7 лютого 2023
"Русский антімір" проти всього ЖИВАГО (анонс)
У п’ятницю 10 лютого 2023 року, о 17.00, ми продовжимо наші інтелектуальні диспути про російську культуру та її відповідальність за нинішню війну. Головним експертом вечора стане о.Віктор Маринчак. Будемо дивитись кіно і говорити на тему: «Русскій антімір» проти всього ЖИВАГО (за романом Б.Пастернака)».
7 лютого 2023
Святитель Григорій Богослов
7 лютого Церква згадує Святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського. Він народився 329 р. у південній Каппадокії біля Назіянзу (Діокесарії). Батьки його – Григорій і Нонна. Григорій вчився в Кесарії Каппадокійській, Кесарії Палестинській, Олександрії, Афінах. Близько 359 р. він прийняв хрещення. Монаше життя Григорій провадив над річкою Ірис разом з Василієм ...
6 лютого 2023
Свята Ксенія Римлянка
6 лютого Східна Церква вшановує святу Ксенію Римлянку, яка проміняла матеріальні блага на службу Богові, була висвячена на дияконесу, а також опікувалась жіночим монастирем, надихаючи дівчат своєю вірою. Зазвичай в цей день згадують іншу святу Ксенію, але ми поговоримо про ту, яка відома в усьому світі.
5 лютого 2023
Запорука нашого спасіння (відео)
Початок підготовки до Великого посту відкривається дивовижною притчею про митаря і фарисея. Чому людину, яка виконувала всі заповіді та допомагала храму так суворо засуджували святі отці? Чому, якщо ти не робиш нічого поганого, то не матимеш ніякої заслуги? У чому головна проблема фарисея і як нам йому не уподібнитись? – о.Віктор Маринчак відповідає у недільній проповіді.
4 лютого 2023
Сходження на вершини покаяння (відео)
Для тих, хто покається Господь обертається судом милосердним, а не справедливим. Нам треба пам’ятати як для себе, так і для всього світу. Він дає дари благодаті не тому, що ти заслужив, а тому, що намагався змінити на краще своє існування. Про сходження на вершини покаяння о.Віктор Маринчак.
4 лютого 2023
Про митаря і фарисея
Церква починає готуватись до Великого посту. Сьогоднішня неділя називається мовою Уставу Неділею про Митаря і Фарисея. В Євангеліє від Луки, що читається в цей день на Літургії, нам розповідається про два різних ставлення до віри і Бога. Не випадково саме з цієї притчі і співом «Покаяння відкрий мені двері…» ми вступаємо в новий етап церковного життя.
4 лютого 2023
Покаяння як співпраця з Богом (відео)
«Покаяння є нашою співпрацею з Богом, який хоче нашого спасіння. Ми повинні йти назустріч Великому посту не з думкою, що попереду період скорботи. Головне – це час дивної радості, коли ти відчуваєш, що тебе шукають аби врятувати. Ти можеш подати голос: «Прости мене, Господи! Я сам хочу змінити себе!», - о.Віктор Маринчак.
4 лютого 2023
Святий апостол Тимофій
Частину послань апостола Павла адресовано своєму улюбленому учню і другу Тимофію. 4 лютого Церква вшановує пам'ять цього апологета християнства першої хвилі Христового покликання. Про первоверховного апостола Павла написано чимало і його часто згадують, натомість про його вірного супутника інколи несправедливо забувають. Святий апостол Тимофій походив з Лікаонського міста Лістри в ...
4 лютого 2023
Передпостові служби (відео)
З найближчої суботи 4 лютого 2023 року, після суботньої Літургії та панахиди, будемо спеціально служити Утреню, в якій ми почуємо перший предпостовий спів «Покаяння відкрий мені двері…». Ця неділя вже присвячена Митарю та фарисею і ми поступово в різний спосіб починаємо підготовку до Великого посту. Більш докладно розповідає настоятель храму.
4 лютого 2023
Недільна школа для дорослих (відео)
Вже чверть століття у нашому храмі працює недільна школа для дорослих. Не дивлячись на традиційну назву "школа", це скоріше зустрічі парафіян для поглибленого вивчення Святого Письма, Закону Божого, церковної історії, Літургіки, тощо. Викладач школи Наталя Іванівна Ковтун докладає багато зусиль, щоб ці зустрічі були різноманітними і змістовними. Наразі вивчається Євангеліє.
3 лютого 2023
Знайти ґрунт під ногами, щоб рухатись далі (відео).
«Нам треба йти далі і продовжувати те, за що зараз віддається життя на фронті. Ми завинили перед тими, хто пішов з цього світу. Так завжди буває: кожен, хто залишається жити відчуває себе винним, але треба пам’ятати, що всім нам прийдеться приймати свої страждання і смерть», - о.Віктор Маринчак.
3 лютого 2023
Іоано-Богословська парафія вітає предстоятеля ПЦУ
Бог благословив буття українського народу та дарував йому незалежну державу й незалежну Церкву. Третього лютого чотири роки тому відбулася знакова подія для українського православ'я – інтронізація Предстоятеля єдиної помісної Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія. У духовній святині Києва – Софійському соборі – на Божественну Літургію ...