24 жовтня 2022
День військового капелана
25 жовтня, Церква вшановує пам’ять святителя Мартина Милостивого, архієпископа Турського, який жив у IV столітті, а також ми відзначаємо День військового капелана. Адже саме слово «капелан» пов’язане з життям цього святого.
23 жовтня 2022
Нам потрібна шалена надія (відео)
Коли немає на що надіятись ми можемо сподіватися, що в найстрашнішу мить Бог підтримає тебе і спитає, а чого ти маловірний злякався? Про те, як всупереч всьому, не втратити віру і надію та намагатись досягнути повноти радості - у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
23 жовтня 2022
о.Геннадій Рохманійко нагороджений медаллю (фото)
Громада Іоано-Богословського храму щиро вітає військового капелана о.Геннадія Рохманійка з нагородженням медаллю «ЗА ОБОРОНУ МІСТА ГЕРОЯ Харків». Аксіос!
22 жовтня 2022
о.Віктор Маринчак: "Ми є учасниками духовної боротьби" (відео)
Ворог роду людського захоплює нас не стільки насолодою та втіхами життя, скільки намагаючись спокусити гординею і владою. Бажанням зверхності, бути вищими, когось принижувати. Чому влада є завжди спокусою, а ми не можемо ухилитися від духовної боротьби з темними силами дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
22 жовтня 2022
Пам’ять Отців VII Вселенського Собору
У цю неділю Церква відзначає пам`ять Святих Отців VII Вселенського Собору. У різний час протягом року згадуються святі отці інших шести Вселенських Соборів. Утім останній, сьомий виділяється завжди окремо, і це зовсім це не випадково. Церква ухвалила згадувати Вселенські Собори в першу чергу заради того, щоб віддати належну честь світлим ...
21 жовтня 2022
Концерт духовної музики (відео)
В Іоано-Богословському храмі завжди відбувались мистецькі акції. Особливо важливі вони під час війни, бо надихають на нові звершення. Після Літургії парафіяни та священики мали можливість послухати концерт духовної музики у виконанні хору "Схід Опера".
21 жовтня 2022
Апостол Яків Алфеєв
22 жовтня Церква вшановує пам'ять Яківа Алфеєва – одного з числа Дванадцяти апостолів, про якого майже нічого історикам невідомо. Ми знаємо, що звали його Яків і що іноді його називали Яків Молодший, щоб відрізняти від іншого Якова, званого Великим, або братом Господнім. Його батьком був якийсь Алфей (тому нашого Якова ...
21 жовтня 2022
Є чим рятувати душу від відчаю (відео)
Війна продовжує випробувати нас на міцність віри. Чим тільки не намагаються залякати українців: холодною зимою, відсутністю газу та світла, обстрілами критичної інфраструктури, новим ворожим наступом, ядерними ударами, але сила духу і незламність волелюбного народу ще раз усім доводять нашу непереможність. «Там, де є любов, немає страху. І той, хто боїться, ...
20 жовтня 2022
Вінчання під час війни (відео)
Вінчання під час війни особливі. Хлопці їдуть на фронт і невідомо, як складеться їх подальша доля. Але ми все робимо заради Любові, завдяки неї, спираючись на це диво. Вона ніколи не перестає і сильніша за смерть, рухає нами та світом. Саме Любов ми протиставляємо ненависті, злобі, агресії, всім темним і брудним силам.
19 жовтня 2022
Молитва до Богородиці крізь віки
Найдавніша на сьогоднішній день рукопис (P 470), що містить відому молитву до Пресвятої Богородиці, була знайдена єгипетськими археологами неподалік від Олександрії ще в 1917 році. Спочатку деякі папірологія віднесли рукопис до 4-5 століття, можливо, тому, що вони не припускали, що християни молилися до Богородиці і в більш ранній час.
18 жовтня 2022
Апостол Фома
19 жовтня Православна церква вшановує пам'ять апостола Фоми. Його можна назвати одним з найпалкішим з апостолів. Його "невірство" чи не було проявом гарячої та глибокої віри? Святий апостол Фома працював рибалкою та походив з галілейського міста Пансади. Почувши благовістя Ісуса Христа, він все залишив і пішов за Ним. За Церковним ...
17 жовтня 2022
Хрещені батьки
Бути хрещеним батьком чи матір’ю – це почесно і відповідально. Батьки земні народжують дитину для земного життя, а духовні батьки приносять дитину до Божого храму, щоб вона отримала життя духовне. Земні батьки дають тіло дитині і будуть дбати за здоров’я і ріст, а хрещені батьки беруть на себе святий обов’язок дбати про душу християнина. Тому важливою є участь хрещених батьків у житті людини. Вони не тільки прирівнюються до земних батьків, а ще й в дечому і перевищують їх.