13 квітня 2024
30 сходинок самовдосконалення «Ліствиці»
В четверту неділю Великого посту вшановується пам'ять великого вчителя духовного життя, преподобного Іоанна Ліствичника (525-616 рр.). 30 щаблів його "Ліствиці" навчають нас боротьбі з вадами та пристрастями, вихованню чеснот, що відтворюють в людині образ Божий. Своє друге ім'я - Ліствичник – він набув від назви найвідомішого свого твору «Ліствиця» (або ...
13 квітня 2024
Віра від слухання (відео)
Треба слухати Слово Господнє для того, щоб здобути віру. Людина обдарована свідомістю, яка тримається на слові. Те, що висловлено – то ми і усвідомлюємо. Назві своє почуття - і ти зрозумієш, що ти почуваєш. Назви свою волю – і ти зрозумієш, чого хочеш. Про віру від слухання дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
12 квітня 2024
Роздуми про смерть
Смерть нас оточує весь час. Ми живемо в добу, коли втрати, біль і безутішне горе стають частиною нашого повсякденного життя. Війна вбиває на фронті й в тилу наших близьких та рідних. Проте, перемога над ворогом і страхом смерті полягає в тому, щоб жити глибше вічністю та долучати інших до цієї повноти життя. Напередодні останньої поминальної суботи Великого посту поговоримо про християнське ставлення до смерті.
12 квітня 2024
Мученики Антоній, Іоанн, Євстафій
У неділю 14 квітня Православна Церква України вшановує пам'ять литовських мучеників Антонія, Іоанна, Євстафія, яких ми постійно згадуємо на вечірніх Богослужіннях. Їх історія досить цікава і дає приклад для роздумів в постові дні. Шлюб, братська любов, зрада, покаяння, жертовність, мучеництво – про святих, що постраждали за християнську віру в нашому ...
12 квітня 2024
Наше вірування не для слабких духом (відео)
Добре, коли у важки хвилини є хто поряд. Хоча віруюча людина з власного досвіду знає, що самотніми ми не залишаємось ніколи. Навіть випадок є псевдонімом Бога, який не ставить автографа. «По суті, гріховність – це єдине нещастя нашого життя», – писав преподобний Іоан Ліствичник, якому присвячена четверта неділя Великого посту.
11 квітня 2024
П’ятничні служби Великого посту (відео)
У п’ятницю 12 квітня в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться кілька служб. Вже традиційно під час Великого посту об 11 годині здійснюється таїнство Соборування. Після нього, близько 13 години, напередодні поминальної суботи заупокійна служба – парастас, а о 14 годині Літургія Ранішеосвячених дарів. Більше докладно розповідає настоятель. Також розклад служб завжди є на нашому сайті.
10 квітня 2024
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
9 квітня 2024
Жодне випробування не буває даремним (відео)
«Ми не можемо ухилитися від цієї останньої війни. Вона стосується кожного з нас. Звідки береться така сила і мужність у наших воїнів? Бог надає! На жаль, це не скасовує тих страждань, які ми зазнали. Але у Бога все має своє місце в Його промислі. Жодне випробування не буває даремним», - о.Віктор Маринчак.
8 квітня 2024
Про війну у книзі "Досвід навернення"
У книзі «Досвід навернення» про о.Віктора Маринчака багато приділяється уваги темі війни. Є в ній чимало роздумів про вбивство ворогів, поради як долати страх, відповіді на питання чи все можна прощати негідникам? Чотири роки тому, коли були записані ці духовні бесіди з настоятелем, дехто дивувався окремим висловам, вважаючи їх фантастичними. Сьогодні все прочитується по-новому.
8 квітня 2024
Носіть тягарі один одного
Сучасна психологічна наука спрямовує величезні зусилля на пошук різноманітних способів, як полегшити людині зносити труднощі життя, розвантажити її від напливу проблем, зменшити тиск обставин і повсякденних турбот. Водночас чуємо із Писання прямий заклик до того, аби носити не лише свої тягарі, але й тягарі інших: «Hосiть тягарi один одного i ...
7 квітня 2024
Недільна проповідь настоятеля (відео)
«З нашим сьогоднішнім досвідом ми можемо трішки глибше усвідомити те, що відбувається. Той, хто перелякається та відступить, той втратить образ Божий, бо він відступник правди і свободи. Вся особистість, яка викристалізовувалась роками, моментально втрачається. Найстрашніше – зрадити себе, свою неповторність і єдність з Богом», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
6 квітня 2024
Благовірний гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний
7 квітня повнота помісної Української Православної Церкви вже чотири роки на загальноцерковному рівні вшановує пам’ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Рішення про включення його імені до Місяцеслова було ухвалене Священним Синодом ПЦУ 21 серпня 2020 року. Петро Сагайдачний походив з давнього православного галицького роду. Він народився у 1570 – 1580-х ...