5 червня 2022
Підстави нашого існування (відео)
Через щоб ми не пройшли: наші втрати, страхи, смертну тугу, повний відчай та відчуття повної погибелі і покинутости Богом – Він все це здолає й надасть нам життя вічне. Про підстави нашого існування у недільній проповіді настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.
4 червня 2022
Неділя святих отців I Вселенського Собору
У 7-му неділю після Пасхи, між Вознесінням і Трійцею, свята Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору. Святі отці, що сповідували на соборі догмат про єдиносущність Сина Божого, не могли відректися від свого знання заради збереження в Церкві миру.
4 червня 2022
Нам так потрібен Дух-Утішитель (відео)
Потім Святий Дух явить апостолам надзвичайні сили і вони утвердять істинне Євангеліє по всій ойкумені. Але перед тим вони бачать багато страждань і чекають Його. Нам всім зараз так потрібен цей Утішитель. Духом та наслідуванням ми можемо осягнути, що таке Дух-Істини. Той самої Істини пізнання якої зробить нас вільними.
3 червня 2022
Собор святих
Другий Вселенський собор – пневматологічний, бо головним предметом навчання є Святий Дух (Agion Pneumatos). Римський історик Церкви кардинал Орсі називає цей собор «Собором святих». Ніде в іншому місце не знаходимо такого скупчення святих: Григорій Нісський, Петро Севастійський, Амфілохій Іконійський, Пелагій Лаодикійський, Євлогій Едеський, Кирило Єрусалимський. Собор почався в травні 381 року в Константинополі в церкві св. Ірини в присутності імператора Феодосія. На ньому були присутні 150 уча
3 червня 2022
Святі рівноапостольні Костянтин та Олена
3 червня Свята Церква молитовно згадує святого імператора Костянтина Великого і його мати царицю Олену, які вшановуються в лику «рівноапостольних» за великі заслуги перед Церквою щодо поширення християнської віри. Імператор Костянтин I (Костянтин Великий) був сином цезаря, а потім і августа, Констанція I Хлора та святої рівноапостольної Олени. У той ...
3 червня 2022
Записки онлайн на недільну Літургію
Наступної неділі, на Трійцю, ми дуже чекаємо всіх парафіян у нашому храмі на свято П'ятидесятниці. Транспорт на Іванівку вже працює, погода чудова і, сподіваємось, що стане менше обстрілів. Але наразі, поки ситуація у Харкові непевна, ми продовжуємо приймати записки онлайн на найближчу недільну Літургію та панахиду 5 червня 2022 року. ...
2 червня 2022
 Треба відкритись назустріч Небу (відео)
Якщо Бог не буде передавати нам надзвичайну силу, то ми не зможемо утвердити ті цінності, до яких покликані. «Для того, щоб вона прийшла ми повинні відкритись назустріч Небу. Моя віра є запорука моєї могутності та духовної сили. Щоб добро перемогло зло і утвердилась Господня свобода в нашому житті нам треба бути дуже могутніми», - о.Віктор Маринчак.
1 червня 2022
Світогляд відважних (відео)
«Якщо ти не зробиш доленосний вибір свого життя, то ні ти, ні хтось інший спасіння так і не отримає, а куди повернеться шлях історії - навіть страшно подумати. Христос приходить у світ, щоб нас змінити. Він говорить про те, щоб ми зреклися зараз не істотного. Це та сувора реальність, з якою ми маємо справу», - о.Віктор Маринчак.
1 червня 2022
Вознесіння Господнє
Святом Вознесіння Господнього закінчуються 40-денне перебування Воскреслого Спасителя на землі. У духовному аспекті, це свято надії на зустріч з Господом під час Його Другого пришестя.
30 травня 2022
Волонтерська діяльність парафії (відео)
Під час війни парафія Іоано-Богословського храму ПЦУ м.Харкова всіляко допомагає нужденним. Наша церква періодично роздає гуманітарну допомогу, діють різні волонтерські програми, ми намагаємось підтримувати тих, хто через втрати житла перебуває в складних обставинах. Наразі є можливість отримати ліки. Як це зробити – дивіться у нашому відео. Допомогти храму ви можете, ...
30 травня 2022
Записки онлайн на свято (відео)
У четвер 2 червня 2022 року маємо Велике церковне свято – Вознесіння Господнє. Минає 40 днів після Великодня і закінчується благодатний період під час якого ми вітались словами «Христос Воскрес». У четвер, о 10 годині, в Іоано-Богословському храмі святкова Літургія, по закінченні якої служимо панахиду. Приймаємо записки онлайн.
29 травня 2022
Здатність долати закони природи (відео)
Перед нами одна з подій, яка повинна була би утвердити всіх у нашій вірі. Це так важливо, коли навколо багато речей, що розхитують все до чого ми звикли. Щоб зрозуміти історію про сліпонародженого треба повертатися до витоків. Про долання законів природи, де всім керує випадок, наші зусилля та покликання до свободи – роздуми настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака.