12 грудня 2021
о.Віктор Маринчак про головні наші завдання (відео)
«Ми є учасниками всесвітньої боротьби зі злом. Тому маємо трактувати всі наші випробування, страждання та хвороби, як несіння хреста. Ми можемо згрішити і помилитись, але головне для нас – не підкоритися темним силам», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
12 грудня 2021
Апостол Андрій Первозваний
13 грудня Православна церква відзначає День святого апостола Андрія Первозванного, людини, яка першою принесла віру християнську на землі теперішньої нашої держави. Його подвиг має неоціненне значення для долі усього українського народу. Саме тому Андрій Первозванний особливо вшановується в Україні, де побудовано багато храмів на його честь. Про значення цього свята, його історичний та духовний аспекти розповідає архієпископ Євстратій (Зоря).
11 грудня 2021
Зцілення згорбленою жінки
Говорячи про хвору жінку, євангелист Лука підкреслює, що вона була недужа протягом 18 років. І не просто недужа, євангелист подає: «Була ж там одна жінка що її тримав дух у недузі вісімнадцять років: вона була скорчена й не могла ніяк випростатись» (Лк.13:11). Напевно, що цю жінку знали всі, хто приходив ...
11 грудня 2021
Одне Різдво і три календарі
Не всі в Україні категоричні щодо дати святкування за Юліанським календарем 7 січня. Дедалі частіше і у церковному, і у громадському середовищах порушують питання так званої календарної реформи з можливістю відзначати релігійні свята за новим стилем, як це відбувається у більшості помісних православних церков.
10 грудня 2021
Критичні дні і церква
Дуже часто священикам ставлять таке запитання: «Чому з місячними не можна ходити в церкву?» Але ж у самому його формулюванні міститься помилка. Щоб було зрозуміліше, давайте зробимо невеличку екскурсію в історію. Приписи, які стосуються того, що «чисто», а що ні, ми знаходимо в Старому Завіті. Якщо подивитися уважно на все, ...
9 грудня 2021
Життя громади (відео)
Життя церковної громади не складається тільки зі служб та молебнів. Під час Різдвяного посту в Іоано-Богословському храмі відбувається чимало подій. Про них ви завжди можете дізнатися на нашому сайті. Тривають ремонтні роботи, підготовка до свят, відбувається освітній процес, допомога тим, хто потребує турботи. А також ми шукаємо Святого Миколая!
8 грудня 2021
Український святитель Інокентій Іркутський
На вечірній службі ми постійно чуємо імена святих, до яких додаються російські топоніми. Хтось може подумати, що йдеться про подвижників іншої країни, хоч насправді вони були українцями. Тут народились, навчались, говорили рідною мовою, але через певні обставини мусили залишити Батьківщину. 9 грудня церква вшановує українського святителя Інокентія Іркутського.
7 грудня 2021
У суботу відбудеться прощання з Василем Савченко (відео)
З великим сумом повідомляємо, що Іоано-Богословська церковна громада понесла важку втрату. 5 грудня пішов з життя наш давній парафіянин, справжній патріот, людина з великим серцем, і відкритою душею Василь Іванович Савченко. Співчуття родині та близьким. Вічна пам'ять! Відспівувати новопреставленого Василя будуть в Іоано-Богословському храмі у суботу, 11 грудня, о 10 ...
6 грудня 2021
Що ти можеш явити перед лицем смерті? (відео)
«Перед нами стоїть питання, на яке кожному з нас треба відповісти: «Чим ти живеш? Що ти можеш явити перед лицем смерті? Мета, призначення і найглибший смисл мого існування може бути пов’язана лише з тим, що можна взяти з собою як відповідь», - у недільній проповіді о.Віктор Маринчак пробує дати відповідь на головні питання буття.
6 грудня 2021
Допоможемо Святому Миколаю (відео)
Вже незабаром ми чекаємо свято, яке так полюбляють діти, - до нас прийде святий Миколай. Щоб створити справжні незабутні враження малечі потрібно забезпечити дітей, що прийдуть до храму, подарунками. о.Віктор Маринчак звернувся до парафіян пошукати тих, хто «допоможе» Святому Миколаю.
6 грудня 2021
Свята великомучениця Катерина
Звичайно, для віруючої людини в житії святого головне не стільки його біографія, скільки вказівка на гарячу віру, любов до Господа і готовність віддати за Нього життя. Це зразки для наслідування, моральні орієнтири. І все ж про улюблених святих хочеться дізнатися якомога більше. Так що ж нам відомо про життя святої ...
5 грудня 2021
"Будемо жити не дріб’язково", - о.Віктор Маринчак (відео)
«З чим ми повстанемо перед Богом? Щоб витримати іспит смерті будемо нести добро, любити і творити. Ми маємо крила та натхнення, тому будемо жити не дріб’язково, не споживацьким способом життя, а виконуючи призначення людини – бути подобою Божою», - о.Віктор Маринчак.