20 квітня 2023
Оригінальніі сюжети в Пасхальної іконографії
Дивный Пасхальный канон — «торжественная песнь радости о Победителе смерти и ада» [13, с. 206] — наряду с глубокими богословскими рассуждениями содержит столь яркие и образные описания самого события Воскресения Христова, что это творение преподобного Иоанна Дамаскина порой кажется своего рода иконографической программой, которую творец канонов заботливо предлагает не только самим иконописцам, но и тем, кто стремится вникнуть и в смысл изображенного события.
20 квітня 2023
Оновлення Пасхальної радості (відео)
Війна забирає найцінніше: близьких людей, пошкоджені домівки, освіту для дітей, культурне життя, здоров’я літніх, але вона не здатна лишити нас головного - Пасхальної радості. Сьогодні, коли всім бракує позитивних емоцій, Великодні свята дають нам безцінний досвід долання смерті.
20 квітня 2023
Cвятий Петро Конашевич-Сагайдачний
20 квітня повнота помісної Української Православної Церкви вже втретє на загальноцерковному рівні вшановує пам’ять святого благовірного гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Рішення про включення його імені до Місяцеслова було ухвалене Священним Синодом ПЦУ 21 серпня 2020 року. Петро Сагайдачний походив з давнього православного галицького роду. Він народився у 1570 – 1580-х роках ...
18 квітня 2023
Дякуємо! Любимо! Чекаємо! Христос Воскрес!
Цього року людей на Великдень в Іоано-Богословському храмі ПЦУ прийшло настільки багато, що після недільної Літургії довелось читати молитву на освячення пасок на ганку. Всі бажаючи просто фізично не могли вміститись у церкві. Кілька тисяч людей відвідали на Пасху храм Апостола Любові. Дякуємо всім за підтримку Православної Церкви України. Чекаємо всіх не тільки на свята. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
18 квітня 2023
Cвітлий Вівторок. Іверська ікона
У вівторок Світлої седмиці Православна Церква України вшановує Іверську ікону Пресвятої Богородиці. Немає сильнішої молитви, ніж та, яку мати промовляє за своїх дітей. Святі отці називали Богородицю новою Євою, благодатною Матір’ю роду християнського. А тому й надія на Її материнське заступництво – це наша допомога серед бурхливих хвиль життєвого моря.
17 квітня 2023
Підстави для нашої радості (відео)
Ми перебуваємо у тимчасовості часу. Натомість Бог володіє Вічністю. Тому відкриває нам можливість вічного життя, яке ми навіть не можемо собі уявити. Воскресінням Христа смерть скасовано. Про підстави для нашої повної радості у проповіді в Світлий понеділок о.Віктора Маринчака.
15 квітня 2023
Пасхальне привітання предстоятеля
Знову лунають ці радісні та життєстверджувальні слова як продовження ангельської звістки, яку вперше почули на світанку жінки-мироносиці біля порожнього гробу Господнього: «Чого шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, Він воскрес» (Лк. 24: 5–6).
15 квітня 2023
о.Віктор Маринчак: "Ми заперечуємо смерть" (відео)
Ми не можемо примиритись зі смертю близьких нам людей. У Велику суботу це відчувається особливо гостро. «Ми заперечуємо і відкидаємо смерть всіма силами душі, всім серцем, всією істотою. Так народжується наша з вами віра у Воскресіння» - о.Віктор Маринчак.
15 квітня 2023
У неділю освячення пасок в Іоано-Богословському храмі
В Іоано-Богословському храмі Православної Церкви України ви зможете освятити паски та іншу поживу в суботу близько 13 години та в неділю о 8.30 та по закінченні Пасхальної Літургії після 11.30.
14 квітня 2023
"Нехай мовчить всяка плоть"
«Субота ця преблагословенна, бо нині мертвий Христос воскресне на третій день», — співається в кондаку Великої Суботи. Перебуваючи посередині між Хрестом і Воскресінням, Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість. Це єдина субота в році, котра є днем строгого посту. У тематиці цього дня сполучаються найглибший кенозис Слова Божого, «навіть у пекло зійшовшого» у пошуку занепалого Адама, і початок перемоги над пеклом і смертю.
14 квітня 2023
Час подолання смерті (відео і фото)
«Наступає час подолання смерті. Ми розуміємо, що початок покладено, але шлях у нас ще дуже й дуже довгий. І коли ми починаємо йти шляхом подолання своїх страждань, гріхів, смерті, щоб здобути Воскресіння, нас надихає Спаситель», - із проповіді в Страсну П’ятницю о.Віктора Маринчака.
14 квітня 2023
Разом з нами страждає Господь (відео)
«Коли ми бачимо такі страшні та нечувані страждання, то не треба питати, де зараз Бог? Він передбачав це з самого початку і взяв на себе весь біль, який переживають зараз люди. Разом з нами Господь також сьогодні страждає, аби дати нам надію, що ми здатні здолати все», - із проповіді о.Віктора Маринчака в Страсну п’ятницю.