4 червня 2025

У день пам’яті патріарха Константинопольського святителя Митрофана і на честь тезоіменитства правлячого архієрея архієпископа Харківського і Слобожанського ПЦУ владики Митрофана 4 червня 2025 року в Іоано-Богословському храмі відбулась урочиста Літургія за участі єпископів та військових капеланів.
3 червня 2025

4 червня Церква вшановує першого Константинопольського патріарха, святителя Митрофана. Оскільки це також є днем тезоімеництва архієпископа Харківського і Слобожанського владики Митрофана, то традиційно в нашому ставропігійному храмі ми служимо урочисту святкову Літургію. Можна привітати в середу правлячого архієрея Харківської єпархії ПЦУ. Початок служби о 9 ранку.
2 червня 2025

Цей тиждень завершується святом П’ятидесятниці. Напередодні Трійці Церква згадуватиме всіх від віку померлих і на нас чекатиме батьківська поминальна субота. Крім того, в Іоано-Богословському храмі в середу 4 червня відбудеться ще одна урочиста Літургія. Розклад всіх Богослужінь можна завжди дізнатися на нашому сайті, а більш докладно про перші служби червня розповідає настоятель.
1 червня 2025

«Присутність Господа в нашому світі і церкві, в житті кожної людини є тим, що ми не повинні віддавати нікому. Це те, що наповнює наші душі світлом і радістю перебування з Богом. Бути з Ним надзвичайно просто – треба Любити, шукати Правди, триматись Свободи». Про шляхи нашої нездоланності дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
1 червня 2025

1 червня Православна Церква вшановує пам'ять преподобного Агапіта Печерського (бл. 1095). Це свято є дуже близьким для нашого храму, бо вже декілька років у нас зберігається часточка мощей преподобного.
Преподобний Агапіт Печерський, лікар, був киянином. Став ченцем Печерського монастиря за преподобного Антонія, життя й подвиги якого наслідував. Він отримав від ...
31 травня 2025

Ми повністю втратили все своє попереднє життя. Воно вже ніколи не повернеться до нас і з цієї війни ми не повернемось такими, як були раніше. Маючи досвід страждань будемо зовсім іншими. Але перебуваючи в центрі випробувань, горя і муки нам треба почути слово надії. Про життя після втрат дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.
31 травня 2025

У 7-му неділю після Пасхи, між Вознесінням і Трійцею, свята Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору. Святі отці, що сповідували на соборі догмат про єдиносущність Сина Божого, не могли відректися від свого знання заради збереження в Церкві миру.
30 травня 2025

31 травня Церква вшановує пам'ять одного з 70-х апостолів першого століття Єрму. Його книга «Пастир» на початках християнства була настільки популярна і авторитетна, що її майже дорівнювали до Євангелія та читали публічно в храмах. Про Єрму згадується в Новому Заповіті, а його натхнена проповідь стала зразком для учнів Христа перших ...
29 травня 2025

Щоб здобути злет духу ми повинні отримати перемогу над тяжінням земного, марнотного, сповненого життєвих турбот світу. Для апостолів Вознесіння Христа до Неба стало остаточним підтвердженням Його перемоги над смертю. Нам всім вона теж надзвичайно потрібна. Про надію на звільнення та подолання несвободи тяжіння в усіх вимірах існування дивіться у проповіді о.Віктора Маринчака на свято Вознесіння Господнього.
28 травня 2025

Від початків в іконографії Вознесіння виділяють два типи зображення. Для західного стилю, хоч він і походить з давньоєрусалимської традиції, символічно показано, що Христос ніби постає з гробу, як з овалу, і ступає на схил гори. А Божа десниця підносить Його вгору. Знизу ж стоять жінки-мироносиці. Та згодом цю традицію замінює інша – візантійський тип іконографії, який і дійшов до наших днів. Христос показаний у сяйві слави та в оточенні янголів, а під його покровом, на землі стоять апостоли з Б
28 травня 2025

Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
27 травня 2025

Чи був Адам для Бога важливішим за Єву? Чому поруч з Ісусом було чимало яскравих, героїчних жінок, але про них так скупо згадано в Біблії? Чи змінюється роль жінки в сучасній церкві та чи можливо висвячення жінок на священників? Спробуємо розібратися з вічно актуальними гендерними питаннями.