11 січня 2022
Розклад служб на найближчі дні (відео)
14 січня Церква відзначає свято Обрізання Господнього і день пам'яті Святого Василія Великого. В Іоано-Богословському храмі ми маємо у п’ятницю, 14 січня, Літургію Василя Великого, а напередодні, в Щедрий вечір, – урочисту Всенічну. Більш докладно про служби на тижні розповідає настоятель храму о.Віктор Маринчак. Допомогти храму ви можете, надіславши гроші ...
10 січня 2022
Вітаємо о.Геннадія Рохманійка
10 січня - день народження другого священика Іоано-Богословського храму ПЦУ м.Харкова, капелана о.Геннадія Рохманійка. Церковна громада щиро дякує своєму духовникові за жертовне служіння, чуйність, любов, милосердя, віру і надію, що засіває у серцях парафіян невтомний о.Геннадій. Бажаємо йому сил, здоров’я, кріпості духу перед новими випробуваннями і Господнього благословення на многая і благая літа.
9 січня 2022
о.Віктор Маринчак про осьовий час історії (відео)
«Ми повинні побачити подію Різдва Христового в контексті великої історії людства. З появою перших пророцтв про пришестя Ісуса Христа починається осьовий час історії. З’являються важливіші думки, відкриття, духовні осяяння. Ми всі стаємо учасники боротьби проти влади темряви і тому повинні усвідомити весь обсяг відповідальності стосовно гріха через який гинуть невинні», - о.Віктор Маринчак.
9 січня 2022
Ой, радуйся, земле, Син Божий народився! (фоторепортаж)
В Іоано-Богословському храмі продовжуються святки. Після недільної Літургії до нашої церкви завітали колядники з фольклорного гурту «Щебетушки», які виконали слобожанські різдвяні піснеспіви, а також свій вертеп показали харківські пластуни.
8 січня 2022
Апостол першомученик архідиякон Стефан
Святий Архідиякон Стефан був одним із 70-ти апостолів Христових. Після Вознесіння Господнього число вірних в Єрусалимі стало зростати, а також збільшилась потреба в кількості апостолів для служіння їм. Тоді апостоли вирішили скликати раду і вибрати сімох побожних мужів, повних Духа Святого і мудрості.
8 січня 2022
Cобор Пресвятої Богородиці
8 січня ми підносимо подяку і хвалу Тій, Яка народила Спасителя всього людства. Сьогодні Церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, прославляючи гідність Богоматеринства.
7 січня 2022
Нова радість стала (фото і відео)
Різдво Христове – одне з головних і найбільш очікуваних християнських свят. Після урочистої архієрейської служби 7 січня 2022 року в Іоано-Богословському храмі фольклорний гурт «Муравський шлях» співав народні колядки, пластуни показали вертеп, а в притворі церкви відбувався ярмарок. Вітаємо всіх зі святом. Христос народився! Славімо Його!
6 січня 2022
Різвдяний Святвечір у нашому храмі (фото)
«Христос народився! Славімо Його!», - цими словами сьогодні вітали один одного парафіяни Іоано-Богословського храму. Урочиста Всенічна, початок ярмарку, колядки і святковий настрій – таким запам’ятається Різдво Христове 2022 року. Запрошуємо всіх розділити з нами радість народження Спасителя. Початок Літургії 7 січня о 8.30.
6 січня 2022
Прийняття чуда (відео)
Народження дитини – це завжди чудо. Те, що ми продовжуємо перебувати в цьому холодному і ворожому до життя всесвіті, – це теж диво. Віра є беззаперечним прийняттям того, що нам являє Бог. Сьогодні ми святкуємо Його народження. Христос народився!
6 січня 2022
Різдвяне послання Предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія
«Святкуючи, ми не можемо забути про тих, завдяки кому ми маємо мирне небо над головою і можливість зібратися за різдвяним столом, – про воїнів, які захищають Україну від ворога видимого, від нашестя чужинців, та про лікарів і медичних працівників, які борються за наше тілесне здоров’я. Згадаймо їх у наших молитвах і попросімо для них Божого захисту й опіки», - із Різдвяного послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія
6 січня 2022
Христос народився! Славімо Його! (відео)
«Віра у Старому Заповіті сувора, вимоглива і передбачає жертвоприношення. В першу чергу вона була пов’язана з вірністю та слухняністю. Віра Нового Заповіту починається з появленням беззахисного немовля. Вона приходить через серце. Ми можемо любити цю Дитину, бо Бог є Любов», - о.Віктор Маринчак.
6 січня 2022
Дари волхвів
Вони були одними з перших, хто вклонився новонародженому Спасителю, бо знали про час Його народження ще задовго до самої цієї миті. Вони не належали до Богом вибраного народу, але всім серцем і розумом шукали Месію. Вони подолали сотні кілометрів доріг пустелею, щоб принести Немовлятку Христу царські подарунки. Католицька традиція називає нам їх імена: Каспар, Бальтазар та Мельхіор- вчені мужі, волхви, що прийшли зі Сходу за світлом Віфлеємської зірки.