5 січня 2022
Просфора - священний хліб (фото)
Просфора походить ще з древніх віків. Заповідь хлібної жертви дійшла до нас зі Старого Завіту: окрім коржів, нехай він приносить у приношення своє квасний хліб, при мирній жертві подячній (Лев. 7: 13). В скинії Мойсея були хліби представлені з двох частин, що означало хліб земний і небесний. Тобто два єства: ...
4 січня 2022
Різдвяний ярмарок у нашому храмі (відео)
На Всенічній 6 січня та одразу після Різдвяного Богослужіння 7 січня, а також під час святкового концерту та співу колядок у нашому храмі буде працювати традиційний ярмарок. На ньому парафіяни виставляють плоди своєї праці. Кожен власноруч робить те, що може. Запрошуємо приносити дари і приєднатися до святкової атмосфери свята у храмі Апостола Любові.
3 січня 2022
Готуємось до Різдва. Розклад Богослужінь (відео)
Закінчились Новорічні свята і ми вступили у Різдвяний тиждень. Вже у середу ввечері починається цикл дуже змістовних, глибоких і значущих Богослужінь, які щодня триматимуть до неділі. На нас чекають молитовно поглиблені Літургії, красиві Різдвяні церковні пісноспіви, Велике повечір’я, урочистий Святвечір, неперевершені колядки тощо. Про важливий досвід Різдвяних служб розповідає о.Віктор Маринчак.
2 січня 2022
 Дивна можливість робити внесок в перебіг історії (відео)
«Ми всі учасники плину історії. Немає людини, яка не бере участі у цьому рухові поколінь. Внесок кожного унікальний, а для Бога надзвичайно цінний і незабутній. Треба цінувати нашу історію. Чим далі ми здатні побачити наші коріння, тим більше сили ми можемо здобути», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
2 січня 2022
Новорічне свято єднання (відео)
«У нас зараз немає такого свята, яке би всіх нас так єднало як свято Нового Року. Ми повинні відчувати радість, як вдячність Богові. Радість, як захоплення красою цього світу, як можливість відчути всю повноту буття, як натхнення та надію. Будемо цінувати цю перемогу світла, любові і добра», - із новорічного привітання о.Віктора Маринчака.
1 січня 2022
Неділя Святих Отців
Євангеліст Матей своє Євангеліє розпочинає з переліку предків Ісуса Христа, тобто з Його родоводу. Для багатьох людей, як в західних, так і в інших культурах, знання свого родоводу є досить суттєвим. Втім, для декого саме ці перші рядки Нового Заповіту є каменем спотикання.
1 січня 2022
Подякуємо Богові за все, що Він нам послав
Ось і закінчився 2021-й рік. Насправді рік – це значний відрізок часу в житті людини, бо іноді навіть одна хвилина може змінити все життя. А цей рік – це аж 525600 таких можливостей! Як ви їх використали? Чого досягли, а що б змінили чи виправили? І як плануєте провести наступний Богом відведений час?
31 грудня 2021
Підводимо підсумки року (фото)
У 2021-му році ми відзначили 30-ти річчя відновлення перших Богослужінь в Іоано-Богословському храмі. Весь рік тривали будівельні роботи. Чимало зроблено, але багато попереду. Дякуймо Богові за спогади, досвід, випробування, виклики, часом навіть за втрати і поразки, які зробили нас сильнішими.
31 грудня 2021
Шляхом до Різдва Христового: особливості богослужінь
Наближаючись до останнього тижня перед Різдвом Христовим, поглянемо на той шлях, яким веде нас Церква до народження Спасителя, готуючи наші душі через свої богослужіння. Святкування починається із своєрідного підготовчого періоду. Сорокаденний піст перед святкуванням Різдва Господа повинен підготувати наші душу і тіло для прийняття Слова, що йде родитися, щоб визволити людину від безсловесся — у літургійній мові це відповідник тваринності — і піднести її на рівень божества
30 грудня 2021
Готуємось до Різдвяного ярмарку (відео)
6-7 січня 2022 року в Іоано-Богословському храмі пройде Різдвяний ярмарок, який вже став доброю традицією нашої громади. Просимо приносити все, що зроблено власноруч. Як завжди можна буде купити та поласувати смаколиками: різдвяним печивом, пиріжками, пряниками та багато чим іншим. Окремі оригінальні вироби готує дитяча недільна школа. Запрошуємо всіх приєднатися до ярмарку. Всі зібрані кошти підуть на відновлення нашого храму.
30 грудня 2021
Про ялинку та святкові символи
Традиційно ялинка є одним із головних атрибутів різдвяно-новорічних свят. У кожній родині по-різному ставляться до цього вічнозеленого символу: хтось обирає живу ялинку, хтось – зрубану, хтось – штучну. А що краще для нас із християнської точки зору? Пам’ятаймо, що оселивши людину у світі, як у домі, Господь дав їй першу ...
29 грудня 2021
Душевна хвороба лихослів’я
Гнів, лихослів’я та лайливість все глибше проникають в повсякденний побут. З ними можна зіткнутися навіть там, де ще донедавна такі речі здавалися неприйнятними не лише з християнського погляду, але й з точки зору загальної культури. Огидні вирази вживають у спілкуванні між батьками й дітьми, молодші дозволяють собі так говорити зі ...