19 листопада 2024
Поради тим, хто втратив близьких
Щодня ми чуємо про людські втрати на фронті та під час обстрілів. Війна забирає від нас близьких і рідних. Витримати це вкрай важко. Біль, сум, жаль, плач – все це природно й не варто цього соромитись чи приховувати. Всі ми – лише люди, тимчасові гості на цій Богом створеній землі. Кожен із буде переходити у вічність у свій час – хтось раніше, хтось пізніше.
18 листопада 2024
Ікона "У скорботах і печалях утіха"
Обставини первісного походження образу Божої Матері «У скорботах і печалях утіха» невідомі, але написання ікони свідчить про те, що вона дуже давня. Існує передання, що певний час святиня знаходилась у Константинопольського Патріарха Афанасія. Після його смерті ікона «У скорботах і печалях утіха» була доставлена до відомого афонського монастиря Ватопед
17 листопада 2024
Дія як плід віри (відео)
Питання в тому, як людина сприймає те, що в його серце падає Слово Боже. Відповіддю є не висловлювані розумні думки і міркування, а дія та спосіб існування. Якщо людина здійснює в своєму житті ті настанови, до яких кличе нас Христос, то тоді вона дає плід віри. Не зворушеність чи почуття, а саме поведінка визначають, на який ґрунт душі впало Слово Боже. Про здійснення вищих цінностей в нашому житті дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
16 листопада 2024
Притча про сіяча
Всі ми чули притчу про сіяча. Сумну історію, що показує, як Божі зусилля розбиваються об людську негідність та непідготовленість. Божественний Сіяч сіє в наших серцях Своє Слово, а людина часто буває не готова прийняти і виростити в собі це Божественне зерно.
16 листопада 2024
Де Дух Господній - там свобода (відео)
Труднощі, хвороби, випробування дають можливість для зростання душі. Найнещасніші ті, що мають гріха, але не можуть його спокутувати. Не знають, що з цим робити і шлях до спасіння відчувають закритим. Їх треба звільнити, тому Господь й говорить, що Він прийшов покликати грішників до покаяння. Про Дух Свободи та покаяння як способом звільнення від влади гріха дивіться в суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
15 листопада 2024
Євангеліст Матфей
16 листопада за новоюліанським календарем Православна Церква віддає честь пам'яті апостола і євангелиста Матея. Після прийняття Святого Духа він перший від усіх написав гебрейською мовою Євангеліє до тих, що від юдеїв вірували. Єдиний безгрішний, Син Божий і Бог, Котрий у людському подіб'ї прийшов спасти грішних людей, Той у Капернаумі був ...
15 листопада 2024
Покровителі шлюбу мученики Гурій, Самон та Авів
15 листопада за новим календарем Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Гурія, Самона та Авіва, котрі здавна вважаються покровителями християнського шлюбу. Ці святі віддали своє життя за віру в Єдиного істинного Бога на межі III-IV століть християнської ери в місті Едесса, що у Македонії. Про їх життя небагато відомо, тому коротко згадаємо, чому в усі часи жінки цінували цих святих.
15 листопада 2024
Дороговказ небезпідставної надії (відео)
Війну неможливо винести за дужки, ворог лютує і жадає помсти, смерть щодня поповнює мартиролог новітніх Героїв, а зовнішні обставини не додають підстав для холоднокровного оптимізму. Проте переможна сила дієвої Віри і Любові, яка здолала пекло, попри всі раціональні чинники, вселяє небезпідставну надію.
14 листопада 2024
Філософ-богослов преподобний Паїсій Величковський
15 листопада за новоюліанським календарем Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського - українського подвижника, а також філософа-богослова, письменника та перекладача. Хочемо нагадати, що вперше акафіст українською мовою цьому великому українському святому був відслужений саме у нашому храмі. Переклала його з церковнослов'янської мови на українську наша парафіянка пані Лілія Киценко. ...
13 листопада 2024
Апостол Филип
Одним із дарів, яким Господь наш Ісус Христос наділяв Своїх послідовників, був дар зцілення. Його мав один із перших апостолів Христових – святий Филип, пам’ять якого Православна Церква вшановує 14 листопада, напередодні Різдвяного посту.
12 листопада 2024
Cтовп віри: святитель Іоан Золотоустий
13 листопада Церква вшановує одного із своїх стовпів – святителя Іоана Золотоустого. Він мав "золоте" серце, бо «златоустами» не були названі ані Демосфен, ані Цицерон. Ніхто не відмовить їм у громадянській звитязі та в гостроті розуму. Але ніхто й не скаже, що серце цих людей настільки ж яскраво палало, як і їхні промови. Ми знаємо слова Спасителя, що «з повноти серця промовляють уста», а псалом говорить: «Мої уста казатимуть мудрість, думка ж серця мого - розумність».
12 листопада 2024
Поспішайте робити добро
Не буває великого і маленького добра. Підтримати ближнього можна багатьма способами: вислухати у важких життєвих обставинах, пожертвувати кошти на благодійність, допомогти втілити мрію, повірити у себе та просто обдарувати добрим словом. Завдяки нашій вірі та підтримці від Бога ми долаємо труднощі, страхи і сумніви. Істинна віра є містком між людьми ...