3 травня 2024
Згадаємо наших святих: Преподобний Феодрсій Печерський
3 травня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Феодосія Печерського. Він був руками свого вчителя, преподобного Антонія, і серцем обителі, яка тільки починала свою славу - Києво-Печерської лаври. Напередодні Світлого Воскресіння Христового згадаємо наших українських подвижників. Вшануємо преподобного, який створив українську святиню, що тепер знову належіть боголюбивому народові.
2 травня 2024
о.Віктор Маринчак: "Нам треба по-іншому ставитись до смерті" (відео)
Своєю смерті Спаситель долає владу темряви над світом. Він перемагає пекло і з’являється це дивне передчуття радості та піднесення. В наших складних обставинах треба по-іншому ставитись до смерті. Про Воскресіння, яке дає нам надію й духовну перемогу, що дозволяє витримати переживання втрат напередодні Страсної п’ятниці у проповіді о.Віктора Маринчака.
2 травня 2024
Страсна п’ятниця (відео)
Завтра Страсна п’ятниця. В цей Літургія не звершується. В нашому храмі 3 травня служба почнеться о 12.30 з Царських часів Великої П’ятниці із зображальними, а о 14.00 відбудеться Вечірня з виносом Святої Плащаниці.
2 травня 2024
Чистий четвер як омивання любов’ю (відео)
Чистий четвер – це як омивання любов’ю. Воно чекає кожного з нас. Ми повинні розуміти, що не ніхто не уникне власних страждань і страждань наших близьких. Господь знає всі гріхи та провини, але оскільки Він хотів, щоб люди прийшли до Нього, то омиває ноги своїм учням, а разом з ними і всім нам», - із проповіді у Великий четвер о.Віктора Маринчака.
2 травня 2024
Служба Дванадцяти Євангелій
Центральне місце в Богослужіннях Страсного тижня належить утрені Великої П’ятниці. ЇЇ ще називають Cлужбою Дванадцяти Євангелій.
1 травня 2024
Соборна молитва. В Іоано-Богословському храмі відбулись єпархіальні збори (фото і відео)
У Велику середу в Іоано-Богословському храмі відбулись щорічні єпархіальні збори Харківської єпархії, які проводив архієпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ владика Митрофан. Перед початком зібрання кліру священники разом з парафіянами соборно відслужили Літургію Ранішосвячених Дарів, під час якої всі присутні причастились, а військовим капеланам були вручені церковні нагороди.
1 травня 2024
Встановлення Таїнства Євхаристії - Великий Четвер
Серед днів Страсного тижня Великий Четвер займає особливе місце. Саме в цей день Церква ще й ще раз згадує і переживає Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями – апостолами
1 травня 2024
Священномученик Макарій, митрополит Київський
Вже багато років в нашому храмі благоговійно зберігається часточка мощей священомученика Макарія, митрополита Київського і всієї України, перед якою періодично служиться молебень з акафістом , а парафіяни мають змогу завжди доторкнутися до цього скарбу, прохаючи в молитві про допомогу і підтримку. 1 травня Православна Церква вшановує пам"ять цього святого, тож запрошуємо вшанувати його на Літургії.
1 травня 2024
Ціна зради. 30 срібників Іуди
«30 срібників» – тепер відомий вислів, який характеризує зраду. Саме за стільки Іуда продав Господа нашого Ісуса Христа, такою була ціна зради Сина Божого. Давайте розберемося: це була велика чи мала сума, якими були обставини цієї зради і що сталося з тими 30 срібниками далі?
1 травня 2024
На порозі головних подій церковного року (відео)
Ми на порозі головних подій церковного року. Вже сталася зрада, прийняте рішення про страту, готується остання трапеза, а далі тортури, Голгофа, вигук «Навіщо Ти Мене залишив» і ганебна смерть. Але метаісторія має свій дивовижний Промисел. Коли, здавалось, настає кінець, насправді, все тільки починається, найтемніша ніч буває перед світанком, за чорною смугою приходить біла, а смерть долається зусиллями Воскресіння.
30 квітня 2024
Розклад cлужб на травень в Іоано-Богословському храмі (відео)
Найближчого тижня в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться багато різноманітних служб. Повний розклад ви завжди маєте можливість прочитати на сайті та подивитись на нашому відеоканалі в розповіді настоятеля. Окрім обов’язкових Богослужінь Страсного тижня і Великодня ми також будемо освячувати паски, маємо Літургію у Великий понеділок, а також відзначимо мале храмове свято. А вже у середу 1 травня о 10 ранку служимо останню в цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів.
29 квітня 2024
Апостол Яків Заведєєв
Один з дванадцяти Апостолів, брат євангеліста Іоана Богослова Яків Заведєєв був серед перших учнів Ісуса, покликаних Ним до апостольського служіння. Це сталося, коли брати разом з батьком чинили рибальські снасті. 13 травня Православна Церква віддає дань пам’яті Апостолу Якову Заведєєву.