24 серпня 2018
Роздуми до Дня Незалежності (відео, архів)
Проповідь отця Віктора Маринчака з нагоди Дня Незалежності : Сонце правди нам світить і осяває наші шляхи. І ми ні на кого не нападаємо, ми обороняємо правду, світло і добро. Ми обстоюємо свободу і достоїнство людини по всій країні: і тих, що помилились, і тих, що заслабли. Ми за них теж стоїмо.
22 серпня 2018
Іконографія свята Успіння Пресвятої Богородиці
28 серпня ми відзначаємо останнє в цьому церковному році Двунадесяте свято. Церква називає кончину Божої Матері не смертю, а Успінням – мирним сном, заспокоєнням. І не тільки не сумує, не плаче над Її труною, але тріумфує та співає радісні пісні Її відходу. В Україні свято Успення Богородиці почитали ще з ...
20 серпня 2018
Про актуальні питання церковного життя України5 відео
Настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак став гостем програми "Насправді" на каналі Об"єктив ТВ. Темою стало актуальне питання створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні.
19 серпня 2018
Проповідь на Преображення: відео
"Божественне світло може сяяти в кожній людині, і через кожну людину. І наша віра вимагає від нас надзвичайних зусиль для того, щоб бути гідними цього світла. Бути здатними прийняти його - і понести його в світ. Бути здатними передавати його навколо нас." - з проповіді отця Віктора Маринчака на свято Преображення Господнього.
19 серпня 2018
 Преображення Господнє
19 серпня Церква відзначає велике двунадесяте свято - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Що є Фаворське світло і як нам до цього ставитись? Спробуємо разом розібратися. Ну, й, звичайно, не забуваємо про дари природи, які освячуються в нашому храмі в цей день.
18 серпня 2018
27 років тому відбулося перше Богослужіння в нашому храмі (фото)
Свято Преображення має для нашої парафії також й особливий історичний підтекст. Саме 19 серпня 1991 року відбулася перша служба в тоді ще півзруйнованому Івано-Богословському храмі. Про події тих днів, свій вибір та що запам’яталось в ті доленосні для України дні згадує настоятель нашої церкви о.Віктор Маринчнак.
17 серпня 2018
Чверть століття свободи (відеопроповідь)
Івано-Богословська церква є першим українським православним храмом у Харкові. 19 серпня виповниться 27 років, як тут лунає молитва рідною мовою. За цей час було багато випробувань, але ми вистояли і створили унікальну церковну громаду, де панує дух свободи та любові. Про те, як все починалося у далекому 1991 році, і чим зараз живе наша парафія роздуми настоятеля.
16 серпня 2018
о.Георгій Чистяков:Доля в християнстві
Мені здається, що ви повинні знати та пам’ятати, яке місце займало не тільки світосприйняття про «долю», але й само слово «доля» у греків. «Тихе», мабуть, одно із основних понять у грецькій культурі. Еліни вважали, що все підпорядковано долі. Навіть боги тремтять перед цією богинею Тихе.
15 серпня 2018
Успенський піст
14 серпня для православних християн розпочинається Успенський піст, який передує святу Успіння Пресвятої Богородиці. У цій публікації ми розповімо про те, як було започатковано Успенський піст, як харчуватися та проводити ці два тижні. Успенський піст настає майже через місяць після Петрового посту. Він відбувається перед великими святами Преображення Господнього та ...
14 серпня 2018
Винесення Чесних древ Животворчого Хреста Господня (відео)
«Наш хрест і наше розп’яття чекає на нас. Ти можеш зазнати страждань, переслідувань, поневірянь та мук, але через все це ти повинен пронести гідність образу Божого. І якщо ти спроможешся, то це буде насправді найбільшою для тебе нагородою». - із проповіді о.Віктора Маринчака.
14 серпня 2018
Знаменний день 14 серпня
Православна Церква 14 серпня відзначає одразу декілька важливих подій. Дійсно, стільки важливого «вмістилося» в цей день: і згадка Винесення Чесних древ Животворчого Хреста Господня, і свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, і пам`ять семи мучеників Маккавеєвих, і початок Успенського Посту.
13 серпня 2018
Свята наближаються (відео)
На цьому тижні православна церква відзначає кілька свят. У вівторок у нашому храмі будемо служити Літургію на честь святих мучеників Макавеїв і Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. А вже у неділю – свято Преображення Господнього, яке в народі називають яблучним Спасом. Про Богослужіння на цьому тижні розповідає о.Віктор Маринчак.