13 березня 2025

Преподобний Бенедикт Нурсійський, засновник чернечого ордену бенедиктинців, якого називали "батьком Західного Світу", шанується і Православною Церквою. Він є духовним покровителем школярів, вчителів та бібліотекарів. Його пам"ять завершується 27 березня.
12 березня 2025

Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
12 березня 2025

Під час Великого посту ми служимо три різних Літургії, Всенічну, а також цього тижня ще й утреню та Пасію. Крім того, найближчі суботи за уставом є поминальними. У п’ятницю для зцілення душі і тіла здійснюється таїнство Маслособорування, а також служиться парастас. Весь перелік Богослужінь завжди можна прочитати на нашому сайті, а наразі про служби другого тижня розповідає настоятель храму.
11 березня 2025

12 березня Церква вшановує Ліддську ікону Божої Матері. У цьому місті, згодом названому Діосполь, для новонавернених було споруджено храм в ім’я Пресвятої Богородиці. Прийшовши до Єрусалиму, апостоли благали Матір Божу відвідати і Своєю присутністю благословити храм. Пречиста Діва сказала: «Ідіть з миром, там і Я з вами буду». Повернувшись до Ліддського храму, вони побачили на одному із опорних стовпів нерукотворний образ Пресвятої Богородиці дивовижної краси.
10 березня 2025

11 березня Церква вшановує одного зі своїх стовпів –патріарха Єрусалимського, святителя Софронія. Він народився в Дамаску. З юних років відрізнявся благочестям і любов’ю до наук. Особливо він досяг успіху в філософії, за що його стали називати Премудрим. Але майбутній святий шукав вищої мудрості в монастирях, де знаходив розраду в спілкуванні ...
10 березня 2025

Піст є дуже корисним, насамперед, для зміцнення нашого внутрішнього духу, тренування сили волі, визначення пріоритетів, для розрізнення доброго і шкідливого, для розуміння міри, потреб, цінностей. Чи можуть ці навики бути корисними і для дорослих, і для дітей? Очевидно, що так. Водночас питання дитячого посту є доволі не простим, адже спирається ...
9 березня 2025

«Ми можемо побачити живого Господа очима серця. Потрапляючи в обставини, коли треба вирішувати свою долю, перебуваючи в боріннях, сумнівах і болях, саме тоді, через голос нашої совісті, дає знати про себе Спаситель. Ти починаєш розуміти, яким має бути твій шлях, що треба відкинути як гріх та спокусу, що прийняти, до чого прагнути та куди йти», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
9 березня 2025

9 березня Православна Церква вшановує пам"ять, 40 воїнів- мучеників Севастійських. І саме в наші часи приклад цих незламних борців за віру Христову так підтримує і надихає. Ми бачимо зараз, яку стійкість і вірність присязі виявляють сучасні воїни в таких складних умовах, і благаємо: Святі мученики, моліть Бога за них!
8 березня 2025

Ми святкуємо сьогодні день Торжества Православ’я: не торжества православних людей над іншими людьми, а торжества про те, що Православ’я як світло - сіяє, немов вогонь горить, як життя - тече по усьому світі. І знову-таки: не лише наше церковне Православ’я, але щось набагато більше за те, що ми можемо вмістити.
8 березня 2025

«Наш шлях до Спасіння так чи інакше пролягає через якісь страждання, муки, терпіння, витрату всіх фізичних і духовних сил, але далі є воскресіння душі. Ми зробили перші кроки Великого посту. Попереду нові напруження, які пов’язані з думками, які відкривають нашу недосконалість і кличуть нас до правдивого покаяння», - із проповіді о.Віктора Маринчака в суботу вмч.Феодора Тирона.
7 березня 2025

У суботу першого тижня Великого посту ми згадуємо пам’ять святого, ім’я якого міцно пов’язане з Чотиридесятницею. А точніше – з першим тижнем Великого Посту, що колись навіть мав назву Феодорового. Свята Православна Церква підносить молитви до великомученика Феодора Тирона, який за часів Юліана Відступника застеріг християн від їжі, що була окроплена на честь поганських богів. На згадку про це, на вечірній службі в п’ятницю в храмах освячується коливо.
7 березня 2025

«У перші дні Чотиридесятниці ми маємо зворушливі служби. Відчувається плід молитов, співів і того надзвичайного духовного спрямування, яке надає нам Великий піст. Ми можемо навіть не розуміти хвилювання цих молитов, але душа розкривається і тягнеться до Неба», - із проповіді о.Віктора Маринчака після Літургії ранішосвячених Дарів.