1 листопада 2022
Звернення єпископа Митрофана до духовенства та віруючих
Певен, що після місяців війни, побачених жахіть проти людяності та православної віри на території України та Харківської області, жоден віруючий та духівник не може виправдовувати такі дії та зберігати духовний зв’язок з Російською православною церквою.
1 листопада 2022
Датське видання про о.Віктора Маринчака
Данська мова яскраво передає думки настоятеля Іоано-Богословського храму о.Віктора Маринчака про сьогодення. Чого тільки вартує підзаголовок: «Putin er Satan». Одне з провідних датських видань вийшло з заголовком: «Священик після облоги: жертовність українців показує, що ми живемо у фантастичні часи».
31 жовтня 2022
Апостол євангеліст Лука
З усiх чотирьох євангелiстiв саме апостола Луку можна назвати iсториком у повному розумiннi цього слова. Його двочастинна праця — Євангелiє та Дiяння святих апостолiв — сумлiнна й чiтка оповiдь про подiї в їхнiй послiдовностi; вона виконана вiдповiдно до всiх вимог iсторичного жанру. Окрiм того, Євангеліє Луки — чудовий лiтературний твiр, написаний гарною грецькою мовою.
30 жовтня 2022
Ми відповідальні за те, як зростає правда у світі (відео)
Ми спостерігаємо байдужість до Слова. Навколо безліч людей, які не тільки не сприймають, але навіть не хочуть чути про правду, свободу, любов, творчість. Все це їх не цікавить. Вони навряд чи беруть участь у творенні історії. Втім, існують інші люди. Про різне сприйняття Слова Божого дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
29 жовтня 2022
Сила духу, яка здатна творити дива (відео)
Ми сьогодні згадуємо сотника Лонгина, який стояв біля Хреста нашого Спасителя і потім сам став мучеником за віру. Що спонукало досвідченого, вправного воїна, що пройшов через багато військових випробувань, визнати Його як Бога? У суботній проповіді о.Віктор Маринчак розмірковує про силу духу, яка здатна творити дива.
29 жовтня 2022
Притча про сіяча
У недільному євангельському читанні ми чуємо притчу про сіяча. Сумну історію, що показує, як Божі зусилля розбиваються об людську негідність та непідготовленість. Божественний Сіяч сіє в наших серцях Своє Слово, а людина часто буває не готова прийняти і виростити в собі це Божественне зерно.
29 жовтня 2022
Християнський погляд на проблематику хвороб
30 жовтня Церква згадує Собор святих цілителів. Імена багатьох нам відомі з історії, але про більшість лікарів, які сумлінно виконували свою працю, ми майже нічого не знаємо. Втім, сьогодні нам хотілось би поговорити не про персоналії, а про Біблійне ставлення до хвороб. За християнською традицією вони розділяються на тілесні, душевні и духовні.
28 жовтня 2022
Ми не маємо право на відчай (відео)
Затяжні осені дощі, перехід на зимовий час, віялові відключення електроенергії, непевність у майбутньому, яке прогнозовано обіцяє нам тривалу війну, холод буття й економічні труднощі, – від всього цього, разом і окремо, легко впасти в депресію. Але християнство – це спосіб життя оптимістичних реалістів.
27 жовтня 2022
Про боротьбу з бісами (відео)
Ми не кинемо боротьби до якої покликані. А оскільки будемо перебувати з Богом до кінця, то нам належіть йти до остаточної перемоги і теж побачити перемогу над силами зла. Про додаткові аргументи зміцнення нашої віри у протистоянні з бісами у проповіді о.Віктора Маринчака.
26 жовтня 2022
Праведний Петро Калнишевський
27 жовтня Православна Церква України вшановує пам'ять нещодавно причисленого до лику святих останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Він багато зробив для розвитку Церкви, прожив довге життя, але був ув’язнений росіянами на Соловки, бо заважав творити «Новоросію». Петро Іванович Калнишевський (1690–1803) був кошовим отаманом Запорозької Січі у 1762 та ...
25 жовтня 2022
Парафіяни нашого храму зустрілись з Вселенським патріархом (фото)
Парафіяни Іоано-Богословського храму проживають у багатьох країнах. За кордоном вони підтримують тісні стосунки з нашою церквою, а іноді їм вдається стати навіть учасниками історичних подій. Цими днями відзначається 100-річчя єпархії Тіатейри і Великої Британії, до якої належить українська громада ПЦУ. Під час візиту до неї Вселенського патріарха Варфоломія I зі святішим зустрілись і наші парафіяни, які проживають в Лондоні.
25 жовтня 2022
Іверська ікона Божої Матері
26 жовтня Православна церква прославляє Іверську ікону Божої Матері. За переданням вона була написана св. апостолом Лукою. Іверською ікона названа по імені Іверського монастиря на Афоні, де вона й донині перебуває