24 червня 2020
Ікона Божої Матері "Достойно є" ("Милуюча")
У багатій літургійній скарбниці Православної Церкви часто знаходимо особливі перлини - молитви передані чудесними подіями. Ось так і з улюбленою молитвою, яку повторюємо багато разів у крузі богослужбових відправ, а особливо, яку так урочисто співаємо під час Божественної Літургії: «Достойно є». 24 червня Православна Церква вшановувала ікону Пресвятої Богородиці «Достойно є» (або «Милуюча»), історія якої тісно пов’язана з цією молитвою.
21 червня 2020
о.Віктор Маринчак: «Хтось повинен віддати себе в жертву» (відео)
«Царство Боже може бути не тільки всередині, а й посеред нас. У спілкуванні, взаємодії, любові. Історія, безумовно, буває лихою і темною, сповненою зла, ненависті та жорстокості. Але можна створити й священну історію. Протягом тисячоліття на нашій землі продовжується ця боротьба. І хтось повинен віддати себе в жертву заради миру і любові, щоб не дати ворожнечі захопити світ», - о.Віктор Маринчак.
21 червня 2020
Ми всі є учасниками всесвітньої Літургії (відео)
«Всупереч всьому ми продовжуємо звершувати нашу спільну справу й є учасниками всесвітньої Літургії. У кожного свій подвиг і своє завдання. Хтось лікує, хтось будує храми, хтось пише літописи. Поки ми це звершуємо, то будемо нездолані. Якщо треба, то й із нашого середовища вийдуть святі», - о.Віктор Маринчак.
20 червня 2020
Собор всіх святих землі Украінської
Щороку другої неділі після П’ятидесятниці Українська Православна Церква творить пам’ять усіх святих, що в землі Українській просяяли.
19 червня 2020
Таїнство для оздоровлення тіла і душі
Хто з нас, особливо під час пандемії, може сказати, що він абсолютно здоровий? Щосуботи, о 12.00, в нашому храмі звершується Соборування. Вважається, що це таїнство для полегшення страждань хворих людей. Однак, сучасна практика нашої Церкви допускає до участі також парафіян без явних фізичних проблем, при цьому маючи на увазі їх потребу в оздоровленні не тільки тіла, але й душі.
19 червня 2020
Молитви митрополита Антонія Сурозького: (відео)
Сьогодні, 19 червня, народився один з видатних проповідників християнства сучасності, митрополит Антоній Сурозький. Цікаво дізнатися, що владика знав про існування Івано-Богословського храму, отримував листи від наших парафіян і, звісно, молився в Лондона за далеких, але таких близьких йому по духу, харків’ян.
18 червня 2020
Про багатство
Багатство не раз згадується у Священному Писанні – і як благословіння та винагорода, якими Господь наділяє праведників, і як спокуса, що поневолює душу людини. Самі собою матеріальні блага не є добром чи злом, а лише засобом, який потрібно використовувати з мудрістю і обережністю. Перетворюючи своє життя на гонитву за розкішшю і комфортом, накопичуючи багатства заради володіння ними, людина заковує себе в золоті кайдани і віддаляється від Бога.
17 червня 2020
Святитель Митрофан, патріарх Константинопольський
Сьогодні, 17 червня, пропонуємо до вашої уваги розповідь про життя святителя Митрофана, який був першим Патріархом Константинопольським. Святитель Митрофан, Патріарх Константинопольський, був сучасником святого Костянтина Великого (306 - 337). Батько його, Дометій, був рідним братом римського імператора Проба (276 - 282). Зрозумівши хибність язичницької релігії, Дометій увірував у Христа. Під ...
16 червня 2020
"Щоб звершити зміни має бути сіль землі", - о.Віктор Маринчак (відео)
В історії Церкви і кожного народу є такі періоди, коли найкраща частина суспільства розуміє, що треба взяти хрест і забути про все. Тільки через це можна чогось домогтися для народу, церкви та всього людства. Таких подвижників обмаль, але для того, щоб звершити зміни в житті має бути ця сіль землі.
15 червня 2020
Мудра порада під час посту (відео)
Почалася Петрівській піст. Церква закликає його дотримуватись, але пам’ятати слова святого Єфрема Сиріна: «Краще з’їсти шмат м’яса, ніж образити ближнього». Настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак закликав парафіян постувати правильно і перш за все виконувати одну мудру пораду.
15 червня 2020
Почався Петрів піст
Почався піст, який носить ім'я святих апостолів. У народі його називають Петрівкою, бо продовжується він до дня вшанування св. Петра і Павла 12 липня. Про його церковне узаконення згадується в пам'ятнику ранньохристиянської писемності, відомому під назвою «Постанови святих апостолів». У п'ятій книзі «Постанов» читаємо: «Після П’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а ...
14 червня 2020
День Всіх Святих
У першу неділю після П’ятидесятниці ми духовно святкуємо пам’ять тих, що від віку прославляли Бога: патріархів і пророків чесне зібрання, апостолів прикрасу, мучеників собор, постників похвалу, всіх святих, бо вони безперестанно молять Господа дарувати мир світу і душам нашим велику милість.