25 вересня 2023
Улюблений учень Спасителя
Святий Апостол і Євангеліст Іоан Богослов був засуджений до смерті, проте Господь зберіг свого обранця: він випив дану йому чашу зі смертельною отрутою та залишився живим. Згодом, вийшов неушкодженим із котла з киплячою олією, у яку був укинутий за наказом мучителя. 9 жовтня день пам’яті Апостола Любові.
25 вересня 2023
Рідний дім Апостола Любові (відео)
Цьогоріч ми вперше відзначаємо храмове свято у вересні. У вівторок 26 числа, як завжди, вшанувати Апостола Любові збереться багато людей. Десятки тисяч харків’ян за минулі тридцять років хоч раз побували в Іоано-Богословському храмі і відчули той неповторний дух, який важко передати словами. На унікальному відео світанку Незалежності о.Віктор Маринчак спробував пояснити чому нам тут добре бути
25 вересня 2023
У вівторок 26 вересня храмове свято!
У вівторок 26 вересня 2023 року за новоюліанським календарем Церква вшановує пам'ять улюбленого учня Спасителя, апостола і євангеліста Іоана Богослова. Це наше храмове свято, на яке ми завжди запрошуємо всіх друзів та однодумців. Завтра о 10 годині відбудеться урочиста служба, а потім, у притаманному їй дусі, громада відзначить день Апостола ...
24 вересня 2023
Життя як виконання обов’язку (відео)
Бог має промисел стосовно долі та призначення кожного з нас. Він знає, що ми маємо і можемо зробити й надає відповідні здібності та таланти, чекаючи нашої відповіді. Про життя як виконання обов’язку дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
23 вересня 2023
Про таланти і наші зусилля
Вважається, що на час, коли Христос розповів цю притчу, звичайній людині треба було працювати трохи більше двадцяти років для того, щоб заробити суму еквівалентну одному таланту. Уже з цього ми можемо зробити висновок про те, якими, насправді, величезними багатствами наділив своїх робітників цей Господар.
23 вересня 2023
Щирість нашого покаяння (відео)
Ми падаємо, терпимо поразки, намагаємось піднятися і знову падаємо. Кожна людина через це проходить. Але щось піднятись і зрештою не бути більше в багнюці потрібні дуже великі зусилля. Нам надається покаяння для того, щоб отрусити з себе порох гріха. Про шлях, який ми мусимо пройти до кінця дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
22 вересня 2023
Народження Іоана Хрестителя
23 вересня за новоюліанським календарем Церква згадує подію зачаття чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна. Про неї багато написано в богословській літературі, але, мабуть, краще ніж за святителя Дмитра Ростовського, якого ми вшановували нещодавно, ніхто не розповість.
22 вересня 2023
Життя в подвійній реальності
Коли у нас починається день? Коли ніч? Ми настільки звикли жити з вимірювачами часу, що навіть не замислюємося над цим. Годинники завжди поруч з нами: на руці, на телефоні, в компʼютері, на стіні, на різноманітних табло й екранах. Але так є зовсім небагато часу. Тисячоліттями люди звіряли час з єдиним годинником - тим, що над нами.
22 вересня 2023
Рано чи пізно прийдеться давати відповідь (відео)
Війна забирає не тільки найдорожчих, роздирає душі та виснажує внутрішні сили. Вона ще й ставить перед нами питання, від яких неможливо сховатися в укриття чи застосувати правило двох стін. Притча про таланти, яка читатиметься в цю неділю, чітко дає зрозуміти, що ніхто не зможе уникнути відповідальності.
21 вересня 2023
Український Золотоуст
Українець за походженням, чернець, він перший склав повну збірку «Житія всіх святих». У християнському світі його книга уже впродовж трьохсот років найбільш видавана і улюблена після Євангелія. Головним завданням своєї роботи він убачав: «Да не будет ми солгати на святого». Йому неодноразово являлися святі і допомагали в укладанні житій. Проживши святе життя, він став Українським Златоустом.
20 вересня 2023
о.Віктор Маринчак: відчуття війни (відео)
Перебуваючи в епіцентрі історичних подій біблійного масштабу, переживаючи війну не з екранів моніторів, а на власному досвіді, ми продовжуємо намагатись осмислити те, що з нами відбувається. Нещодавно Харківська правозахисна група зробила інтерв’ю з настоятелем нашого храму о.Віктором Маринчаком, яке ми пропонуємо до вашої уваги.
20 вересня 2023
Терпіння не означає програш, у ньому немає пасивності
Помиляються ті, хто цю чесноту – терпеливість – вважають слабкістю, підкоренням. Насправді все навпаки: терпеливий перемагає, і не лише навіть самого диявола, бо якраз він є нетерпеливим, роздмухує емоції, квапиться з рішеннями, спішить і… робить помилки.