12 березня 2022
Українці готові платити життям за свободу (відео)
«Ми переможемо, бо готові платити життям за свободу. Ті мирні люди, хто загинув зараз на війні у Харкові, є теж бійцями. Вони тут залишилися, тому що вірили в нашу перемогу і стояли до кінця. Вони поводили себе з тією ж непохитністю, спокоєм та впевненістю, як мученики і були сповнені духовної могутності», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
12 березня 2022
Досвід мучеників: мужність і відвага (відео)
«Ворог пропонує нам спокусливу поживу: відчай і страх. Подивимось на всіх наших мучеників – вони знали на що їдуть, але йшли спокійно та впевнено. Нам невідомо, що буде далі, але ми повинні робити все від нас залежне, зберігаючи мужність і відвагу, тим самим розкриваючи в собі образ Божий», - із проповіді в день вмч.Федора Тирона о.Віктора Маринчака.
11 березня 2022
«Ми маємо випробування Біблійного масштабу»,- о.Віктор Маринчак (відео)
«Цей Великий Піст потребує від нас надзвичайних зусиль. Ми маємо випробування, які сягнули Біблійного масштабу. Війну, яка зараз їде, колись прорік Іван Франко: «Се ж остання війна! Се до бою, Чоловіцтво зі звірством стає». Але кожен раз після найстрашніших подій наш народ воскресав», - о.Віктор Маринчак.
11 березня 2022
Святий великомученик Феодор Тирон
У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.
10 березня 2022
Думки про війну (відео)
Після повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну священики нашого храму чимало служб проводять в підземці, де духовно оформляють нужденних. Харківське метро сьогодні не тільки бомбосховище, але й храм, де лунає проповідь, люди моляться і причащаються. о.Віктор Маринчак розповів про своє ставлення до війни, яке ми пропонуємо до вашої уваги.
9 березня 2022
Ми повинні зрікатися своєї слабкості (відео)
«Святий Андрій Критський, канон якого читається на першому тижні Великого Посту, кличе нас пробудитися, щоб набратися тих сил, які будуть необхідні аби гідно пройти через всі випробування. Людина не може дозволити собі бути слабкою. Ми повинні плекати свою силу, бо віруємо і приймаємо волю Божу», - о.Віктор Маринчак.
8 березня 2022
У середу 9 березня читаємо покаянні молитви в метро (фото)
У вівторок Великий покаянний канон прп. Андрія Критського читали у Харківському військовому шпиталі. У середу, 9 березня 2022 року, о 14.00,служимо його всередині станції метро «Держпром» (вхід зі ст.м. «Університет»).
8 березня 2022
Постова подорож з каноном прп. Андрія Критського
У перші чотири дні Великого Посту в храмах звучить Великий Покаянний Канон прп. Андрія Критського, слова якого закликають нас до покаяння та налаштовують на сорокоденний шлях до Воскресіння. Отець Олександр Шмеман називає його початковим "тоном", який задасть всю "мелодику" Великого Посту. Чому так важливо почути ці рядки і до чого вони кличуть кожного - про це в роздумах о. Олександра Шмемана.
7 березня 2022
Через страждання до Воскресіння (відео)
Нам треба в усьому що ми переживаємо бачити промисел Божий і правицю Його. Через випробування Він веде нас до спасіння. Якщо ми подумаємо про історію України, то нам є що спокутувати. На початку Великого Посту доленосного 2022 року о.Віктор Маринчак говорив про єдність народу і уроки історії, які через страждання та покуту ведуть нас до Воскресіння.
6 березня 2022
Час вимагає від нас надзвичайних вчинків (відео)
«Ніщо так не підносить наші душі як трагедія. Ніщо не ставить перед нами останні питання як та катастрофа, в якій ми опинились. Тільки страшні випробування змушують нас побачити істину та ієрархію цінностей. Час вимагає від нас бути мужніми і відважними. Ми покликані бути героями цього часу», - о.Віктор Маринчак.
6 березня 2022
Прощена неділя (відео)
«Ми просимо Бога, щоб він не просто простив нам, а й надав необхідні сили витримати всі випробування. Треба відкинути все темне, зле і рабське, що у нас є. Бог хоче нашого спасіння, щоб ми зробили вибір і пішли своїм шляхом», - із проповіді в прощену неділю 2022 року о.Віктора Маринчака.
5 березня 2022
Нам треба зберегти нашу свободу (відео)
«Давайте спробуємо прийняти всі наші випробування та жахи як постову жертву. Ми приносимо її за свободу, правду і любов. Для того, щоб це захистити треба витримати. Ми повинні бути впевненими, бо з нами Бог. Якщо нам вдасться зберегти силу духу, то збережемо найістотніше – нашу свободу», - о.Віктор Маринчак.