого посту. Народився святий у 1296 р. в знатній константинопольській сім’ї. Незважаючи на те, що він рано втратив батька, був уже в юному віці відомий своєю начитаністю й освіченістю. Святителю Григорію, зважаючи на всі його позитивні якості, ...
19 березня 2022
Про тих, хто з Неба захищає нас у цій боротьбі (відео)
У першу поминальну суботу Великого Посту ми згадували всіх борців за свободу та незалежність України. Вони з Неба захищають нас і ми можемо бути спокійними, бо там така сила, що врата пекельні не можуть встояти проти неї. о.Віктор Маринчак розповів, чому ми повинні витримати всі випробування та бути непохитними, незламними і нескореними.
18 березня 2022
"Cкоро почуй мене..."(відео)
Одразу після недільної Літургії протягом Великого посту в нашому храмі служиться Вечерня, де читається молитва Єфрема Сиріна і звучать дивовижні пісноспіви, які можна почути тільки в змістовні постові дні переосмислення життя. Пропонуємо вам почути, як лунає покаянна молитва у виконанні хору Іоано-Богословського храму та його настоятеля - о.Віктора Маринчака.
18 березня 2022
Вітаємо настоятеля!
Громада Іоано-Богословського храму вітає о.Віктора Маринчака з днем народження. Бажаємо настоятелю духовних і фізичних сил, міцного здоров’я, мирного неба та нових звершень заради Бога і України. Нехай Господь благословляє дні його життя й дарує небесні та земні ласки на многії та благії літа!
15 березня 2022
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
14 березня 2022
о.Віктор Маринчак про єресь московських доктрин (відео)
Гординя і амбіції до безмежної експансії керують московською церквою вже не одне століття. Мінялися форми та доктрини, але зміст «руського миру» завжди лишався незмінним. У неділю Торжества православ’я о.Віктор Маринчак докладно розповів про єресь етнофілетизму і використання російської церкви в політичних цілях.
13 березня 2022
Ми відкидаємо будь-яку неправду і залишаємось з Богом, який є Любов (відео)
Вісім років російсько-української війни московський патріархат благословляв тих, хто йшов завойовувати, загарбувати і вбивати наших співгромадян. Всім відомо, що зараз на харківській землі ворогу наданий наказ стріляти в мирне населення. Нам не маємо куди відступати, тому ми відкидаємо будь-яку неправду і залишаємось з Богом, який є Любов.