28 листопада 2021
 Різдвяний піст
Різдвяний піст – це останній багатоденний піст року. Він починається 28 листопада і закінчується 6 січня. Триває 40 днів, і тому в Церковному уставі називається ще Чотиридесятницею, так само, як і Великий піст. Оскільки заговини на піст припадають на день пам’яті святого апостола Пилипа, то його ще називають Пилипівкою.
27 листопада 2021
Преподобний Паїсій Величковський
28 листопада Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Паїсія Величковського - українського подвижника, а також філософа-богослова, письменника та перекладача. Хочемо нагадати, що вперше акафіст українською мовою цьому великому українському святому був відслужений саме у нашому храмі. Переклала його з церковнослов'янської мови на українську наша парафіянка пані Лілія Киценко. Також вона провела ...
27 листопада 2021
о.Віктор Маринчак про Голодомори та їх наслідки
«Мій батько був свідком такої події, коли під Харковом у 1933 році жінка вбила свою дочку, наварила з неї холодцю і збожеволіла. Вийшла на вулицю, сіла під парканом, обняла ногами цей казан, почала умиватися цим холодцем, примовляючи «Дочечка ж моя, дочечка ж моя». Ця картина все життя супроводжує мене», - ...
27 листопада 2021
Про милосердного самарянина
Недільне читання Євангелія ставить перед нами низку питань. Звернемо увагу на кілька рис притчі про милосердного самарянина. Ми не знаємо правдивої причини: чому кожен з людей повівся так байдуже до бідолахи? Втім, ми знаємо, що вони пішли своєю дорогою, залишивши свого «ближнього», зробивши з нього «чужого».
26 листопада 2021
Апостол Филип
Одним із дарів, яким Господь наш Ісус Христос наділяв Своїх послідовників, був дар зцілення. Його мав один із перших апостолів Христових – святий Филип, пам’ять якого Православна Церква вшановує 27 листопада, напередодні Різдвяного посту.
25 листопада 2021
Святий Іоан Золотоустий
Є люди, про яких кажуть: «У нього золоті руки». Набагато менше людей, про яких кажуть: «У нього (неї) золоте серце». І є лише одна людина, до якої випадково сказане у пориві захвату слово пристало навіки, і слово це було: «У нього золоті вуста». Це архієпископ Константинополя Іоанн Хризостом, або по-нашому — Златоуст.
24 листопада 2021
Запали свічку пам’яті! (відео)
У суботу, 27 листопада, Україна відзначає день пам’яті жертв Голодоморів. Кожен із нас о 16 годині може запалити свічку і поставити її біля вікна. Про цю важливу дію та наш внесок у віддані шани загиблим розповідає о.Віктор Маринчак.
24 листопада 2021
о.Віктор Маринчак про безпідставну впевненість (відео)
Віруюча людина має безпідставну впевненість у тому, що буде воля Божа, а кращого їй не треба. Тому вона здатна на відвагу і при тому не розпалюється на агресію. Про роль Іоано-Богословського храму м.Харкова в історичних подіях та увіковічення пам’яті героїв – дивіться у прямому включенні на всю Україну о.Віктора Маринчака.
23 листопада 2021
Життя громади (відео)
Тривають реставраційні роботи у нашому храмі, але не менш важливим є позацерковне життя парафії. Відновила свою діяльність доросла недільна школа, почалася підготовка дітей до Різдвяних свят, громада намагається допомагати тим, хто перебуває у важких життєвих обставинах. о.Геннадій Рохманійко розповідає про це докладніше.
22 листопада 2021
Не бійся, тільки віруй (відео)
«Що може нам надати силу не боятись? Христос відповідає на це питання: «Не бійся – тільки віруй!». Тим, хто зазнав багато горя і втрат, треба це прийняти. Не тому що ми сподіваємось когось повернути з небуття, а щоб стояти перед ним і не схиляти голову», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
22 листопада 2021
Молитва за Україну
Багато років у нашому храмі наприкінці Літургії співався церковний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни». Пропонуємо вам ознайомитись з історією цього урочистого музичного твору, який називається «Молитва за Україну».
21 листопада 2021
Ми не маємо право на розчарування (відео)
Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак взяв участь у мітингу на честь Дня Гідності та Свободи. «Ми не маємо право на розчарування, бо це була революція цінностей, ідеалів, а не політичних інтересів. Наш обов’язок не втратити віри, щоб дерзати», - наголосив духовник харківського Євромайдану.