13 вересня 2024
У суботу 14 вересня за новим календарем відзначаємо Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Історики Церкви одностайно стверджують, що передусім дві події дали мотив до встановлення цього святкування: знайдення Господнього Хреста в IV ст. і його повернення з перської неволі в VII ст.
13 вересня 2024
Ми неодноразово бачили, як молитвами змінюється доля тих, за кого вони підносяться. Навіть тоді, коли шансів майже вже немає людина повертається до життя. На наших очах воскрешаються душі, які зазнали горя, втрат і нестерпного болю. Для тих, хто гідно несе свій хрест Спаситель не просто крокує назустріч. Він промислительно діє, роблячи все, щоб страждання не були марними.
12 вересня 2024
У суботу 14 вересня Церква відзначає Хрестовоздвиження. Це свято тісно пов'язане з тим, що сьогодні нас найбільше турбує, бо коли воздвигається хрест, то падають темні сили, гине нечисть і нищиться зло. Під час війни ми як ніколи цього потребуємо. Про важливість Богослужіння, що чекає нас в найближчу суботу розповідає настоятель ...
11 вересня 2024
У нашому храмі продовжує роботу недільна школа для дорослих. Заняття відбуваються одразу після Літургії в безпечному і затишному місці на території церкви. Зустрічі проходять в формі дружнього спілкування, обговорення біблійних текстів та розраховані на будь-якій рівень підготовки відвідувачів. Запрошуємо парафіян приєднуватись до недільних бесід на важливі питання.
10 вересня 2024
Часом можна почути, нібито в чудеса вірять лише діти і що в реальному житті чудес не буває. Це не так. Адже якщо людина чогось не бачить або не хоче бачити, то це не означає, що цього не існує. Чудеса в земному житті трапляються постійно, потрібно лише захотіти їх помічати.
9 вересня 2024
Православна Церква України з 2019 року 9-го вересня відзначає День молитви за сім’ю. Не варто зайвий раз пояснювати, як це важливо. Особливо в наш час, коли багато родин змушені через війну жити окремо. В цей особливий день ми підносимо молитовні прохання до Господа про мир у родинах, добре виховання дітей, про духовні блага і земний достаток сімей.
8 вересня 2024
Коли ти йдеш до Господа, то плідний в усьому: в праці, творчості, народжуванні дітей. Але коли ти без Нього, то явно являє себе спустошення та людська неспроможність жити без Бога. Явлення Діви Марії – це подолання неплідності природи, бо через Богородицю людство знову возз’єднується з Творцем. Про початок нашого Спасіння дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
7 вересня 2024
Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на межі Старого і Нового заповітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, покликана від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова – стати Матір’ю Спасителя світу.
7 вересня 2024
«Ми не зустрінемось з нашою смертю, а перейдемо далі в життя по той бік існування. Не можна надихатись цим повітрям, налюбитись на землі, набутись разом. Розлука буде тяжкою для кожного з нас, але понад усе треба зберегти себе. Якщо віддаєшся беззастережно, не вираховуючи нічого, віддаєш все, що маєш, то душа розквітає», - із суботньої проповіді о.Віктора Маринчака.
6 вересня 2024
Чи замислювалися ви, скільки гріхів виникає через неуважне поводження зі словом? Засудження, лихослів’я, наклеп, пусті слова, за кожне з яких доведеться дати відповідь в день Суду. Сьогодні ми пропонуємо вам прочитати уривок із книги преподобного Никодима Святогорця «Прихована брань», де йдеться саме про гріх нашої балакучості.
6 вересня 2024
У неділю 8 вересня перше Двунадесяте свято осені. Один із приділів нашого храму присвячений цієї історичній події – народженню Діви Марії. 33 роки тому саме на свято Різдва Пресвятої Богородиці в напівзруйнованій Іоано-Богословській церкві була відслужена перша після шести десятків років осквернення храму Божественна Літургія. Про важливість знаменної дати для нашої громади розповідає о.Віктор Маринчак.
6 вересня 2024
Оранта – один із найпоширеніших типів іконографічного зображення Божої Матері, Заступниці всіх людей. З латинської мови це слово означає «той/та, що молиться». Богородицю-Оранту зображають з піднятими в молитві руками та долонями, розкритими назовні.