13 квітня 2023
Досвід співрозп’яття (відео)
Людська природа надзвичайно боїться тілесних страждань, але у Христа додається знання, якого немає у людини. Він бере на Себе весь обсяг страждань і гріхів, щоб потім прощати та надавати спасіння. Всі побиття і тортури світу Ісус бере на себе, бо Він є Бог, що страждає з Любові. Про досвід співрозп’яття у проповіді о.Віктора Маринчака.
13 квітня 2023
Про нашу надію за червоними рисками гріха (відео)
Справа не в обсязі твого гріха. Питання у тому, чи переткнув ти червону риску. Коли зрадив як Іуда чи зрікся як Петро, то, очевидно, що перетнув. Тільки Бог без гріха. Кожна людина може піддатися спокусі, виявити слабкість або впасти, але питання, що робити далі? У Страсний четвер о.Віктор Маринчак говорив про наші шляхи єднання з Богом.
13 квітня 2023
Служба Дванадцяти Євангелій
Центральне місце в Богослужіннях Страсного тижня належить утрені Великої П’ятниці. ЇЇ ще називають Cлужбою Дванадцяти Євангелій.
12 квітня 2023
Соборне Богослужіння в нашому храмі (фото)
Cоборне богослужіння в Іоано-Богословському храмі останньої в цьому році Літургії Ранішосвячених Дарів. Священники Харківської єпархії ПЦУ перед Великоднем зібрались разом для спільної молитви, сповіді і причастя. Вже завтра, у Великий Четвер, вони будуть служити на своїх парафіях, капелани поїдуть на фронт й у військові шпиталі та продовжать виконувати свій священицький обов’язок – служити Богу і людям.
12 квітня 2023
Встановлення Євхаристії
Серед днів Страсного тижня Великий Четвер займає особливе місце. Саме в цей день Церква ще й ще раз згадує і переживає Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями – апостолами
11 квітня 2023
Розклад служб на Страсний тиждень (відео)
Страсний тиждень насичений різноманітними Богослужіннями. Вже у середу в Іоано-Богословському храмі остання Літургія Ранішосвячених Дарів, а у Чистий четвер дві важливих події церковного року: вранці довга Літургія св.Василя Великого, а вдень читаємо фрагменти Страстей Христових – Служба 12 Євангелій. Більш докладно про розклад розповідає настоятель.
11 квітня 2023
Юдина зрада і помазання Спасителя миром.
В середу Страсного тижня згадуються дві події: зрада Юдою Господа Ісуса Христа та помазання Його миром. У нашому храмі відбудеться остання Літургія Ранішосвячених Дарів цього року. Початок служби в середу 12 квітня 2023 року о 9 ранку.
11 квітня 2023
Великий вівторок
Остання проповідь Спасителя в Єрусалимському храмі: Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години, коли прийде Син Людський. Мф.25: 13
10 квітня 2023
о.Віктор Маринчак: "Ми жадаємо воскресіння життя" (відео)
У кожного з нас є близькі або знайомі, які загинули на війні. Як всім нам зараз важко і як ми прагнемо, щоб воскрес Лазар. У нас трагічне свято, але все одне воскресіння прийде. У Бога смерть ніколи не було останнім словом. Тому ми так жадаємо, щоб тут воскресле життя.
10 квітня 2023
Готуємось до свята (відео і фото)
Перед Пасхою громада Іоано-Богословського храму ПЦУ завжди упорядковувала територію біля нашої церкви. Парафіяни власноруч наводили лад, фарбували паркани, прибирали сміття, яке лишалось після зимового періоду, саджали квіти та створювали неповторну затишну атмосферу рідного будинку. Потрібні робочі руки і бажання фізично попрацювати. Хто має таку можливість чекаємо на вас у понеділок і вівторок. Починаємо о 9 ранку протягом дня.
10 квітня 2023
Великий понеділок
Протягом Страсного тижня Церква згадує останні дні земного життя Спасителя, Його страждання, розп'яття на хресті та погребіння. Здавна ці дні називали «святими» або «великими», з перших часів християнства вони проходили в особливо строгому пості та глибокій молитві. За свідоцтвом Іоанна Золотоустого, в Страсний тиждень перші християни посилювали піст і молитву, ...
9 квітня 2023
Вербна неділя. Свято в нашому храмі (фоторепортаж)
На Літургії Входу Господнього до Єрусалиму в Іоано-Богословському храмі ПЦУ не було де і яблукові впасти. Більше сотні тільки причасників, кілька сотень людей зі святковим настроєм та вербами в руках. Сьогодні всі разом співали «Осанна в вишніх! Благословен, хто йде в ім'я Господнє!». Попереду Страсний тиждень і головна подія року ...