14 червня 2022
Преподобний Агапіт Печерський
14 червня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Агапіта Печерського (бл. 1095). Це свято є дуже близьким для нашого храму, бо вже декілька років у нас зберігається часточка мощей преподобного. Преподобний Агапіт Печерський, лікар, був киянином. Став ченцем Печерського монастиря за преподобного Антонія, життя й подвиги якого наслідував. Він отримав від ...
13 червня 2022
Дія Святого Духа (відео).
Ми набагато більше можемо, ніж собі уявляємо. У нас є така сила Духу, що дозволяє нам долати все. Починаючи якусь справу, ми іноді маємо сумніви, тривогу, неспокій, але Дух дихає, де хоче. Він примушує нас діяти. Очі бояться, а руки роблять, і все складається так, що воно відповідає волі Божої.
13 червня 2022
Про дари і плоди Духа
Сьогодні, на другий день після свята П’ятидесятниці, ми відзначаємо День Святого Духа, таким чином особливо вшановуючи третю Особу Пресвятої Трійці. В цьому випадку третя – не черговість, а унікальна Іпостась Бога, в усьому рівна Отцю і Сину за божественними властивостями. В чому різниця між плодами і дарами Святого Духа?
12 червня 2022
 День Святої Трійці в Іоано-Богословському храмі (фото і відео)
День Святої Трійці цього року був особливим. До Іоано-Богословського храму на свято П’ятидесятниці прийшло багато людей. Після архієрейської Літургії біля меморіалу загиблим воїнам служили панахиду за всіх, хто віддав життя за нашу країну. До вашої уваги фоторепортаж зі свята та натхнений спів молитви за Україну громади храму Апостола Любові.
11 червня 2022
П’ятидесятниця. Народження Церкви
День Святої Трійці святкується на п’ятидесятий день після Пасхи, тому він має ще одну назву П’ятидесятниця. Тропар свята:. Благословенний Ти, Христе Боже наш, що премудрими рибалок явив, пославши їм Духа Святого, і ними увесь світ уловив. Чоловіколюбне, слава Тобі.
10 червня 2022
Особливий день (відео)
11 червня – Троїцька поминальна субота, де ми будемо молитися і згадувати всіх померлих. Чому це так важливо і як ми можемо допомогти тим, хто відійшов у Вічність, роздуми відомих богословів і душпастирів святителя Афанасія Сахарова і митрополита Антонія Сурозького. Початок суботньої Літургії в Іоано-Богословському храмі о 10 ранку. Святитель ...
10 червня 2022
Ікона Божої Матері «Споручниця грішних»
11 червня Православна Церква України вшановує чудотворну ікону Божої Матері «Споручниця грішних». Вона названа так за написом, що зберігся на ній: «Аз споручниця грішних до Мого Сина…». Її також називають Корецька ікона Божої Матері, оскільки з XVII століття вона зберігається на Волині в Корецькому жіночому монастирі. Лик Божої Матері з ...
9 червня 2022
Троїцька поминальна субота (відео)
Перед святкуванням Зіслання Святого Духа Церква має особливий день - Троїцьку батьківську поминальну суботу. Цього року, напевно, як ніколи ми відчуваємо потребу в молитві за спочилих. Війна принесла дуже багато втрат, смертей і трагедій в житті українського народу. Щодня ворог вбиває наших воїнів та мирних громадян, вмирають рідні від наслідків ковіду, нервових зривів та надмірних перевантажень.
9 червня 2022
Волонтерська діяльність церковної громади (фото)
Весь час після повномасштабного вторгнення російських окупантів наша церква активно займається волонтерством і всіляко допомагає наближати Перемогу на всіх фронтах. Здебільшого громада Іоано-Богословського храму під час війни робить акцент на гуманітарної діяльності. Багато нужденних потребують ліків, продуктів, одягу, предметів гігієни тощо. Маємо чергову партію товарів першої необхідності за сприяння єпископа ...
8 червня 2022
о.Віктор Маринчак: "Любов - це виявлена свобода" (відео)
Внутрішня свобода людини піддається зазіханням та випробуванням на кожному кроці. Але наше завдання пізнати Істину і наслідувати її. Саме це робить тебе вільним: від несправедливого суспільства, ворогів, гріха і нашої недосконалості. Ми покликані до свободи в багатьох вимірах нашого існування, але це, можливо, найістотніше в тому, чому навчав нас Христос.
7 червня 2022
Повнота нашої радості (відео)
Христос говорить нам: «Я хочу, щоб радість ваша була повною. Він не прощається, а каже, що йде до Отця. Господь долає смерть і в пеклі кожного з нас, попре все, Він говорить про радість. Кожна віруюча людина, яка перебуває у важких випробуваннях, має дивні відчуття, що Бог поряд. Разом із Ним ми повинні виходити з пекла.
6 червня 2022
Cвятитель Інокентій Херсонський
7 червня Православна церква України вшановує пам’ять святителя Інокентія, архієпископа Херсонського та Таврійського, якого ми постійно згадуємо на Богослужіннях як українського святого. Про життя і подвижницький шлях видатного церковного діяча у нашому матеріалі.