27 квітня 2023
Інтерв’ю о.Геннадія Рохманійко на «Радіо Марія»
Невтомний о.Геннадій Рохманійко повідав про своє капеланське служіння в програмі "Люди справи" на "Радіо Марія Україна". Священник Іоано-Богословського храму ПЦУ і військовий капелан харківського військового шпиталю докладно розповів про курси капеланів, які він нещодавно пройшов у Києві.
26 квітня 2023
Святе світло: без крайнощів і суєвірства
Те, що наразі іменують «Благодатний вогонь», в оригінальній традиції називається «Святе світло». І тут важливо правильно розставити акценти, розумно до цього ставитись, а головне не допускати обох крайнощів, як обожнення святині, так й її відкинення. Про церемонію сходження Святого світла, сучасні суєвірства та церковне ставлення до цього феномену розповідає архієпископ Євстратій (Зоря).
26 квітня 2023
Єрусалим часів Ісуса Христа
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Воскресіння Христове, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
25 квітня 2023
Радониця в Іоано-Богословському храмі (фото)
В день Радониці, у вівторок, в православних храмах звершувались панахиди, під час яких ми молитовно згадували душі померлих. Насамперед, Церква закликає вірних протягом поминальних днів вшанувати померлих рідних і ближніх щирою молитвою. Церква молиться за здоров’я живих та за упокій померлих, тому що у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38).
24 квітня 2023
Замовна записка, поминальник, сорокоуст
Церковна записка, подана «За здоров’я» чи «За упокой», – це порівняно недавнє явище. В тих сім’ях, де з повагою відносяться до традицій православного благочестя, є Поминальник, - особлива книжечка, в яку записують імена живих та померлих і яка подається під час богослужіння для поминання.
23 квітня 2023
Віра як спосіб життя (відео)
Віра – це і те, як ти виглядаєш, й те, в якому стані твоя душа. Це твої наміри і те, чи є в тобі воля, мужність, відвага. Людина виявляє свою віру в діях. Вона не в розмовах про невидиме і незбагнене, а здійснення того, до чого кличе Господь. У Фомину неділю о.Віктор Маринчак говорив про віру як спосіб життя.
23 квітня 2023
Загальне поминання померлих
У вівторок після Фоминої неділі Православна Церква встановила особливий день, в який здійснюється загальне поминання спочилих. В різних регіонах України цей день називають по-різному. На Харківщині здебільшого вівторок другого тижня після Пасха прийнято іменувати Радониця. 25 квітня в Іоано-Богословському храмі поминальна Літургія.
22 квітня 2023
Фомина неділя
З давніх часів восьмий день після Великодня, як закінчення Світлої седмиці, святкувався особливо. Він названий Антипасхою, що означає «замість Пасхи». У цю неділю Церква згадує апостола Фому, який не був присутній при Воскресінні Спасителя, але зіграв свою особливу роль в історії християнства.
22 квітня 2023
Взірець служіння Правді (відео)
На завершення Світлого тижня, в суботу, Церква нагадує нам про Іоана Хрестителя. Дивну постать, яка є містком між двома заповітами. Він мав надзвичайну віру і знав, що буде жорстоко страчений, але пішов на зустріч випробуванням абсолютно спокійно та впевнено. Про взірець служіння Правді дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака.
21 квітня 2023
Освячений хліб артос (відео)
Протягом всього Світлого тижня на солеї, перед образом Спасителя лежить освячений хліб - артос. У суботу Світлого тижня він буде роздроблений, і зазвичай при цілуванні хреста на Літургії роздається парафіянам нашого храму, як святиня.
20 квітня 2023
Великдень у нашому храмі (фото)
Головна подія року – Пасха Господня. Великдень, якій зібрав цього року дуже багато людей в Іоано-Богословському храмі ПЦУ. Тисячі харків’ян прийшли розділити радість Воскресіння Христового, освятити паски і просто відчути атмосферу Любові та справжнього єднання. Пропонуємо Вам фоторепортаж зі свята. У понеділок о 10 годині Літургія.
20 квітня 2023
Фільм про громаду Іоано-Богословського храму (відео)
Час неможливо повернути назад. Цей фільм про громаду Іоано-Богословського храму Леоніда Логвиненка "Свято душі" був зроблений дванадцять років тому. Попереду Майдан, війна, епідемія, втрата багатьох людей, яких ви побачите на відео, але він наповнений Пасхальною радістю і тією любов’ю, що ніколи не перестає та є сильнішою за смерть!