15 червня 2025

«Ми покликані звершити свій подвиг, перебуваючи в тих умовах і обставинах, в яких опинилися й з тими можливостями, що нам надано від народження. Людина може бути слабкою і спустошеною, відчувати відчай та зневіру, але вона повинна долати себе та свою відкинутість від Бога. Головне – встояти й святість полягає в тому, щоб бути переможцем над смертю», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака в неділю всіх святих.
15 червня 2025

Є дні, коли Церква вшановує ікони «Пом’якшення злих сердець» та «Нерушима Стіна». В нашому храмі ми також маємо їх святий образ, тому пропонуємо з ними ознайомитись трішки ближче. В день всіх святих Церква особливо її вшановує.
14 червня 2025

День Всіх Святих не випадково з’єднаний із першою неділею після П’ятидесятниці. Власно, цим підкреслюється, що святість – це плід Духа Святого. Він дозрів не в якихось напівбогів, велетнів або інопланетян, а у звичайних людей, зроблених із того ж тіста, що й ми з вами. Святі шанувалися з найраніших століть християнства.
14 червня 2025

«Серед Дарів Святого Духа є один особливий і надзвичайно важливий для нас - Дар Свободи. Християнські богослови розуміють його як свободу від гріха, спокуси, темних сил і всього злого та брудного, що обтяжує людину. Господь кличе нас до духовної Свободи, щоб здійснювати головне призначення і в будь-яких умовах здійснити Образ Божий та увійти в тканину історії», - із суботньої проповіді о.Віктора Маринчака.
13 червня 2025

Сьогодні український народ щодня проходять крізь важкі випробування – війна, втрати, тривога за рідних, невідомість майбутнього. І, зрозуміло, в таких умовах серце може легко зачерствіти чи впасти у відчай. Проте саме віра у Бога, довіра до Його промислу й відкритість до благодіяння Святого Духа допомагають душі не згаснути.
13 червня 2025

14 червня за новоюліанським календарем Церква вшановує пам'ять пророка Єлисея. Цей дивовожний святий жив у IX столітті до Різдва Христового. За велінням Господа був покликаний до служіння святим пророком Божим Іллею, пам’ять якого звершується тепер наприкінці липня.
Коли настав час взяття пророка Іллі на Небо, він звернувся до Єлисея зі ...
13 червня 2025

Господь ставить максимальні завдання, але від прагнень, докладання зусиль і вчинках кожного залежіть кінцевий результат. Утім, не все підвладно виключно нашій волі. Святість в людях не набувається їх власною якістю. Вона не є чимось, що мається чи досягається сама собою. Лише завдяки спілкуванню та єднанню з Творцем ми випростовуємось на повний зріст.
12 червня 2025

Його діяльність була спрямована не тільки на духовне піднесення народу, але й на просвітницьку роботу. Разом із князем Володимиром святитель Михаїл заснував школи, де навчали грамоті молодих людей, тим самим сприяючи розвитку освіти в Київській Русі.
11 червня 2025

У четвер першого тижня після свята Трійці Православна Церква України вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Споручниця грішних». Вона названа так за написом, що зберігся на ній: «Аз споручниця грішних до Мого Сина…». Її також називають Корецька ікона Божої Матері, оскільки з XVII століття вона зберігається на Волині в Корецькому жіночому ...
11 червня 2025

У багатій літургійній скарбниці Православної Церкви часто знаходимо особливі перлини - молитви передані чудесними подіями. Ось так і з улюбленою молитвою, яку повторюємо багато разів у крузі богослужбових відправ, а особливо, яку так урочисто співаємо під час Божественної Літургії: «Достойно є». 11 червня Православна Церква вшановувала ікону Пресвятої Богородиці «Достойно є» (або «Милуюча»), історія якої тісно пов’язана з цією молитвою.
10 червня 2025

11 червня Свята Церква вшановує пам'ять відданих послідовників Христа, життя яких є прикладом жертовності і самозречення – апостола з дванадцятьох Варфоломія та апостола з семидесяти Варнави. Свої життя, сповнені подвижницької праці, покровительства тим, хто його потребує, любові до ближніх, вони присвятили служінню Істині та проповідуванню Слова Божого серед народів.
Святий ...
9 червня 2025

10 червня Православна Церква України вшановує пам'ять святителя Іоана (Максимовича). І хоч згадують його переважно як митрополита Тобольського, сам владика багато послужив на благо України. Він був засновником Чернігівського колегіуму - базової моделі всіх духовних семінарій Гетьманщини та особистим приятелем гетьмана Івана Мазепи.
Святитель Іоан (Максимович) народився в грудні 1651 ...