3 лютого 2018
Неділя про блудного сина
Відомий голлівудський актор Роберт Де Ніро сказав якось чудову фразу: «Немає нічого кращого, ніж повертатися туди, де нічого не змінилося, щоб зрозуміти, наскільки змінився ти сам». Ця думка, нехай і не до кінця християнина, дуже гарно ілюструє зміст сьогоднішнього недільного Євангелія, яке читається у Неділю Блудного Сина.
1 лютого 2018
о.Віктор Маринчак в етері "Громадського" (відео)
«Громадське радіо» запросило до студії в Києві настоятеля нашого храму о.Віктора Маринчака, де він розповів про Євромайдан, зміни в суспільстві, ставлення до ворогів, український Харків та багато чого цікавого. Пропонуємо до вашої уваги велике інтерв’ю на «Громадському».
1 лютого 2018
На ріках Вавилонських... (відео)
На Всенічних у неділі, що є підготовчими до Великого Посту (неділю про блудного сина, м’ясопусну та сиропусну), Церква призначає співати Псалом 136 «На ріках Вавилонських». Він співається на додаток до звичайних урочистих і прославляючих Бога псалмів 134 («Хваліть Ім'я Господнє») і 135 («Ісповідуйтеся Господеві, бо Благий»), але до них за ...
30 січня 2018
Світлі зірки пустелі
В месяцеслові вони стоять поруч: преподобний Антоній Великий, якого називають батьком ченців (пам"ять звершується 30 січня) і його учень та спадкоємець, засновник скитського життя, преподобний Макарій Великий, якого Церква вшановує 1 лютого. Світлі зірки віри, що засяяли в пустелі.
28 січня 2018
Недільна проповідь настоятеля: відео
Проповідь отця Віктора Маринчака в неділю митаря і фарисея: Не думай, що ти можеш заслужити спасіння. Спасіння -це справа Божа. І ніякі прикраси, ніякі свідчення про твою молитовність, і навіть ніякі свідчення про твоє покаяння не дійсні перед Богом. Тільки щирість. В тому ж покаянні. Це єдине, що може забезпечити ...
27 січня 2018
 Слово в неділю про митаря і фарисея
Ми звикли осуджувати і ставитися з презирством до фарисея: нам здається, що сьогоднішнє Євангеліє дає нам на це право – він нібито осуджений Самим Христом. Але ми забуваємо, чого коштувала пихата праведність фарисея йому і подібним до нього людям.
27 січня 2018
Покаяння двері: відео
Вже цієї суботи в храмі вперше цього року пролунають слова канону "Покаяння двері відкрий мені" . Цей спів, який можна назвати одним з найяскравіших і найважливіших піснеспівів Пісної Триоді, поєднує між собою підготовчий період до Великого Посту і сам ПІст. Про те, чому так важливо прийти і почути ці слова ...
26 січня 2018
Зустріч Гурту небайдужих: відео
Продовжуються зустрічі Гурту небайдужих до української культури. Темою цілого циклу лекцій, які готують самі небайдужі, буде велична постать поета, етнографа, мислителя Івана Франка. Нагадуємо, що зустрічі проходять в нашому храмі в неділю, відразу після Літургії. Слідкуйте за анонсами.
25 січня 2018
Тетянин день в історії і сьогоденні
Серед величних січневих свят, якими Господь обдарував початок календарного року, 25 січня особливо любить студентська молодь. Любить настільки, що навіть називає святу Тетяну, пам’ять якої святкуємо у цей день, своєю покровителькою. Звідки ж взялося це твердження і чи має воно вагомі історичні підстави? Зазирнемо у минуле.
24 січня 2018
Виставка сучасного українського іконопису: фото, відео
У Харкові відкрилась виставка сучасного українського іконопису. Крім робіт знаних майстрів цього напрямку мистецтва, в ній беруть участь роботи дитячої школи іконопису "Левкас". Її вихованцями є і декілька маленьких парафіян нашого храму. Про особливості цієї виставки розповідає отець Геннадій Романійко. Дякуємо за фото Галині Грішиній та Леоніду ...
23 січня 2018
Патріарх Філарет святкує 89-й День народження
Громада храму святого Іоанна Богослова щиро вітає Святішого Патріарха Філарета з Днем народження! У цей святковий день ми молитовно просимо Всемилостивого Бога, щоби Він і надалі обдаровував Вас міцним здоров’ям, незгасаючою любов’ю, непохитною вірою і терпінням. Молимось, щоб Милосердний Господь давав Вам мужності і сили вести нас, свою паству, дорогою спасіння ще многії і многії літа.
22 січня 2018
Проповідь на неділю про Закхея (відео)
Справжнє покаяння виявляє себе не словом, а прагненням дії, яка спокутує і виявляє твоє покаяння. Ми не знаємо здійснив свій намір Закхей, але коли ми читаємо послання Івана Златоустого на Великдень, то зустрічаємо там слова: «ти і прагнення чуєш, і справу поціновуєш».