21 червня 2022
Святитель Кирило Олександрійський
22 червня Православна Церква України вшановує пам’ять святого Кирила, архієпископа Олександрійського. Він вважається одним із Отців Церкви, був головою III Вселенського Собору в Єфесі та дуже суворо і безкомпромісно подавляв усі єресі.
20 червня 2022
Піст в умовах війни (відео)
Перший із двох літніх постів називається по-різному: Апостольським постом (згадка про цей піст є в постановах апостольських) та Петрівським (бо завершується напередодні дня вшанування пам’яті святих апостолів Петра і Павла). В народі цей піст ще називають Петрівкою.
19 червня 2022
Як же нам тепер любити наших ворогів? (відео)
Той ворог, з яким ми маємо справу, з радістю нищить, принижує, насилує і вбиває, отримуючи садистичну насолоду. Як тут застосувати заповідь: «Любіть ворогів наших»? На важкі питання воєнного часу треба дати чесну відповідь. Настоятель Іоано-Богословського храму о.Віктор Маринчак розмірковує на актуальну тему.
19 червня 2022
о.Віктор Маринчак:"Ми бачимо як утворюється нова святість" (відео)
«Історичний процес, в якому ми з вами беремо участь, показує: поряд з нами є люди, що зреклися близьких та себе, взяли хрест і пішли захищати нас. Якби вони цього не зробили, де би ми зараз були? Заради спасіння та за життя світу покладають вони душу свою. Ми бачимо як утверджується нова святість», - із проповіді в неділю всіх святих о.Віктора Маринчака.
18 червня 2022
День Всіх Святих
У першу неділю після П’ятидесятниці ми духовно святкуємо пам’ять тих, що від віку прославляли Бога: патріархів і пророків чесне зібрання, апостолів прикрасу, мучеників собор, постників похвалу, всіх святих, бо вони безперестанно молять Господа дарувати мир світу і душам нашим велику милість.
17 червня 2022
Епархія привітала владику Митрофана (фоторепортаж і відео)
Разом із кліром Харківської єпархії ПЦУ, представниками влади, військовослужбовцями та вірянами сьогодні вітали з днем народження та днем тезоімеництва правлячого архієрея владику Митрофана. Святкова Літургія відбулася в Іоано-Богословському храмі, де по закінченню парафіяни та місцеві мешканці отримали гуманітарну допомогу.
16 червня 2022
Поради для душевної рівноваги
Причин для «душевної бурі» у всіх українців під час війни більше ніж достатньо. Кожен їх прекрасно знає, у кожного вони особливі, болять і ранять по-своєму. Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній дав п’ять порад, як сьогодні мінімізувати втрати, відновити душевну рівновагу та віднайти точку опори.
16 червня 2022
День всіх святих. Приймаємо записки онлайн
У неділю після П’ятидесятниці, 19 червня 2022 року, Церква згадує всіх святих. Ми не знаємо імен більшості з них, але, можливо, саме завдяки діям і молитвам, подвигам й служінню, вірі та відважності цих людей досі тримається наш світ. Численні мученики і сповідники, пророки та святителі, воїни і монахи – всі ...
16 червня 2022
Святитель Митрофан, патріарх Константинопольський
17 червня 2022 року у нашому храмі відбудеться Літургія на честь тезоімеництва єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана. Початок служби о 10 ранку. У цей день пропонуємо до вашої уваги розповідь про життя святителя Митрофана, який був першим Патріархом Константинопольським. Святитель Митрофан, Патріарх Константинопольський, був сучасником святого Костянтина Великого (306 - ...
16 червня 2022
Кляті питання про війну (відео)
Часто чуємо запитання: «За що нас Бог покарав війною?», «Чим ми провинилися?» Дорогі брати і сестри, Бог нас не карає, Він нас любить, Він ніколи не бажає і тим паче не створює страждань для людей. Ба більше – Син Божий Сам постраждав, прийнявши хресну смерть заради спасіння людства. Доки не ...
15 червня 2022
Про багатство
Багатство не раз згадується у Священному Писанні – і як благословіння та винагорода, якими Господь наділяє праведників, і як спокуса, що поневолює душу людини. Самі собою матеріальні блага не є добром чи злом, а лише засобом, який потрібно використовувати з мудрістю і обережністю. Перетворюючи своє життя на гонитву за розкішшю і комфортом, накопичуючи багатства заради володіння ними, людина заковує себе в золоті кайдани і віддаляється від Бога.
14 червня 2022
У п’ятницю 17 червня служимо Літургію
У п’ятницю, 17 червня 2022 року в Іоано-Богословському храмі, о 10 ранку, служимо Літургію. В день пам’яті першого патріарха Константинопольського святителя Митрофана, урочистим Богослужінням соборно відзначимо тезоімеництво єпископа Харківського і Богодухівського ПЦУ владики Митрофана.