10 травня 2023
Переполовення П’ятидесятниці
10 травня 2023 року Церква відзначає свято Преполовення П’ятидесятниці. На 25 день після Пасхи під час Богослужіння читається уривок з Євангелія про те, як Господь у третій рік Своєї публічної проповіді, прийшов у храм та проповідував Царство Боже серед юдеїв в день переполовення (середини) старозаповітного свята Кущів (Ін. 7, 14-36).
9 травня 2023
Єднатись зі своїм народом (відео)
Ми не можемо не єднатись зі своїм народом. Вшануємо всіх, хто через свою стражницьку чи героїчну смерть вже приєднався до нього. У нас чимало прикладів для наслідування. І поки ми не зрікаємось та діємо далі, то будемо спокійно дивитись в наше майбутнє.
9 травня 2023
"Українці були, є і будуть європейцями"- митрополит Епіфаній.
Цьогоріч наша держава разом з усією європейською спільнотою святкуватиме 9 травня – День Європи. Так ми на ще один крок ближче до нашої мети – до повернення в родину вільних європейських народів – і ще на один крок подалі від полону чужої нам тоталітарної й агресивної імперії.
8 травня 2023
Апостол і євангеліст Марк
8 травня Православна Церква вшановує пам’ять святого апостола і євангеліста Марка. За міцну віру його зображують левом – символом могутності та влади. Про автора самого короткого Євангелія, подвижника і вірного учня Спасителя читайте у нашому матеріалі. Апостол Марк народився в Єрусалимі. Він був племінником апостола Варнави і учнем апостола Петра. ...
8 травня 2023
Війна не повинна зруйнувати наші душі (відео)
У День пам’яті та примирення варто почути слова о.Віктора Маринчака: «Ненависть нічого не породжує, вона тільки руйнує, а перемагає завжди любов. Ми молимось за тих, хто віддав своє життя у тій страшній війні. Молимось за них в надії, що вони там, свою Небесною Сотнею, Небесним Батальйоном помоляться за нас - і мир буде на землі».
7 травня 2023
Про надію, що рятує від порожнечі (відео)
Є страждання і хвороби, в яких хтось може врятувати, а бувають обставини, коли вже ніхто не здатний допомогти. Коли приходять відчай, туга, самотність й ти залишаєшся сам на сам зі своїм стражданням, тоді стається найголовніше. Про надію, що рятує від порожнечі дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
7 травня 2023
о.Геннадій Рохманійко взяв участь у першому молитовному сніданку на Харківщині (фото)
о.Геннадій Рохманійко з благословення архієпископа Харківського і Слобожанського владики Митрофана взяв участь у першому молитовному сніданку на Харківщині. Під час зустрічі учасники помолились за наше військо і перемогу України. Другий священник Іоано-Богословського храму представляв на урочистому заході Харківську єпархію ПЦУ.
6 травня 2023
о.Віктор Маринчак: «Наш народ зараз переживає мучеництво» (відео)
«Події, які ми переживаємо, мають біблійний масштаб. Від нас вимагають того самого, що від мучеників Маккавеїв та перших християн. Тільки ми в такому становищі, що не маємо вибору. Нам не дано зректись того, що ми тут живемо і є українськими громадянами. Весь наш народ зараз переживає мучеництво», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
6 травня 2023
Неділя про розслабленого
У 4-ту неділю після Пасхи Церква звертає нашу увагу на важливий епізод із життя Спасителя – зцілення розслабленого. Не випадково під час Великодніх свят, які тривають й надалі, в травні ми маємо історію, що повинна змусити замислитись над важливими речами в нашому житті. Вона не тільки про розслабленого, а й про кожного, хто вдумливо розмірковує над Біблійними текстами.
5 травня 2023
Великомученик Юрій Переможець
Великомученик Георгій (Юрій) Переможець походерить з Каппадокії, (як і святий Василій Великий і святий Григорій Богослов). Він виріс у християнській родині - його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, а мати, переселившись до Палестини, виховала сина у благочесті та християнському смиренні. Молодий Юрій поступив на службу до римського війська і ...
5 травня 2023
Бути людьми за будь-яких умов
Війна вбиває, руйнує, нівечить. На превеликий жаль, скалічених і поранених внаслідок цієї війни щодня стає все більше. Все частіше зустрічаємо людей із протезами, на милицях чи візках – і чоловіків, і жінок, різного віку, різного соціального статусу. Бо від російської смертоносної зброї страждають не лише військові, а й багато цивільних, зокрема дітей.
5 травня 2023
Приклад незламної віри, що надихає на боротьбу (відео)
У найсуттєвіших обставинах нашого життя ми часто залишаємось сам на сам зі своєю бідою, хворобою, боротьбою проти смерті. Треба мати неабиякі сили і мужність, щоб самотужки впоратись зі всіма випробуваннями. Втім навіть цього буває іноді недостатньо. І тоді нам доводиться сподіватись на чудо.