23 серпня 2024
У покровителя нашого храму апостола євангеліста Іоана Богослова було чимало учнів та послідовників. Він прожив довге життя і, звісно, перші християни його особливо поважали. Але був у Апостола Любові один учень, якого згадують окремо. 24 серпня Церква вшановує пам'ять священомученика Євтихія, який багато перетерпів за християнську віру.
Священномученик Євтихій був ...
23 серпня 2024
Господь благоволить сильним духом. Шторми історії вигойдують човен, іноді страшно і немає сил, бракує віри та мужності, але мов апостол Петро на заклик Спасителя ми дерзновенно йдемо по розбурханих хвилях життя. Часом потопаємо та захлинаємось, втім головне – піднімаємось і рухаємось вперед.
23 серпня 2024
Це – прапор сильних духом і незламних людей, символ нашої боротьби проти імперії зла і людиноненависницької тиранії. І віримо: він стане символом перемоги над російським ворогом!
22 серпня 2024
Сорокоуст – це особливе церковне молитовне поминання християнина протягом сорока літургій. Церква молиться за здоров’я живих та за упокій померлих, тому що у Бога немає мертвих – «Бо в Нього всі живі» (Лк. 20: 38). Тож, сорокоусти подають у храмах як за здоров’я живих, так і за упокій спочилих.
21 серпня 2024
22 серпня Церква згадує Грузинську ікону Божої Матері. У народі часто про неї згадують, коли звертаються до Бога при найважчих хворобах. Вона належить до іконографічного типу «Одигітрія». Характерною особливістю зображення Спасителя на Грузинській ікони Богородиці є підвернута під ліву, оголена підошва правої ноги.
20 серпня 2024
Всю величезну різноманітність пристрастей християнські подвижники-аскети, як правило, зводили до восьми головних. Ці вісім пристрастей переліковуються ними майже в однаковому порядку: черевоугодництво, блуд, сріблолюбство, гнів, печаль, нудьга, марнословство, гордість. Сьогодні згадаймо про одну з них.
Перших дві - черевоугодництво і блуд - відносять до тілесних пристрастей, хоча центр ваги їх ...
19 серпня 2024
В історичні моменти життя країни на передній план виходять пророки, які змінюють долю держави. Ізраїльській народ це відчував постійно, бо серед його достойних синів завжди знаходились справжні велетні духу. Серед них, безумовно, пророк Самуїл, пам'ять якого Церква вшановує 20 серпня за новоюліанським календарем.
Пророк Самуїл був п'ятнадцятий і останній суддя ...
19 серпня 2024
Цей день має для нашої парафії особливий історичний підтекст. Саме 19 серпня 1991 року відбулася перша служба в тоді ще півзруйнованому Івано-Богословському храмі. Про події тих днів, свій вибір та що запам’яталось в ті доленосні для України дні згадує настоятель нашої церкви о.Віктор Маринчак.
18 серпня 2024
«Щоб подолати страх, намагання втекти від страждання та смерті, яке так властиве людині, потрібна надприродна сила Духу. Господь являє нам чудеса, щоб показати – все природнє долається. Він кличе нас здобувати Вічне заради Спасіння. Господи, дай нам сил долати власну природу заради Любові та Свободи», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
17 серпня 2024
18 серпня Православна Церква святкує пам'ять святих мучеників Флора і Лавра, яких здавна почитали в Україні-Русі як покровителів домашніх тварин, особливо коней. Раніше святі Флор і Лавр були відомі всім, а їх зображення можна було знайти в кожній селянській хаті.
Зі зникненням коней з сільської праці ослабла в народі і ...
17 серпня 2024
Наприкінці серпня Православна церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Додавання розуму». За давньою традицією до неї звертаються з молитвою ті, хто навчаються або навчають, батьки учнів та освітяни. Також вона є покровителькою тих, хто страждає на душевні хвороби.
17 серпня 2024
Поблажливості в діях і словах нашого Спасителя немає. До тих, хто не приймає Його діє суровий закон. Тим, хто готує щось скверне на Духа Святого Він готує засудження. Треба розуміти, що так званий абстрактний гуманізм не властивий Господу. Чому милосердний і люблячий Бог дає прощення, але в свою чергу ставить перед нами серйозні вимоги дивіться у суботній проповіді о.Віктора Маринчака.