25 січня 2020
Проповідь в неділю після Богоявлення
Перші слова Христової проповіді ми чули сьогодні в Євангелії: Покайтесь, бо наблизилось Царство Боже…Зазвичай ми думаємо про покаяння як про скорботний стан, коли ми згадуємо те зло яке вчинили, той гріх, яким жили, всі наші власні неправди, і з сокрушенним серцем, з біллю в душі звертаємося до Бога про прощення, ...
25 січня 2020
Тетянин день в історії і сьогоденні
Серед величних січневих свят, якими Господь обдарував початок календарного року, 25 січня особливо любить студентська молодь. Любить настільки, що навіть називає святу Тетяну, пам’ять якої святкуємо у цей день, своєю покровителькою. Звідки ж взялося це твердження і чи має воно вагомі історичні підстави? Зазирнемо у минуле.
24 січня 2020
Завжди радійте
Часто чуємо: мало їм тих заборон, ще й пости понавигадували, щоб м'ясо не їсти і молока не пити. А як же жити? Невже весь сенс життя полягає в тому, щоб уникати будь-якої радості, щоб весь час знаходитись у понуреному стані?» Подібні думки озвучуються ще доволі часто за інерцією атеїстичної доби ...
22 січня 2020
Вечір пам’яті Юрія Шевельова відбудеться у Харкові
Свого часу саме священики нашого храму освячували дошку Юрію Шевельову. У цьому році харків’яни планують її відновити. Але наразі у кіноклубі «Нова Україна» в п’ятницю, 24 січня 2020 року, о 17.00, в прес-клубі на Гоголя 9-Б будемо говорити та дивитись кінострічки про видатного харківця, всесвітньо відомого філолога, літературного та театрального критика, активного учасника наукового і культурного життя української еміграції Юрія Володимировича Шевельова.
21 січня 2020
Американський священик побудував храм на Харківщині
Давній друг нашого храму священик з Америки о. Микола Кривоніс полишив спокійне і сите життя в одній з найблагополучніших країн світу й перебрався до слобожанського села Височинівка, аби служити Україні. Пропонуємо до вашої уваги матеріал нашого парафіянина Леонида Логвиненка про о.Миколу.
20 січня 2020
Собор Іоана Предтечі
Одразу після Хрещення Господнього ми відзначаємо Собор Іоана Предтечі. Церква особливо прославляє цього святого та останнього пророка Старого Завіту, який передвістив прихід Спасителя.
19 січня 2020
Святе Водохреща у нашому храмі (фоторепортаж)
«А той третій празник - Святе Водохреща», - так співається у колядці, і це не просто слова. Сьогодні у нашому храмі було величезна кількість людей, які створили справжнє свято. Неймовірна атмосфера Богоявлення, усміхнені обличчя, молитовна тиша та радість від відчуття спільності патріотичної, потужної, християнської громади. Христос охрестився! У річці Йордані!
18 січня 2020
о.Віктор Маринчак про Богоявлення (відео)
"Є люди, які намагаються йти за Христом. Не робити чудеса, а нести любов і просвітлення, спокій та радість, творити нові стосунки й утворювати Царство Боже в середині себе. На них тримається світ. І якщо за дві тисячі років він не загинув, то це означає, що їх достатнє в нашому житті", - о.Віктор Маринчак.
18 січня 2020
Агіасма - свята вода
Нагадуємо, що Велике освячення води в нашому храмі буде звершуватись 18 січня та 19 січня, у свято Богоявлення, відразу після Літургії (приблизно об 11.00). А про властивості цієї святині пропонуємо вам дізнатися з цього матеріалу. Агіасма (з гр. мови – святиня; церковно-сл. Агіасма – свята вода). Зазвичай Агіасма означає святу ...
17 січня 2020
Купання в ополонці та гріхи
Протягом останніх років 19 січня під час або після Великого водосвяття все частіше спостерігаємо таку картину: у водоймах влаштовуються масові пірнання й купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді. Улюблені брати і сестри, обмивання в ополонці на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів! Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.
17 січня 2020
Інтерв’ю з о.Віктором Маринчаком (відео)
Рік тому Православна церква України отримала Томос. Як жила церква цей рік? В якому стані вона зараз? Як іде процес визнання? Чи стала церква незалежною від політики? Про це та інше в програмі «Насправді» розповідав отець Віктор Маринчак, настоятель храму Івана Богослова ПЦУ.
17 січня 2020
Безмолвное житие
"З безмовністю молитви тісно зв’язана вся церковна поезія, усі богослужбові тексти, що співаються або читаються в храмі. Зрозуміти їх у відриві від практики молитовного мовчання практично неможливо." Це рядки з книги «Господу помолимся » отця Георгія Чистякова, філолога, історика та богослова, в якій він наводить свої роздуми та дослідження церковної поетики