4 травня 2024
Відзначаємо свято перемоги над смертю  (відео і фото)
«Ми ще не співаємо тропар «Христос Воскрес!», але вже готові зустріти це потужне, натхненне, духовне свято. Хай Бог надає нам беззаперечну, могутню, непохитну віру в те, що смерть можна подолати», - напередодні Великодня настоятель Іоано-Богословського храму ПЦУ звернувся до громади.
3 травня 2024
Ми повинні утверджувати життя (відео)
Ми повинні наслідувати Христа задля того, щоб утверджувати життя. Не померши не можливо воскреснути. Щоб подолати смерть треба щоб хтось пішов на Голгофу. Ховаючи на війні молодих людей ми починаємо розуміти, що їх внесок залишається з нами. Вони живуть не в своїх звершеннях, а в тому потоці життя, який ніколи не зупиняється. Про подолання смерті в Страсну п’ятницю дивіться в проповіді о.Віктора Маринчака.
3 травня 2024
"Нехай мовчить всяка плоть"
«Субота ця преблагословенна, бо нині мертвий Христос воскресне на третій день», — співається в кондаку Великої Суботи. Перебуваючи посередині між Хрестом і Воскресінням, Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість. Це єдина субота в році, котра є днем строгого посту. У тематиці цього дня сполучаються найглибший кенозис Слова Божого, «навіть у пекло зійшовшого» у пошуку занепалого Адама, і початок перемоги над пеклом і смертю.
3 травня 2024
Згадаємо наших святих: Преподобний Феодрсій Печерський
3 травня Православна Церква вшановує пам’ять преподобного Феодосія Печерського. Він був руками свого вчителя, преподобного Антонія, і серцем обителі, яка тільки починала свою славу - Києво-Печерської лаври. Напередодні Світлого Воскресіння Христового згадаємо наших українських подвижників. Вшануємо преподобного, який створив українську святиню, що тепер знову належіть боголюбивому народові.
2 травня 2024
о.Віктор Маринчак: "Нам треба по-іншому ставитись до смерті" (відео)
Своєю смерті Спаситель долає владу темряви над світом. Він перемагає пекло і з’являється це дивне передчуття радості та піднесення. В наших складних обставинах треба по-іншому ставитись до смерті. Про Воскресіння, яке дає нам надію й духовну перемогу, що дозволяє витримати переживання втрат напередодні Страсної п’ятниці у проповіді о.Віктора Маринчака.
2 травня 2024
Страсна п’ятниця (відео)
Завтра Страсна п’ятниця. В цей Літургія не звершується. В нашому храмі 3 травня служба почнеться о 12.30 з Царських часів Великої П’ятниці із зображальними, а о 14.00 відбудеться Вечірня з виносом Святої Плащаниці.
2 травня 2024
Чистий четвер як омивання любов’ю (відео)
Чистий четвер – це як омивання любов’ю. Воно чекає кожного з нас. Ми повинні розуміти, що не ніхто не уникне власних страждань і страждань наших близьких. Господь знає всі гріхи та провини, але оскільки Він хотів, щоб люди прийшли до Нього, то омиває ноги своїм учням, а разом з ними і всім нам», - із проповіді у Великий четвер о.Віктора Маринчака.
2 травня 2024
Служба Дванадцяти Євангелій
Центральне місце в Богослужіннях Страсного тижня належить утрені Великої П’ятниці. ЇЇ ще називають Cлужбою Дванадцяти Євангелій.
1 травня 2024
Соборна молитва. В Іоано-Богословському храмі відбулись єпархіальні збори (фото і відео)
У Велику середу в Іоано-Богословському храмі відбулись щорічні єпархіальні збори Харківської єпархії, які проводив архієпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ владика Митрофан. Перед початком зібрання кліру священники разом з парафіянами соборно відслужили Літургію Ранішосвячених Дарів, під час якої всі присутні причастились, а військовим капеланам були вручені церковні нагороди.
1 травня 2024
Встановлення Таїнства Євхаристії - Великий Четвер
Серед днів Страсного тижня Великий Четвер займає особливе місце. Саме в цей день Церква ще й ще раз згадує і переживає Тайну вечерю Господа Ісуса Христа з Його учнями – апостолами
1 травня 2024
Священномученик Макарій, митрополит Київський
Вже багато років в нашому храмі благоговійно зберігається часточка мощей священомученика Макарія, митрополита Київського і всієї України, перед якою періодично служиться молебень з акафістом , а парафіяни мають змогу завжди доторкнутися до цього скарбу, прохаючи в молитві про допомогу і підтримку. 1 травня Православна Церква вшановує пам"ять цього святого, тож запрошуємо вшанувати його на Літургії.
1 травня 2024
Ціна зради. 30 срібників Іуди
«30 срібників» – тепер відомий вислів, який характеризує зраду. Саме за стільки Іуда продав Господа нашого Ісуса Христа, такою була ціна зради Сина Божого. Давайте розберемося: це була велика чи мала сума, якими були обставини цієї зради і що сталося з тими 30 срібниками далі?