Недільна школа

Запрошуємо дітей до навчання у дитячій недільній школі. Заняття проходять у будиночку при храмі. Початок занять – відразу після закінчення Літургії. За подробицями звертайтесь до п. Лілії Киценко або п. Ганни Чистіліної.

Запрошуємо дітей до навчання у дитячій недільній школіЗараз у школі навчається 10 учнів, різних за віком, від 7 до 15 років. На славу Божу в школі працюють: Лілія Киценко, Ганна Чистіліна, Лариса Донник, Ганна Юхно. З їх допомогою Господь дав дітям протягом церковного року отримувати нові знання зі Святого Письма, історії Церкви, житія святих, літургики, тощо. Відомий харківський композитор Лариса Іванівна Донник вчить учнів основам церковного співу.

Невід’ємною частиною роботи школи стали Різдвяні та Великодні вистави, які дозволяють всім розкрити і свої творчі здібності. Вже 2 роки поспіль в нашому храмі служиться дитяча Літургія у Світлий понеділок, в якій учні школи беруть найактивнішу участь: співають у хорі, прислуговують у вівтарі, читають Апостол та молитви.

Запрошуємо дітей до навчання у дитячій недільній школі
З історії дитячої недільної школи. Через три роки після відновлення служб у храмі почала працювати дитяча недільна школа, а саме у 1994 році. Цьому передувала подія, яка підштовхнула парафіянку п. Лілію Кіценко взятися за цю благословенну справу.

Навесні група вчителів Харкова перед Великоднем гостила у Львові. Була Вербна неділя, і харків’яни Провидінням Божим потрапили на Літургію до храму першоверховних апостолів Петра і Павла. І тут п. Лілія познайомилася зі світлою людиною, парафіянкою цього храму п. Вірою Івченко. Як потім з’ясувалося, викладачем дитячої недільної школи, яка поділилася досвідом й подарувала деяку літературу.

Крім того, коли о. Віктор висвячувався на священика, то мешкав з родиною у неї вдома. Ось такий зв’язок, таку вказівку Господь дав, що і в нас у Харкові при храмі св. Іоанна Богослова прийшов час створити дитячу недільну школу.

Спочатку було 8 учнів, але викладачів О.К.Польшина і Л.О.Киценко це не бентежило. Головне – хотілося разом плекати віру, вчитися молитися, пізнавати Закон Божий, разом йти шляхом духовного відродження.

Перші учні Світлана Прядко, Ярослава Дзеревяго, Жанна Нестеренко, Павло Лисак, Ірина Киценко, Марійка та Роман Якименки, Катерина Железнова зараз вже дорослі люди. Майже всі ходять до рідного храму. Ярослава донедавна співала у церковному хорі.

Згодом інтерес до занять у дитячій недільний школі зріс. Звичайно, хочеться загадати всіх: Пасічнюк Олену і Ольгу, Маринчака Микиту (тепер вже регента церковного хору), Рохманійко Богдана, Тимофеєва Дмитра, Фокіних Сашка, Михайла та Ріту, Гритчина Кирила, Ланіна Артема, Корольових Кирила та Тараса, Рябініну Олену, Батій Софію, Осначів Марію та Микиту, Кирильчук Оксану, Юхно Ганну (одного з нинішніх викладачів школи), Петронюків Андрія та Сергія (Сергій зараз прислуговує у вівтарі, а Андрій співав у хорі), Квіток Ніночку та Олексія, Маслія Микиту. Серед викладачів дитячої недільної школи того часу була й Ірина Іванівна Кобзар, яка створювала з учнями незабутні вистави на церковні свята.