10 квітня 2020
Лазарева субота
В суботу перед Вербною неділею Церква згадує чудо воскресіння Спасителем праведного Лазаря. У нашому храмі Літургія відбуватиметься за всіма правилами суворого керантину.
9 квітня 2020
Рішення Синоду щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня.
Обираючи між повним закриттям храмів і забороною на проведення богослужінь, як це є зараз в багатьох країнах, та обмеженою карантинними приписами можливістю звершувати богослужіння – для блага повноти Помісної Церкви, турбуючись як про тілесне, так і про духовне здоров’я вірних і всього суспільства, розсудливим є прийняти останнє. З огляду на ...
9 квітня 2020
Літургія Ранішеосвячених дарів у прямому етері (відео)
У п’ятницю, 10 квітня, о 8.30 Ви матиме можливість наживо подивитись Літургію ранішеосвячених дарів із нашого храму оn-line. Для цього необхідно зайти на сайт. Натисніть на посилання. http://bogoslov.kharkov.ua/youtube_channel/?fbclid=IwAR3pZgpSzQqq6d_Ihdz_SpQU49tAMwe4DEWKeB8WroSqgxmEcwUmiLBRinQ
9 квітня 2020
Змістовне усамітнення (відео)
«Ми дуже багато часу проводимо в суєті. Усамітнення буває потрібно і щось в такі миті нам може відкритися. Треба пройти через випробування гідно. Так, щоб воно принесло нам якусь користь. У всьому є свій смисл», - о.Віктор Маринчак.
8 квітня 2020
Розмова про молитву
Зараз, коли через карантинні заходи, ми часто можемо долучитися до спільної молитви тільки за посередництвом новітніх технологій, раз по раз стає питання: а що відрізняє особисту молитву вдома від спільної в храмі? Пропонуємо вашій увазі роздуми митрополита Антонія Сурозького на цю тему.
7 квітня 2020
Проповідь на Благовіщення (відео та фото)
Жодні обставини не можуть затьмарити свята. Благовіщення є початком нашого спасіння. У цій проповіді ви не побачите обличчя о.Віктора, але почуєте гімн свободі, спів пташок на храмовому подвір’ї, відчуєте справжнє світло, тепло та затишність атмосфери, попре карантин і всі випробування часу. Бог допоможе нам!
7 квітня 2020
Іконографія свята Благовіщення
Напередодні Благовіщення пропонуємо уважніше роздивитися ікону свята. Бо сюжет Благовіщення Пресвятої Богородиці одним з перших з"явився в галереї християнських зображень - його можна побачити вже в розписах давньоримських катакомб. Перші образи були стриманими і лаконічними, але з часом змінювались та доповнювались деталями.
6 квітня 2020
Шостий тиждень посту (відео)
Цей тиждень багатий на церковні події. Вже у вівторок – свято Благовіщення. Наприкінці тижня маємо Лазареву суботу та Вербну неділю. Фактично закінчується Великій піст, після якого починається Страсний тиждень. Через карантин служби відбуваються без парафіян, але ви маєте можливість побачити Літургію on-line. Про розклад на тиждень розповідає о.Віктор Маринчак.
5 квітня 2020
Без усамітнення покаяння не буває (відео)
«Згадуючи Марію Єгипетську, ми повинні усвідомити, що усамітнення – це дар, а не покарання. Людина наодинці з собою може побачити свої гріхи, можливості для зростання, шлях, а, іноді й істину. Без усамітнення не буває покаяння та спілкування з Богом», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
5 квітня 2020
Наші пристрасті: гріх черевоугодництва
Всю величезну різноманітність пристрастей християнські подвижники-аскети, як правило, зводили до восьми головних. Ці вісім пристрастей переліковуються ними майже в однаковому порядку: черевоугодництво, блуд, сріблолюбство, гнів, печаль, нудьга, марнословство, гордість. Сьогодні згадаймо про одну з них.
4 квітня 2020
Літургія із нашого храму on-line (відео)
Ми маємо можливість прямих трансляцій Богослужінь із Іоано-Богословського храму ПЦУ м.Харкова на нашому сайті. У неділю, 7 квітня, о 8.30 ранку дивіться нас на каналі http://bogoslov.kharkov.ua/youtube_channel/?fbclid=IwAR3pZgpSzQqq6d_Ihdz_SpQU49tAMwe4DEWKeB8WroSqgxmEcwUmiLBRinQ.
3 квітня 2020
Книга про о.Віктора Маринчака
Книгу про о.Віктора Маринчака "Досвід навернення". вже привезли в Іоано-Богословський храм. Тут її можна придбати в будній день з 9 до 17 годин, а також у вихідні після служб, які проходять без парафіян. Всі зібрані від продажу книги кошті підуть на відновлення нашого храму. Бонус для парафіян - безкоштовні маски. Бережіть себе і читайте книжки під час карантину!