15 листопада 2022
Павло, патріарх Сербський: Співробітники у Бога
15 листопада 2009 року відійшов у вічність один з найвидатніших церковних ієрархів ХХ ст. - патріарх Сербський Павло (Стойчевич). Людини, яка не просто сказала такі слова, але й прикладом свого життям в буремні для її країни роки, підтвердила їх: "Ми не обираємо ні країну, в якій маємо народитися, ні народ, ...
14 листопада 2022
Безсрібники і чудотворці Косма та Даміан
14 листопада Православна Церква вшановує молитовну пам’ять святих братів-чудотворців Косми та Даміана та їхньої матері преподобної Феодотії. Цікаво, що церква вшановує три пари святих, які жили в різні часи і в різних місцях, але Асійські найбільш відомі.
13 листопада 2022
Ми повинні допомагати Богові в Його справі (відео)
«Нам треба спрямовувати свої шляхи таким чином, щоб ми допомагали Богові в Його справі звільнення людини від влади диявола. Нам слід зробити вибір: бути з тими городянами гадаринськими чи з тим, з кого вигнали бісів, і хто в світлих шатах назавжди залишається зі спасінням», - о.Віктор Маринчак.
12 листопада 2022
Зцілення Гадаринського біснуватого
У недільному Євангелії ми читаємо про зцілення Гадаринського біснуватого. Ця розповідь Спасителя ставить нас віч-на-віч з трьома різними і несумісними положеннями, про які християнам варто завжди пам’ятати. Спробуємо розібрати євангельський епізод разом з відомим богословом сучасності.
12 листопада 2022
Одержимий і язичницький світ
Розповідь про зустріч Ісуса з біснуватим дуже символічно передає атмосферу середовища, яке не знає Бога – де панує атмосфера страху, непевності, невизначеності, прив’язаності і пошуку сенсу життя у минущих ідеях, людях, речах. Коли сюди приходить Бог, людина стає перед вибором: навести у житті лад, поставити собі пріоритети, які ведуть у вічність, чи попросити Господа відійти.
11 листопада 2022
о.Віктор Маринчак про російську культуру (фото і відео)
Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак взяв участь у кіноклубі «Нова Україна», де йшла розмова про наше ставлення до російської культури, вину громадян країни-агресора та їх колективну відповідальність за війну. До вашої уваги відеозапис заходу.
11 листопада 2022
Озерянська ікона Пресвятої Богородиці
12 листопада Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Озерянська ікона Пресвятої Богородиці вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України. Про її історію і сьогодення в нашому матеріалі.
11 листопада 2022
Час вимагає від нас надзусиль (відео)
У суботу 12 листопада Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері, яка вважається покровителькою Харкова, а в неділю на службі згадується Євангельська історія про зцілення Гадаринського біснуватого. Здавалось би, ці події не мають нічого спільного. Проте, якщо подивитись глибше, то можна знайти певні паралелі між спротивом незламного міста і боротьбою з ...
10 листопада 2022
Важка чеснота вдячності
Вдячність - це велике й піднесене почуття, але з десятьох прокажених, що отримали благодіяння від Господа, лише один прийшов дякувати Христу. Чому так, і чи вміємо ми віддячувати людям, церкві і Богу за те, що вони роблять нам?
9 листопада 2022
Свята Параскева-П’ятниця
10 листопада, за східним церковним календарем, відзначають день великомучениці Параскеви Іконійської. Пам’ять про цю християнську постать особливо почитали на слов’янських землях. Параскеву, або ж, якщо перекласти, П’ятницю, вважали заступницею жінок.
9 листопада 2022
Преподобний Нестор Літописець. День української мови.
9 листопада відзначається день української мови та писемності. Саме в цей день Церква вшановує пам`ять преподобного Нестора Літописця – автора «Повісті временних літ». Про життя цього подвижника в нашому матеріалі.
8 листопада 2022
Сміливість і спокій властиві віруючим людям (відео)
«Якщо ти мало віриш, то будеш боятися. Сміливість, відвага, спокій і впевненість властиві по-справжньому віруючим людям. Найкраще, що може статися з нами, – це воля Божа. Які би небезпеки не приходили і які би вороги не виступали проти нас ми залишаємось з Любов’ю», - о.Віктор Маринчак.