27 серпня 2023
Про цінності вищі за життя (відео)
Нам треба мати дуже великі духовні сили, щоб зберегти себе від відчаю, зневіри і почуття того глухого куту, в якому ми перебуваємо та не бачимо перспективи. Життя насправді має сенс лише тоді, коли ти зберігаєш в собі Образ Божий і все, що не відповідно йому - відкидаєш. Про цінності вищі за життя дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
27 серпня 2023
Молебень перед початком навчання
Перед початком навчального року в нашому храмі традиційно звершується молебень, на якому благословляються та надихаються на весь навчальний рік школярі і студенти, вчителі та викладачі, а також всі, хто вчиться або сам навчає. Цього року такий молебень в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться на свято Успіння Пресвятої Богородиці одразу по закінченні останньої Літургії літа в понеділок 28 серпня 2023 року. Оскільки навчання в Харкові переважно планується онлайн, то особливо будемо раді бачит
27 серпня 2023
Успіння Пресвятої Богородиці
28 серпня ми відзначаємо останнє Двунадесяте свято. Церква називає кончину Божої Матері не смертю, а Успінням – мирним сном, заспокоєнням. І не тільки не сумує, не плаче над Її труною, але тріумфує та співає радісні пісні Її відходу.
26 серпня 2023
Іспит багатого юнака
Зі Святого Письма нам відомо, що заможним був Авраам, батько єврейського народу, багатим був Яків, серед пишноти й слави провів своє життя Давид, але найбільшим достатком втішався його син Соломон - рівного йому багатством не було нікого на землі. Всі вони були вибраними людьми в очах Господніх. Але заможного юнака Господь випробує іншим іспитом.
26 серпня 2023
Ми повинні прозріти (відео)
«Від образи і горя, від власних страждань й втрат хіба не стаємо ми на якійсь час сліпими? Наша мета і прагнення полягає в тому, щоб прозріти та побачити те світло Господнє, яке колись з’являлось посеред нас. Який би тягар страждань не прийшлось понести, ти можеш світитись», - о.Віктор Маринчак.
25 серпня 2023
Просто християнство
Під час минулої великої війни британський письменник і богослов Клайв Степлз Льюїс, щоб підтримати дух співвітчизників у 1943 році, проводив радіолекції. Через кілька років після перемоги над ворогом за матеріалами популярних передач на «Бі-Бі-Сі» вийшла його книга «Просто християнство». Серед тем, що торкався автор є і роздуми про поміркованість.
25 серпня 2023
Cвяткова Літургія на честь 10-ти річчя єпископської хіротонії владики Митрофана (фото і відео)
Духовенство і віряни єпархії привітали архієпископа Харківського і Слобожанського владику Митрофана із 10-річним ювілеєм від дня архієрейської хіротонії та дня призначення на Харківську кафедру! Пропонуємо до вашої уваги фото і відео з урочистої події.
25 серпня 2023
Бог чекає від нас Любові (відео)
Якби хтось запитав: «Що слід прочитати з Євангелія, маючи лише кілька хвилин?» – то варто було би порадити відкрити уривок про багатого юнака з 19-ї глави Євангелія від Матфея, що читатиметься в цю неділю. Історія про багатого юнака відповідає на кляті питання і розкриває сенс християнської віри.
24 серпня 2023
Ювілей на Харківській кафедрі владики Митрофана. Вітаємо!
У п’ятницю 25 серпня 2023 року відбудеться урочиста Літургія на честь 10-ти річчя перебування на Харківській кафедрі владики Митрофана. Десять років тому на нашому сайті вийшов матеріал, який ми вирішили майже не змінювати. Тоді це було знайомство з новим єпископом – тепер тісна співпраця, вдячність і шана архієрею-фундатору, який активно розбудовує Харківську єпархію ПЦУ.
23 серпня 2023
Чотири Літургії підряд (відео)
Протягом найближчого тижня в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться одразу чотири Літургії підряд. Запрошуємо всіх розділити радість зустрічі, спільної молитви і надихання Божої благодаті. Про останні служби церковного року напередодні переходу на новий календар розповідає о.Віктор Маринчак.
23 серпня 2023
З Днем державного прапора!
Це – прапор сильних духом і незламних людей, символ нашої боротьби проти імперії зла і людиноненависницької тиранії. І віримо: він стане символом перемоги над російським ворогом!
22 серпня 2023
Особливий вияв нашої турботи
Молитва за своїх ближніх – це особливий вияв нашої любові, турботи і пам’яті. Дбаючи про духовні потреби вірян, наша Церква завжди відкрита для молитовної підтримки усіх, хто з вірою та надією цього прагне. Серед записок, які подаються в храмі, часто можна почути термін «Сорокоуст». Що це таке і як правильно його подавати читайте в нашому матеріалі.