7 березня 2025
Автор найавторитетнішої після Євангелія книги для перших християн
8 березня Церква вшановує пам'ять одного з 70-х апостолів першого століття Єрму. Його книга «Пастир» на початках християнства була настільки популярна і авторитетна, що її майже дорівнювали до Євангелія та читали публічно в храмах. Про Єрму згадується в Новому Заповіті, а його натхнена проповідь стала зразком для учнів Христа перших ...
7 березня 2025
Знайти в собі образ Божий (відео)
Великий піст може стати прекрасною нагодою піднятися над собою, духовно зрости й випростуватися в повний зріст, попри всі труднощі переломного моменту. Нам хочеться, щоб Бог був лише лагідним, милосердним і поблажливим. Проте, кожна зустріч з Ним стає справжнім іспитом, де Господь суворо питає: «Чи маємо ми в собі Образ Божий»?
6 березня 2025
Літургія Ранішосвячених Дарів (відео)
Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.
6 березня 2025
Здобуття духовного щастя (відео)
Перші кроки Великого посту і покаяння завжди зворушливі, важливі й сповнені надією та духовною радістю. Зламавши свою гординю, ставши на коліна в молитві Єфрема Сирина ми прокладаємо шлях до Великодня. В прощенні перед ближніми і Богом є передчуття Воскресіння Господнього, яке осяває наші душі. Про здобуття духовного щастя дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака.
5 березня 2025
Matka Boska Częstochowska
Серед ікон, чиє авторство приписують самому апостолові Луці, чи не найвідомішою є Ченстоховська Матір Божа. Православна церква України вшановує її постійно, але зокрема 6 березня за новим календарем. Ми добре розуміємо, що віра, а не ікона творить чуда. І нашій впевненості у невидимому не заважає те, що первісний образ чудотворної ікони загинув у 1430 року.
4 березня 2025
Перший грішник (відео)
Бог нас прощає. Він, безумовно, дає радість і надію, але треба пам’ятати, хто є першим серед грішників. Якщо я хочу по-справжньому покаятись, то повинен не шукати виправдання, а сам себе засудити. Тож, не треба думати, що слова покаянного канону надто суворі. Коли знаєш всю безліч і жах людського гріха, то розумієш, що вони ще милосердні. В них немає остаточного засудження людини. Про навернення на шляху Спасіння дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака.
4 березня 2025
Боротьба з пристрастями
Часто в церковній літературі можна почути такі вирази як «пристрасть», «смертні гріхи», «боротьба з пристрастями» тощо. Всупереч тому, що на цю тему отці Церкви залишили нам безліч книг, сучасні православні християни, на жаль, не так часто до них звертаються. Втім, якщо ми хочемо бути справжніми християнами, що бажають жити у ...
3 березня 2025
Нам треба пробудити наші душі (відео і фото)
«Покаянні співи про пробудження душі і кінець, що наближається, кличуть нас замислитись над своїм життям. Ми повинні постати на Страшному Суді якщо не чистими і праведними, то спрямованими через покаяння до Божого милосердя. Нехай Господь продовжить гартувати наші душі, щоб гідно зустріти і Голгофу, і Воскресіння», - о.Віктор Маринчак.
3 березня 2025
Покаянний канон преподобного Андрія Критського
Великий Піст розпочинається з Покаянного Канону прп. Андрія Критського, який читається в храмах на Великому Повечір"ї. Більше ніж 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Щоб налаштуватись на довгий шлях Великого Посту, який веде ...
3 березня 2025
Розпочався Великий пост
Піст не зводиться лише до обмежень у їжі чи інших формальних речей, він має бути наповнений сенсом, змістом, добрими ділами. Не вживання тієї чи іншої їжі є засобом допоміжним, а не визначальним – бо ми постуємо тілом, щоби було легше постувати душі.
2 березня 2025
Радість прощення (відео)
Піст є шляхом до Бога через покаяння, на якому ти кидаєш все темне, брудне, вороже й кожен крок наближає тебе до джерела світла, любові та правди. Безумовно, піст є напруження всіх зусиль, але цей важкий тягар стає легким і веде нас до Спасіння. Про дивну радість прощення дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
1 березня 2025
Прощення гріхів: на сповіді чи не тільки?
Серед православних християн в Україні поширена думка, що прощення гріхів, здійснених після таїнства Хрещення, відбувається виключно як результат сповіді — індивідуальної або принаймні загальної, в кінці якої священик читає розрішальну молитву. Але чи так воно насправді?