23 грудня 2020
Вечірня молитва
Таке звичне для кожного християнина денне коло молитов інколи стає автоматичною звичкою. Митрополит Антоній пропонує по-новому подивитися на вечірню молитву і згадати в ній тих, хто цього особливо потребує. Митрополит Антоний Сурожский. Вечерняя молитва Большинство из нас вступает в ночь покоя; мы отложим тяготу дня, усталость, тpевоги, напpяжение, озабоченность. Мы ...
23 грудня 2020
Роздуми про “дату Різдва”
Я можу сподіватися, що моя Церква дасть можливість спробувати святкувати і за старим, і за новим стилем, щоби досвідом намацати, як же саме мені, нерозумному, буде краще для спасіння? Я готовий замість влаштовувати словесні баталії з інакодумцями – прийти привітати їх у їхнє свято та прийняти в гості на своє?
22 грудня 2020
Радіймо чуду, яке сталося у цей день
Беззаперечна віра в Бога і незрадлива любов, що долає важкі випробування, – це один із прикладів для нас від подружжя святих Іоакима та Анни, батьків Пречистої Діви Марії. Цього дня ми з глибокою пошаною відзначаємо свято Зачаття праведною Анною Богородиці – довгоочікуваної Дочки, Яка була покликана стати Матір’ю Господа нашого ...
21 грудня 2020
Різдвяний ярмарок (відео)
6-7 січня 2021 року в нашому храмі пройде вже традиційний Різдвяний Ярмарок! Як і в минулі роки, він буде солодким, тобто всі бажаючі зможуть купить і поласувати смаколиками: різдвяним печивом, пиріжками, пряниками та багато чим іншим. Також на ньому можна представити будь-яку продукцію, виготовлену власноруч і з любов"ю : поробки, плетіння, тощо.Запрошуємо вас створити це диво разом. Мета ярмарку, звичайно - благодійна: всі зібрані кошти будуть використані для допомоги тим, хто цього потребує
20 грудня 2020
о.Віктор Маринчак: Роздуми про посередництво (відео)
Починає прокажений із того, що бачить в Ісусі посередника. Того, через кого приходить зцілення і спасіння. На цій думці про посередництво між Богом і людиною ґрунтується вся наша церковна практика. Саме вдячному самарянину відкривається, що справжнє посередництво не там, де форма, а там, де дія.
20 грудня 2020
Зцілення десяти прокажених
У кінці цього євангельського читання , яке цілком присвячене вдячності, є короткі слова Христові: Зцілилося десять прокажених - а де ж дев"ять? Як не знайшли вони в собі теплоти сердця, вдячності, щоб віддати славу Богові? Як це так, що единий, хто повернувся до Христа, щоб прославити Бога та віддячити Йому, це чужинець?
20 грудня 2020
Подарунки від Святого Миколая (відео)
У своїй останній подячній промові о.Олександр Шмеман сказав: «Дякуємо Тобі, Господі, за дітей, що вовтузяться біля наших вівтарів». Насправді це надзвичайно важливо. У неділю подарунки від Святого Миколая отримали учні дитячої школи при нашому храмі, а також всі малюки, хто завітав на причастя до церкві Апостола Любові.
19 грудня 2020
Знаменний день з подарунками (фоторепортаж)
У день Святого Миколая завжди радісно та натхненно. Сьогодні в Іоано-Богословському храмі відбулася ієрейська хіротонія і наша єпархія поповнилась ще одним священиком. А для дітей Святий Миколай приготував справжнє свято з подарунками і незабутніми враженнями.
19 грудня 2020
Притча про званих на вечерю
Євангельське читання завершується дуже страшними словами: «Багато покликаних, але мало вибраних». Господь, Який створив світ для того, щоб поділитися з ним вічною, Божественної радістю, зустрічається в цьому світі з холодним відмовою. Притча про званих на вечерю – ще один іспит нашого сумління.
18 грудня 2020
Дива святителя Миколая
Його допомога швидка і дивовижна. Він і суворий, і милостивий одночасно. З кутка, де горить лампада, він уважно дивиться на простолюдина і на товстосума. У кожному храмі є його образ, і навіть якщо ми більше нікого зі святих не знаємо, то, побачивши Миколая, вмить відчуваємо себе в храмі наче вдома. Одне диво із тисячі мені хочеться згадати і переказати.
17 грудня 2020
о.Віктор Маринчак: «Треба пережити біль повернення до життя»
Для сучасної людини стоїть проблема, яку важко розрішити, - сенс страждань великомучениці Варвари. Чому біль і мука є такою фатальною необхідністю у нашому житті? Про жертовність як головну ознаку любові, пошкодження людської природи і що ми можемо цьому протиставити – проповідь о.Віктора Маринчака в день Святої Варвари.
17 грудня 2020
Сенс страждання очима християнина (відео)
«Треба розуміти неминучість страждань і те, що вони найглибшим чином осмислені. Якщо ми дивимось на людське страждання очима християнина, то починаємо це приймати і усвідомлювати. Ми повинні не боятися страждань, а бачити в них сенс», - о.Віктор Маринчак.