28 травня 2023
Любов ніколи не перестає (відео)
Ми знаємо, що по смерті настає Воскресіння, але на початках нашого перебування у жалобі, коли є порожнеча на місці, де був той, кого ми втратили, Христос закликає нас пережити повноту радості. Про Любов, що ніколи не перестає і в якої немає мертвих дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
27 травня 2023
Неділя святих отців I Вселенського Собору
У 7-му неділю після Пасхи, між Вознесінням і Трійцею, свята Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору. Святі отці, що сповідували на соборі догмат про єдиносущність Сина Божого, не могли відректися від свого знання заради збереження в Церкві миру.
27 травня 2023
Нам треба повірити в себе!
Людина не повинна ставати слабкою. Щоб добро і правда перемогли вони мають бути сильними. Поки ти відчуваєш відчай, то це ще не кінець. Коли настане найважче випробування виявиться, що ти найсильніший. Нам треба повірити в себе! Про долання суворих рубежів нашого життя у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
27 травня 2023
Духовний меч капеланів (відео)
Настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ висловив свої почуття, які він переживає, коли служить разом з військовими капеланами. «Мені спокійно, радісно і я відчуваю впевненість, що перемога буде за нами». Про капеланське служіння і духовний меч у проповіді о.Віктора Маринчака.
27 травня 2023
Між Вознесінням і Трійцею (відео)
За правду, цінності і відповідальність перед історією в усі часи люди готові були стояти до кінця. Іноді подвигом віри, нерідко силою духа, а часом даючи противнику відсіч зі зброєю в руках. Християнство є не лише релігією Любові, Свободи і Радості. Це також й спосіб життя, який базується на здатності обожнення людини, певних принципах та Символі Віри.
26 травня 2023
Гріх незадоволеного серця
Крадіжка – це гріх серця, незадоволеного в Богові. Коли Господь створив цей світ, Він визначив, що кожна людина буде завжди приходити до Нього і отримуватиме все необхідне. Але незалежне, бунтівне серце побажало самостійно здобувати добро. Про порушення заповіді «Не кради!» у нашому матеріалі.
25 травня 2023
Час надзвичайної величі (відео)
«Ми живемо в час надзвичайної величі, коли людина являє найбільшу свою могутність. Господь не може бути слабким, тому надає нам велику силу, мужність і волю. Той, хто починає відчувати в собі надихання Святого Духа, вже нічого не боїться. Він захищає справу Божу і долає смерть», - із проповіді о.Віктора Маринчака на свято Вознесіння Господнього.
25 травня 2023
Громада Іоано-Богословського храму вітає предстоятеля ПЦУ
Цьогоріч, у велике світле свято Вознесіння Господнього, ми підносимо щирі молитви і сердечні вітання з нагоди ще одного особливого для нас приводу – дня тезоіменитства Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Громада Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова вітає предстоятеля.
25 травня 2023
Одна з головних подій Священної історії
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
24 травня 2023
Ми не дозволимо лежати нашому життю в руїнах (відео)
Ми зараз бачимо такі приклади, коли наслідуючи Христа, люди своєю працею, подвигом або пожертвою беруть на себе недосконалість світу і намагаються виправити його викривлення. Вони знають, що таким шляхом можуть наражатися на небезпеку, але йдуть на страждання і смерть. Про те, чого чекає від нас Бог дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака.
24 травня 2023
Іконографія Вознесіння (фото)
Від початків в іконографії Вознесіння виділяють два типи зображення. Для західного стилю, хоч він і походить з давньоєрусалимської традиції, символічно показано, що Христос ніби постає з гробу, як з овалу, і ступає на схил гори. А Божа десниця підносить Його вгору. Знизу ж стоять жінки-мироносиці. Та згодом цю традицію замінює інша – візантійський тип іконографії, який і дійшов до наших днів. Христос показаний у сяйві слави та в оточенні янголів, а під його покровом, на землі стоять апостоли з Б
24 травня 2023
Шлях до Неба (відео)
Спостерігаючи за дивом, ангели питають учнів: «Мужі Галилейські, чого ж ви стоїте і дивитесь на небо?». Справді, після Вознесіння наступає час не споглядання, а рішучих дій. Якщо ми хочемо викликати Любов, необхідно нести світло в собі, зробити так, щоб у нашій душі царювала гармонія. Треба мати відвагу любити, сміливість на вчинки, натхнення, мужність й воля.