15 травня 2023
Святі страстотерпці Борис і Гліб
15 травня Церква відзначає день перенесення мощей благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба. Це перші святі, які просяяли в Україні-Русі після прийняття християнства. За подвиг самозречення в ім’я миру і братолюбства Борис і Гліб сподобилися прославлення у сонмі святих.
15 травня 2023
Міжнародний день сім’ї
15 травня, відзначається Міжнародний день родини. Пропонуємо вам роздуми та відповіді на питання, що стосуються християнської родини та проблем, які в ній виникають, митрополита Антонія Сурозького.
14 травня 2023
Погляд з боку Вічності (відео)
Господь знає всю глибину гріха, наші недоліки і падіння, але при цьому не відкидає грішну людину. Так відкривається на практиці, що Бог є Любов, яка дивиться на нас з боку Вічності. З цієї висоти ми зовсім інакше дивимось на завдані нам образи. Про Любов, що покладає душу свою за друзів своїх дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
14 травня 2023
Моліться за своїх матерів
"Кожен і кожна, де б ви зараз не були, помоліться за матерів! За живих і тих, хто живуть тепер у вашому серці і пам’яті, а душею - у вічності. Нехай Господь береже всіх матерів України!", - предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній
13 травня 2023
Про найвищій наслідок пізнання істини (відео)
Не слід жити ілюзіями. Треба дивитись у вічі правді, бо тільки Істина може зробити тебе вільним. Про свободу, совість і Любов, яка рятує світ дивіться у суботній проповіді настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
13 травня 2023
Несподівана зустріч самарянки
Господь відкрив їй велику таємницю. Не треба думати, що Бог живе в храмах, у будівлях, в церквах - немає місця у світі, де б Він не жив. Тільки у одному місці Його немає - там, де живе зло. Він закликає усіх нас, кажучи, що Бог є Дух, і той, хто Йому поклоняється, повинен поклонятися в Дусі і Істині.
13 травня 2023
Священномученик Макарій, митрополит Київський
Вже декілька років в нашому храмі благоговійно зберігається часточка мощей священомученика Макарія, митрополита Київського і всієї України, перед якою періодично служиться молебень з акафістом , а парафіяни мають змогу завжди доторкнутися до цього скарбу, прохаючи в молитві про допомогу і підтримку. 14 травня Православна Церква вшановує пам"ять цього святого, тож запрошуємо вшанувати його на Літургії.
12 травня 2023
Брат покровителя нашого храму - Апостол Яків Заведєєв
Один з дванадцяти Апостолів, брат євангеліста Іоана Богослова Яків Заведєєв був серед перших учнів Ісуса, покликаних Ним до апостольського служіння. Це сталося, коли брати разом з батьком чинили рибальські снасті. 13 травня Православна Церква віддає дань пам’яті Апостолу Якову Заведєєву.
12 травня 2023
Чудотворна ікона «Несподівана радість»
14 травня Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Несподівана радість», яку дуже цінують православні християни. Вона чудотворна й прославлена великою кількістю чудес. Її історія дивовижна та показує нам, що шляхи Господні несповідимі, а кожен з грішників має шанс на спасіння.
12 травня 2023
Формула безкорисливої любові (відео)
Українці – кордоцентрична нація. Без філософії серця неможливо зрозуміти нашу культуру, ментальність, уклад життя. Невипадково між Великоднем і Вознесінням церква та суспільство вчергове акцентують увагу на жіноцтві. В цю неділю про самарянку в Україні відзначають День Матері.
11 травня 2023
Святий нашмх днів - преподобний Амфілохій Почаївський
12 травня Свята Церква відзначає день пам’яті преподобного Амфілохія Почаївського. Його чернече життя припало на один з найтрагічніших періодів в історії християнства, коли комуністичні керівники рахували, що віра в Бога - це злочин, а релігії в СРСР немає.
10 травня 2023
Красота нашого вівтаря (відео)
На жаль, Харків продовжують обстрілювати і велика війна триває. Чимало наших парафіян виїхали та перебувають далеко від дому. Передусім для них хочемо показати те, що зазвичай вони не можуть побачити: престіл, таємні молитви священиків, всю глибину Євхаристії. Знайдіть п’ять хвилин, щоб відчути всю красу Богослужіння.