4 травня 2023
Ілюзії гріха і таїнство сповіді
Єрусалим - місто, що поділене між двома державами і трьома релігіями. Переживаючи події Страсного тижня, ми так чи інакше проходимо вулицями і стежками цього давнього міста, слідуючи за Спасителем. Поглянемо на визначні місця Єрусалиму часів Ісуса Христа.
3 травня 2023
Право на захист
Помилково дехто вважає, що Біблія та християнська віра загалом – суто пацифістські та закликають лише до смирення, терпіння і підкорення тим, хто сильніший. Насправді серед святих майже половина воїнів, а вбивати ворогів під час російсько-української війни ПЦУ не вважає гріхом, оскільки наші воїни захищають рідну землю.
2 травня 2023
Чи можна жінкам в храмі бути в брюках?
Задайте це питання православним, і ви отримаєте швидку і чітку відповідь: не можна, традиція така. Більш досвідчені в Писанні можуть додати: апостол Павло сказав, що жінці не можна ходити в чоловічому одязі. Але наскільки обґрунтована ця традиція і про що насправді пишеться в Біблії?
1 травня 2023
Татуювання і християнство (відео)
Серед християн досі немає однозначної думки щодо татуювання. Дехто доволі терпимо ставиться до наколювання на шкірі. Інші навпаки – вважають тату чи не проявом демонізму. Часто цитують 19-й розділ Книги Левіт: «Не робіть нарізи на тілі в знак жалоби по померлих і не наколюйте написи на вашій шкірі». Власні міркування на цю тему висловив о.Геннадій Рохманійко.
30 квітня 2023
о.Віктор Маринчак про подолання смерті Любов’ю (відео)
Бути жінкою-мироносицею – це подвиг. Вони переживають найстрашніший страх у світі – присутність перед тобою впритул Бога, який долає смерть. Чому нам треба не боятись гідно зустріти смерть й як ми можемо її подолати Любов’ю дивіться у недільній проповіді о.Віктора Маринчака.
29 квітня 2023
Неділя святих жінок-мироносиць
Цієї неділі Церква вшановує пам'ять святих жінок-мироносиць.Припадає воно зазвичай на чарівну пору року – весна вповні, все квітне, оживає. 3-я неділя після Великодня, і ось вже радість Воскресіння набуває якогось тихого відтінку. Тому церква знову повертає нас до Голгофи, до саду, де гріб, запечатаний юдеями. Тихою різнокольоровою групкою йдуть до ...
29 квітня 2023
Суботня проповідь о.Геннадія (відео)
Є тільки миті щастя і радості, все інше наше життя є постійні зусилля та праця. Від цього нікуди не дінешся, бо так влаштований світ. У житейському морі напастей доводиться брати весла, щоб гребти. Про євангельську історію бурі, які пережили апостоли, та наше хитання на човні віри у суботній проповіді розмірковував о.Геннадій Рохманійко.
29 квітня 2023
Таємні учні Спасителя
Через чотирнадцять днів після Світлого Воскресіння разом із днем святих жінок-мироносиць ми святкуємо пам’ять таємних учнів Христа Йосипа Ариматейського та Никодима, які до останньої хвилини були із Спасителем. Про святих жінок ми ще поговоримо, а ось про поважних та заможних послідовників Ісуса читайте в нашому матеріалі.
28 квітня 2023
Іллїнсько-Чернігівська ікона
29 квітня Церква вшановує Іллїнсько-Чернігівську ікону Божої Матері. Її доля тісно пов’язана з великими випробуваннями українського народу – періодом руїни. Минуло 365 років з часу її написання. Про дивну історію однієї з ікон війни читайте в нашому матеріалі.
28 квітня 2023
Треба навчитись бачити Любов (відео)
У церковному році є день, коли саме жінки стають центром тяжіння і взірцем втілення формули «Бог є Любов!». Євангеліє показує три різновиди жіночого служіння. Любов ніколи не перестає, і якщо на якійсь момент нам здається, що вона померла, то неодмінно станеться воскресіння.
28 квітня 2023
Вишгородська ікона, яку вкрали та привласнили собі росіяни
Музеї країни-окупанта повні українських мистецьких та історичних раритетів: Вишгородська ікона — лише один із багатьох прикладів. Їхні архіви містять тонни документів з історії України. Ми знаємо, що сучасні Андрії Боголюбські нічого нам не повернуть. Та ми маємо бути свідомі, що там є багато нашого!
27 квітня 2023
Гріх і розслаблення (відео)
"На відміну від зла та покарання, гріх і розслаблення мають прямий зв'язок. Той, хто згрішив підриває основи свого внутрішнього життя. Його душа потерпає від розслаблення. Оскільки неможливо відкупитися за вчинений гріх, нам потрібне прощення Господнє", - о.Віктор Маринчак. Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24. Приватбанк 4149 ...