7 листопада 2022
Зустріч з о.Віктором Маринчаком (анонс)
Настав час у Харкові, нарешті, серйозно поговорити про російську культуру, колективну відповідальність і фахово відповісти тим, хто замислюється над питанням: «Чи винен Пушкін, що народився Путін?». У відвертій розмові про наболіле в умовах війни бере участь священик і філолог о.Віктор Маринчак.
7 листопада 2022
8 листопада вшануємо покровителя воїнів Димитрія Солунського
Дар чудес, нетлінність тіла та мироточивість стають джерелом великого й широкого культу св. Димитрія не лише в Греції, але й в Україні. Він завжди вважався покровителем воїнів, і в історії нашої країни ми не раз стикаємося з його святим заступництвом. 8 листопада 2022 року маємо святкову Літургію. Приймаємо записки онлайн.
6 листопада 2022
Війна показала, яка церква з народом (відео)
«Ті, хто йшли в гнану церкву, були абсолютно щирими. Ми не мали інших мотивів, ніж збудувати цю переслідувану, зацьковану, обріхану ворогами українську церкву. Зараз вона піднімається все вище і вище. Війна показала, хто є хто і яка церква з народом», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
5 листопада 2022
Притча про багача і Лазаря
У недільному Євангелії читається одна з найпарадоксальніших притч, яку за часи свого земного служіння розповів Спаситель. Йдеться про багача і Лазаря. Тут є над чим замислитись, бо для уважного читача вона дає відповіді на багато питань нашого християнського життя.
5 листопада 2022
Апостол Яків брат Господній
5 листопада Церква вшановує пам'ять апостола Якова, брата Господнього за плоттю (бл. 63). До імені цього святого часто додають – «брат Господній за плоттю», але не всі богослови згодні з таким додатком, бо, як вони вважають, тоді в декого можуть закрастися сумніви щодо постійного дівоцтва Богородиці. Насправді ж ані канонічні, ...
4 листопада 2022
Смерть є перехід у вічність
"Ми маємо сприймати смерть не як кінець, а як перехід в інше буття, у вічність. І коли ми втрачаємо близьких, не варто сумувати за ними як за тими, кого вже не існує. Вони живуть, живуть в іншому світі, духовному, і наша любов до них не вмирає, вона теж продовжує жити – у пам’яті, в серці, в спогадах і наших діях", - предстоятель ПЦУ митрополіт Епіфаній.
4 листопада 2022
Батько багатьох пороків
«Господи і Владико життя мого! Духа недбалості, безнадійності, владолюбства і марнослів’я не дай мені!» Такими словами розпочинає святий Єфрем Сирін свою величну молитву. Чому ж починає він з прохання позбавити його недбалості (лінивства), наче і немає тяжчих гріхів, ніж лінивство?
4 листопада 2022
Димитрівська поминальна субота
Молитва за померлих хрещених родичів та близьких — щоденний обов’язок кожного християнина. Проте є в році шість днів (так званих «батьківських» субот), у які Церквою встановлено особливе поминання «одвіку спочилих» , тобто в усі часи померлих побратимів у вірі. Одна з таких субот, що припадає на листопад, називається Димитріївською (бо вона завжди передує дню пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського).
3 листопада 2022
Гуманітарний хаб Іоано-Богословського храму (фото)
З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну на території Іоано-Богословського храму постійно працює гуманітарний хаб. Наші волонтери допомагають тим, хто цього конче потребує. Переважно цю діяльність ми не афішуємо, але тут спіймали доброчинців і сфотографували їх за роботою.
2 листопада 2022
Календарна реформа стосуватиметься не тільки Різдва
Не всі в Україні категоричні щодо дати святкування за Юліанським календарем 7 січня. Дедалі частіше і у церковному, і у громадському середовищах порушують питання так званої календарної реформи з можливістю відзначати релігійні свята за новим стилем, як це відбувається у більшості помісних православних церков.
1 листопада 2022
Капелан о.Геннадій Рохманійко отримав мандат від предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія (фото)
У вівторок, 1 листопада 2022 року, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній у Києві вручив військовим капеланам мандати на право здійснення капеланської діяльності. Серед достойників священик Іоано-Богословського храму о.Геннадій Рохманійко. Вітаємо! Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк 4149 6293 1322 1459 4149 4390 0091 7074 або 5169 ...
1 листопада 2022
Ми не маємо право на поразку (відео)
«Якщо ми не здобудемо справжньої сили духу, то справа не в тому, що загинемо, тоді добро може бути подолане злом. А цього не повинно статися. Коли треба здолати зло, то найкращі йдуть на Голгофу, але те, що вони роблять має надзвичайно глибокий зміст», - о.Віктор Маринчак.