10 квітня 2022
Блудниця, що стала святою
Преподобна Марія Єгипетська – одна із найбільш шанованих святих за всю історію християнства, що дивним своїм житієм послужила прикладом для наслідування для багатьох подвижників наступних століть. Небагато подвижників удостоєні особливої честі багаторазового вшановування в покаянному часі Великого Посту перед Світлим Христовим Воскресінням. І серед них лише одна жінка – преподобна Марія Єгипетська.
9 квітня 2022
 о.Віктор Маринчак: Дивне постування наших страждань (відео)
Цей піст проходив особливим способом. Замість молитов і Богослужінь цього разу були втрати, рани, страждання і ті жахливі речі, які перевернули всі наші уявлення про світ. Часто питають, а де ж Бог? У своїй проповіді в Акафістну суботу о.Віктор Маринчак розмірковував про найболючіші питання нашої віри.
9 квітня 2022
Жодне випробування не буває даремним (відео)
«Ми не можемо ухилитися від цієї останньої війни. Вона стосується кожного з нас. Звідки береться така сила і мужність у наших воїнів? Бог надає! На жаль, це не скасовує тих страждань, які ми зазнали. Але у Бога все має своє місце в Його промислі. Жодне випробування не буває даремним», - о.Віктор Маринчак.
8 квітня 2022
Приймаємо записки он-лайн (відео)
Оскільки в умовах війни та обстрілів Харкова не всі парафіяни мають можливість потрапити на службу, то в Іоано-Богословському храмі ПЦУ ми продовжуємо приймати записки ОН-ЛАЙН. Дуже просять помолитися як за спокій, так і за здоров’я близьких. Особливо за тих, хто зараз захищає Україну від російської навали.
8 квітня 2022
Дякуємо всім, хто допомагає (фото)
Громада Іоано-Богословського храму ПЦУ м.Харкова під час війни активно займається волонтерством і робить все можливе для нашої спільної Перемоги. Щодня церква в різний спосіб допомагає нужденним і адресно направляє гуманітарну вантажі тим, хто цього потребує. Дякуємо всім, хто простягає нам руку допомоги. Громада храму Іоана Богослова ПЦУ в Харкові зверталась ...
7 квітня 2022
 Все це за життя світу (відео)
«У кожному стражданні і смерті разом з нами присутній Христос. Він помирає за життя світу, щоб воскресити цілий світ. Поряд з кожною матір’ю перебуває Пресвята Богородиця. Вона стоїть поряд з мукою, обіймаючи кожне серце і знову-знову навчаючи: «Все це життя світу. Слухай, сестро, і ти раба Господня, нехай буде все з нами за словом Божим!», - із проповіді на Благовіщення о.Віктора Маринчака.
6 квітня 2022
Іконографія Благовіщення Пресвятої Богородиці
Напередодні Благовіщення пропонуємо уважніше роздивитися ікону свята. Бо сюжет Благовіщення Пресвятої Богородиці одним з перших з"явився в галереї християнських зображень - його можна побачити вже в розписах давньоримських катакомб. Перші образи були стриманими і лаконічними, але з часом змінювались та доповнювались деталями.
5 квітня 2022
о.Віктор Маринчак: «Прийми страждання за наше покаяння» (відео)
У великій скорботі ми відправляємо Великий покаянний канон. Всі слова втрачають свою вагу. Ми просимо Спасителя, щоб весь цей жах і страждання, перед лицем нечуваної жорстокості, Він прийняв як наше покаяння. Ми осмислимо те, за що приносимо покуту, мабуть, потім, коли прийде наша перемога, а поки Спаси і збережи нас, Господи!
5 квітня 2022
Маємо зібрати залишки сил (відео)
У тих обставинах, в яких наразі перебуваємо: війна, гуманітарна катастрофа, руйнація міста ми звертаємось до Бога, але віри не вистачає. І нам невідомо чи приймаємо ми беззастережно Його волю. Часто небезпека або жах захопить нас зненацька - і знову хвилина слабкості. Ти не знаєш, що буде далі, як це прийняти і з цим жити. Ось тоді треба казати: «Вірую Господи, допоможи моєму невірству!».
5 квітня 2022
Cтояння Марії Єгипетської
П’ятий тиждень посту присвячений преподобній Марії Єгипетській. На утрені в четвер (відправляють, як правило, в середу ввечері) відбувається найзворушливіша служба року, так зване “Стояння Марії Єгипетської”. На цій службі прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння.
4 квітня 2022
Розклад служб на найближчі дні (відео)
Цього тижня Церква має кілька Богослужінь, які відбуваються тільки протягом Великого Посту. Вже у вівторок 5 квітня, о 15.00, в нашому храмі повністю читається покаяний канон прп.Андрія Критського. У четвер – свято Благовіщення, а через дві дні після нього Акафістна субота. Про розклад служб у найближчі дні розповідає настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
2 квітня 2022
Молимось за всіх, хто боровся за Україну (відео)
Наша боротьба не тому, що ми ненавидимо тих, хто проти нас, а тому, що ми любимо тих, хто за нашою спиною. Настоятель Іоано-Богословського храму в поминальну суботу говорив про десятки поколінь борців за волю і незалежність України, які залишили нам спадщину. Роздуми про війну у проповіді о.Віктора Маринчака.