22 листопада 2022
Нам потрібна досконала любов (відео)
«Нам потрібна досконала любов. Ми подолаємо всі труднощі, перешкоди, випробування та страждання тому, що любимо, віримо і тому, що з нами Бог», - настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак.
22 листопада 2022
Пішла у Вічність Лариса Донник (відео)
З великим сумом повідомляємо, що на 84 році життя пішла у Вічність видатна композиторка, авторка симфонічної, камерної і духовної хорової музики, дитяча викладачка нашої недільної школи, член Національної спілки композиторів України і регент на початковому етапі створення хору Іоано-Богословського храму Лариса Іванівна Донник.
21 листопада 2022
Ікона Божої Матері "Скоропослушниця"
22 листопада Православна Церква вшановує ікону Божої Матері «Скоропослушниця». За переданням вона була написана в Х ст. Свою назву, відому нині всьому православному світові, ікона отримала у ХVIІ ст., коли від неї сталося чудо в Афонському монастирі, що зветься Дохіар.
21 листопада 2022
о.Віктор Маринчак: "Це була революція цінностей" (відео)
Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак в День Гідності та Свободи: «Ми не маємо право на розчарування, бо це була революція цінностей, ідеалів, а не політичних інтересів. Наш обов’язок не втратити віри, щоб дерзати». Відео про нашу боротьбу, що триває, з минулорічною промовою духовника харківського Євромайдану.
20 листопада 2022
Євангельські історії, які важко читати під час війни (відео)
Кожен раз, коли ми звертаємось до досвіду жертовності, то бачимо, що люди віддають всі сили душі, своє життя, натхнення, творчість. І коли вони це роблять, то забувають про страх, бо досконала Любов сильніша за смерть. Про уривок Євангелія, яке дуже важко читати під час війни, - у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
19 листопада 2022
Воскресіння доньки Яїра
Вірю, що у кожного з нас були моменти у житті, коли ми молилися і отримали бажану допомогу від Бога. Ця поміч була знаком любові Бога до нас. Словами сьогоднішнього Євангелія Христос запитує нас: як я використав ці знаки Божої любові в отриманих тоді дарах, як видимого прояву певної його допомоги. На скільки вони вплинули на поглиблення мого духовного життя, краще виконання християнських обов’язків: щирої молитви, уважної участі у богослужіннях, частішого користання зі Святих Тайн.
19 листопада 2022
"Люди і народи покликані до відповідальності та усвідомлення свого вибору", - о.Віктор Маринчак (відео)
«Головне в діяльності апостолів не зцілення хворих чи вигнання бісів, а те, що все це заради світла і правди. Так утверджується в світі Любов. Неможна змішатися добру зі злом, щоб було щось середнє. Саме тому люди і народи покликані до відповідальності та усвідомлення свого вибору», - о.Віктор Маринчак.
18 листопада 2022
о.Геннадій Рохманійко про своє капеланське служіння (аудіо)
«Вбивши російського солдата, український воїн зробить для нього благо, адже вчасно його зупинить, і він менше зла зробить у своєму житті. І ми віддаємо його на Суд Божий», - із інтерв’ю капелана о.Геннадія Рохманійка для «Радіо НАКИПІЛО» в програмі «Голоси нашого міста».
17 листопада 2022
Прощення гріхів: тільки на сповіді?
Серед православних християн в Україні поширена думка, що прощення гріхів, здійснених після таїнства Хрещення, відбувається виключно як результат сповіді — індивідуальної або принаймні загальної, в кінці якої священик читає розрішальну молитву. Але чи так воно насправді?
17 листопада 2022
Настають часи, коли треба показати свою віру (відео)
Цього тижня Україна сповна відчула на собі всю лють сатанинської агресії. Але, як би не скаженів ворог, він приречений на поразку. Це усвідомлення своєї неспроможності ще більше його бісить, і тому ми повинні готуватись до нових випробувань. На найближчі служби приймаємо записки онлайн.
16 листопада 2022
Український проповідник в Сибірі митрополит Павло Тобольський
17 листопада церква вшановує пам’ять святителя Павла (Конюшкевича), митрополита Тобольського. «Це був високоосвічений ієрарх, українець … першорядний проповідник і богослов. Вперто говорив до всіх українською мовою і був однодумцем митрополита Арсенія (Мацієвича) щодо оборони святої Православної Церкви», - писав про нього митрополит Іларіон (Огієнко).
15 листопада 2022
о.Віктор Маринчак: Нам не можна бути слабкими (відео)
«Христос приходить для того, щоб змінити наше ставлення до болю, горя, втрати. Ми повинні навчитися приймати муки. Не лише смиренно і покірно, а навіть з натхненням, як це було у мучеників. Щоб у найбільшому страждання ти зміг знайти те, що відкриває тобі Божественну радість», - о.Віктор Маринчак.