23 вересня 2024
Зачаття пророка, Предтечі і Хрестителя Іована
23 вересня Церква згадує подію зачаття чесного славного пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна. Про неї багато написано в богословській літературі, але, мабуть, краще ніж за святителя Дмитра Ростовського, якого ми нещодавно вшановували, ніхто не розповість.
22 вересня 2024
о.Віктор Маринчак: «Ті, хто несе смерть, приречені» (відео)
Як полова відсікається та віддається полум’ю, то така ж доля чекає й тих злих, що зазіхають на чуже і бажають вбивати, чинити насильство, все нищити. Бог не з тими, хто несе смерть, але вони приречені. Чим важче буде наш хрест, тим більше сила, що підніме нас до Неба. Про здатність наважитись і долати смерть любов’ю дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
21 вересня 2024
Знак перемоги і воскресіння (відео)
У Церкви є радісний досвід, який говорить про те, що не тільки продовжується існування померлих, а й те, що вони турбуються, моляться, допомагають і не покидають нас. Любов не припиняється та продовжує горіти. Про хрест, який ми несемо з надією дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
21 вересня 2024
Перше покликання учнів
Євангеліє цієї неділі описує початок прилюдної діяльності Ісуса Христа. У цей час Спаситель шукав Собі учнів. На перших початках проповіді Син Божий, Своїми словами і ділами, старався пробудити і утвердити віру в Його послідовників, у те що Він істинний Бог, Який прийшов на землю і прийняв тіло людини. Саме з цією метою Він вчинив чудо великого улову риби.
20 вересня 2024
Спільнота однодумців (відео)
Серед важливих здобутків позалітургійного життя нашої церковної громади є функціювання дорослої недільної школи. Як зазначає її викладач Наталія Ковтун, йдеться про спільноту однодумців, братство, маленьку общину духовно близьких людей. Наразі на заняттях докладно розбирають тексти Євангелія та в формі діалогу спілкуються на церковні теми,, які хвилюють парафіян. Запрошуємо всіх приєднуватись. ...
20 вересня 2024
Гнів Божий тут ні до чого
Міфів навколо церковного життя існує безліч. Про деякі з них ми вже неодноразово писали, але народні забобони вкоренились настільки міцно, що час від часу їх доводиться спростовувати. Ось, наприклад, існує таке дивне повір’я, що нібито, якщо людині стало в храмі погано, то значить Бог на неї гнівається. Це неправда!
20 вересня 2024
У Бога немає нічого випадкового (відео)
Життя звичайної людини тільки на перший погляд здається буденним, безбарвним і малопривабливим. Насправді кожна подія, зустріч, розмова може стати переломним моментом історії, яка здатна змінити чиюсь долю та надати нові сенси похмурому повсякденню. У Бога немає нічого випадкового.
19 вересня 2024
Гріх несе з собою три ілюзії
Не бачити або не хотіти бачити власного гріха та через це залишатися сліпими грішниками – це є згубним для християн. Духовна сліпота, породжена гординею, самовиправданням, самозвеличенням, егоїзмом, є складною духовною хворобою. Людина, яка не бачить своїх гріхів, не розуміє глибини свого падіння. Не усвідомлює, що вона – слухняна маріонетка в руках диявола.
19 вересня 2024
Як біль обернути на силу
Як би ми цього не бажали, але прожити життя без болю, фізичного та душевного, неможливо. Це аксіома. Такою є даність цього земного тимчасового світу, подібно до того, як існують літо і зима, світло і темрява, здоров’я і хвороби. Всі ми живемо з якимсь болем. Можна жаліти себе і, виснажуючись, страждати. Можна навчитися біль терпіти і якось з ним співіснувати. А можна знайти спосіб, як цей біль полегшити й обернути на силу.
18 вересня 2024
Тяжка хвороба душі
Самогубство, вчинене обдумано й свідомо, є одним із найтяжчих гріхів, бо це – різновид убивства, причому навмисного. А вбивство є порушенням шостої заповіді Божої: «Не вбивай» (Вих. 20: 13). Самогубець вбиває, тобто відбирає життя у самого себе. Це є бунтом проти Творця, Його задуму, проти природи.
18 вересня 2024
Молченська ікона Божої Матері
18 вересня Церква вшановує одну зі святинь української землі – Молченську чудотворну ікону Божої Матері. Її історія тісно пов’язана з Києво-Печерською лаврою, звідки, втікаючи від монголо-татарської навали, прийшли ченці в Молченську пустинь, що біля Путивлю та оселилися там. Коли ченці відійшли до Господа, їх поховали в влаштованої ними печері в Чудній горі, що поблизу Молченського болота на Сумщині.
17 вересня 2024
Cковородинівський дух любові. Пам’яті Ніни Немировської
Цього року день мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії для нашої громади став також і сороковинами з відходу у Вічність однієї з засновниць Іоано-Богословського храму, активної учасниці відродження українського православ’я на Харківщині й двигуном численних просвітницьких церковних заходів Ніни Немировської. Її сковородинівський дух, книги, спогади та дієва віра, надія і любов завжди перебуватимуть з нами. До вашої уваги фрагмент виступу Ніни Григорівни під час поїздки до криниці Сковор