Недільна школа

Запрошуємо до навчання у дитячій та дорослій недільній школі. Заняття проходять у новій частині храму або у будиночку поруч з ним. Початок занять – відразу після закінчення недільної Літургії. За подробицями звертайтесь до п. Галини Грішиної та п.Наталії Ковтун.

Запрошуємо дітей до навчання у дитячій недільній школіЗараз у дитячої школі навчається 10 учнів, різних за віком, від 7 до 15 років. На славу Божу в школі працюють: Лілія Киценко, Ганна Чистіліна, Лариса Донник, Ганна Юхно, директор школи - Галина Грішина. З їх допомогою Господь дав дітям протягом церковного року отримувати нові знання зі Святого Письма, історії Церкви, житія святих, літургики, тощо. Відомий харківський композитор Лариса Іванівна Донник вчить учнів основам церковного співу.

Невід’ємною частиною роботи школи стали Різдвяні та Великодні вистави, які дозволяють всім розкрити і свої творчі здібності. Вже 2 роки поспіль в нашому храмі служиться дитяча Літургія у Світлий понеділок, в якій учні школи беруть найактивнішу участь: співають у хорі, прислуговують у вівтарі, читають Апостол та молитви.

Запрошуємо дітей до навчання у дитячій недільній школі
З історії дитячої недільної школи. Через три роки після відновлення служб у храмі почала працювати дитяча недільна школа, а саме у 1994 році. Цьому передувала подія, яка підштовхнула парафіянку п. Лілію Кіценко взятися за цю благословенну справу.

Навесні група вчителів Харкова перед Великоднем гостила у Львові. Була Вербна неділя, і харків’яни Провидінням Божим потрапили на Літургію до храму першоверховних апостолів Петра і Павла. І тут п. Лілія познайомилася зі світлою людиною, парафіянкою цього храму п. Вірою Івченко. Як потім з’ясувалося, викладачем дитячої недільної школи, яка поділилася досвідом й подарувала деяку літературу.

Крім того, коли о. Віктор висвячувався на священика, то мешкав з родиною у неї вдома. Ось такий зв’язок, таку вказівку Господь дав, що і в нас у Харкові при храмі св. Іоанна Богослова прийшов час створити дитячу недільну школу.


На фото: п.Ліля Киценко - перша викладачка недільної школи для дітей

Спочатку було 8 учнів, але викладачів О.К.Польшина і Л.О.Киценко це не бентежило. Головне – хотілося разом плекати віру, вчитися молитися, пізнавати Закон Божий, разом йти шляхом духовного відродження.

Перші учні Світлана Прядко, Ярослава Дзеревяго, Жанна Нестеренко, Павло Лисак, Ірина Киценко, Марійка та Роман Якименки, Катерина Железнова зараз вже дорослі люди. Майже всі ходять до рідного храму. Ярослава донедавна співала у церковному хорі.

Згодом інтерес до занять у дитячій недільний школі зріс. Звичайно, хочеться загадати всіх: Пасічнюк Олену і Ольгу, Маринчака Микиту (тепер вже регента церковного хору), Рохманійко Богдана, Тимофеєва Дмитра, Фокіних Сашка, Михайла та Ріту, Гритчина Кирила, Ланіна Артема, Корольових Кирила та Тараса, Рябініну Олену, Батій Софію, Осначів Марію та Микиту, Кирильчук Оксану, Юхно Ганну (одного з нинішніх викладачів школи), Петронюків Андрія та Сергія (Сергій зараз прислуговує у вівтарі, а Андрій співав у хорі), Квіток Ніночку та Олексія, Маслія Микиту. Серед викладачів дитячої недільної школи того часу була й Ірина Іванівна Кобзар, яка створювала з учнями незабутні вистави на церковні свята.

Директор недільної школи для дітей Галина Грішина
НЕДІЛЬНА ШКОЛА ДЛЯ ДОРОСЛИХ

20 вересня 2020 року у нашому храмі відновляє роботу у новому форматі недільна школа  для дорослих. Назва річного курсу: бесіди про Бога, віра і Церква, основи православного віровчення. Заняття будуть цікавими і корисними, як для постійних парафіян, так і для тих, хто тільки почав відвідувати храм або збирається прийти до нього.


Навчання будуть відбуватися одразу після закінчення недільної Літургії. Викладач школи для дорослих, одна із перших учениць о.Віктора Маринчака – керівник нашого Іоано-Богословського катехитичного центру - Наталя Іванівна Ковтун. Також до занять недільної школи будуть залучатися священики та викладачі, які мають Богословську освіту.Передбачаються бесіди та обговорення за наступним планом:
  1.  Пояснення Символу Віри
  2.  Про заповіді, Декалог, 10 заповідей Старого Заповіту.
  3.  Молитва: основні положення. Детальний розбір молитви «Отче наш».
  4.  Нагорна проповідь: 9 заповідей блаженств Нового Заповіту, заповіді Євангелія.
  5.  Храм. Богослужіння. Таїнства.
  6.  Вивчення Літургії
  7.  Святе письмо. Складні моменти Нового Заповіту.
 
Чекаємо на Вас у новій частині храму. Перше заняття у неділю, 20 вересня 2020 року, одразу по закінченні Літургії.

http://bogoslov.kharkov.ua/news/5632

Керівник Іоано-Богословського катехитичного центру - Наталя Іванівна Ковтун