28 грудня 2021
о.Віктор Маринчак про Новорічні потурання нашим слабкостям (відео)
Про святкування Нового року і ставлення до цього свята Православної Церкві, можливий перехід на новий календар та його наслідки, про Діда Мороза і ката Постишева, радянські символи та забобони, а головне про потурання нашим слабкостям в найближчі дні – розповідає о.Віктор Маринчак.
27 грудня 2021
Освячення дзвону (відео)
У неділю у нашому храмі освятили дзвін, який можна буде почути вже під час Різдвяних Богослужінь. Він зроблений майстрами з Білої Церкви і належить до групи середніх дзвонів. Вага бронзового ударного інструменту 19 кг. Тепер є нота "мі", якої не вистачало для гармонії. 6 та 7 січня перед початком служб ми спеціально зробимо для парафіян святковий тризвін.
26 грудня 2021
 Можна не дострибнути до християнства (відео)
«Благодать, безумовно, вища за закон, але треба пройти стадію прийняття простих і зрозумілих правил співжиття. Від язичництва часто можна не дострибнути до християнства, бо школа закону потрібна історично. Нам треба засвоїти досвід Старого Заповіту, який відкриває можливості прийняття Спасителя», - о.Віктор Маринчак.
26 грудня 2021
«Якщо хтось любить, то приймає в усій повноті», - о.Віктор Маринчак
«Любов і віра має в собі невід’ємну складову частину беззастережного прийняття всім серцем. Якщо хтось мене любить, то приймає в усіх моїх особливостях, з недоліками та вадами, в усій своїй повноті. Ми можемо засвоїти будь-який досвід, а серце не розкрилося і не прийняло», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
25 грудня 2021
Неділя Святих Праотців
У неділю Православна Церква вшановує пам’ять святих праотців. В цей день згадуються всі родоначальники народу Божого, святі патріархи, що жили до Закону, даного на горі Синай, та під Законом – від Адама до Йосифа Обручника. Разом з ними згадуються ті, хто проповідував Христа – святі пророки від Самуїла до Захарії та Іоана Хрестителя, а також всі старозавітні праведники, що оправдані були вірою в грядущого Месію.
24 грудня 2021
Святитель Спиридон Тримифунтський, чудотворець
25 грудня християнський світ вшановуватиме пам'ять дивовижного святого, який прославив своїм життям Бога, втіливши Його головну Заповідь - любові до ближніх - святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського. Про чудотворця, якого завжди дуже цінували в Україні і вважали рівним Святому Миколаю, наш сьогоднішній матеріал. І до сьогодні святитель, подібно до святого Миколая, ...
24 грудня 2021
Кесареві кесареве, а Боже – Богові (фото)
Сучасна Православна Церква України не може стояти осторонь процесів, які спрямовані на позитивні зміни у громадському житті країни. Вона безсумнівно лишається поза політикою, але не може бути поза суспільством, тому приймає посильну участь у діяльності різних установ, які ініційовані знизу та виконують дорадчі функції. Нещодавно відбулося засідання Громадської Ради при ...
23 грудня 2021
Готуємось до Різдва (відео)
Оскільки ми досі не відзначаємо Різдво Христове разом зі всіма християнами 25 грудня, то останні тижні грудня накладають на нас додаткову відповідальність. Ми підводимо підсумки року, готуємось до свята і більш уважно під час Різдвяного посту вдивляємось в своє життя. Богослужіння цього тижня дають нам можливість прийняти таїнства Церкви.
23 грудня 2021
Продовжуємо відновлювати храм (фото)
Продовжуємо відновлювати Іоано-Богословський храм. Цього року вдалося здійснити колосальний прорив у будівництві центральної частини, де наразі продовжуються ремонтні роботи. Брак ресурсів уповільнює цей процес, але реконструкція триває. Дякуємо всім, хто допомагає будувати разом українську церкву в Харкові! Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк Для сайту ...
22 грудня 2021
Український святий Іоасаф Білгородський
23 грудня - день пам’яті святого Йоасафа (Горленко) Білгородського. Він народився, навчався та виховувався в Україні. На Слобожанщині про нього завжди пам’ятали і дуже цінували. Його внесок у розвиток церковного життя краю колосальний, а сам святий Йоасаф доводився дядьком класика української літератури Григорія Квітки-Основ`яненка.
21 грудня 2021
Ікона Божої Матері «Несподівана радість»
22 грудня Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці «Несподівана радість», яку дуже цінують православні християни. Вона чудотворна й прославлена великою кількістю чудес. Її історія дивовижна та показує нам, що шляхи Господні несповідимі, а кожен з грішників має шанс на спасіння.
20 грудня 2021
Новорічна ніч і піст
Питання, як постувати, коли всі навколо святкують Новий рік, постійно виникає у побожних християн. Дійсно, святкові розваги, щедрий стіл і відповідний настрій в останній день грудня та 1 січня входить у протиріччя з суворістю Різдвяного посту. Сучасна Православна Церква України не ховається від складних питань і намагається відповісти на них, ...