29 вересня 2018
День Віри, Надії, Любові та їх матері Софії
У сучасному світі, де панує зрада, безпринципність і культ споживацтва, історія про трьох дівчинок, яким було 9, 10 та 12 років може показатися дивною і навіть незрозумілою. Але тим-то й відрізняється християнин від звичайних людей, що він розуміє сенс жертовності, а мужність і готовність їти на смерть для нього не просто красиві слова.
29 вересня 2018
Слово про чудесний улов риби
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Сьогоднішнє апостольське послання каже нам, що той, хто убого сіє - убого й пожне, а хто сіє багато, той збере багатий врожай. І ось нам іноді здається "що мені сіяти, я убогий, як я можу сіяти, коли у мене нічого немає що ...
27 вересня 2018
Християнин без хреста – це воїн без зброї
Великі старці радили завжди носити натільний хрест і не знімати його ніколи і ніде аж до самої смерті. «Християнин без хреста, - писав старець Савва, - це воїн без зброї, і ворог може легко здолати його».
26 вересня 2018
Воздвиження Чесного Хреста Господнього
Православна церква 27 вересня відзначає одне із двунадесятих свят - Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Історики вважають, що насамперед дві події лягли в основу встановлення цього свята: знайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса, та повернення цього хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.
26 вересня 2018
Парафіяльне життя (відео)
Почався новий церковний рік. Восени на нас чекає чимало святкових служб. Одна з них вже у четвер, 27 вересня, в день Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Напередодні маємо урочисту святкову Всенічну, яка розкриває всю красу і змістовність православного Богослужіння. Про служби на цьому тижні розповідає о.Віктор Маринчак.
25 вересня 2018
Як жити з самим собою?
Роздуми митрополита Антонія Сурозькогов пошуках відповіді на питання, яке ставить перед собою кожна людина "як жити з самим собою" : Ми - як пошкоджені ікони, але все ж таки ікони; ми все одно є цінними для Бога, ми все одно для Нього маємо велике значення, і в співробітництві з Ним, ми можемо щось зробити заради цієї краси.
24 вересня 2018
Преподобний Силуан Афонський
24 вересня Православна Церква вшановує пам"ять прп. Силуана Афонського. «Молитися за людей — це кров проливати», — говорив преподобний. І він жив стражданнями усього світу, забуваючи самого себе, і не було кінця його молитві, яка закликала всі народи Землі пізнати Господа Духом Святим. На глибоке переконання старця, якби це відбулося ...
23 вересня 2018
Недільна проповідь настоятеля (відео)
«До дому Церкви належать ті, хто вже дізнався про гріх і Божу любов, про покаяння і покуту. З них більше питають, але вони для Господа найближчі, бо вже стукають до Нього не про щось корисне і практичне, а про найголовніше - прощення», - із недільної проповіді о.Віктора Маринчака.
22 вересня 2018
Зцілення дочки хананеянки
Святі отці порівнюють хананеянку з сучасною людиною, а її дочку з почуттям. Людина є нещаслива і відповідно почувається нещасною. От саме відчуття себе нещасливим це і є прообразне значення дочки хананеянки, що хворіє і тяжко мучиться! Людина, яка вважає за скарб не духовні цінності, а складає собі багатства на цій землі - насправді живе язичницьким життям.
21 вересня 2018
Богоотці Іоаким та Анна
Наступного дня після свята Різдва Богородиці Православна Церква вшановує пам"ять батьків Діви Марії - святих праведних Богоотців Іоакима та Анни. Шанобливе ставлення до цього подружжя, яке навіки стало символом беззаперечної довіри Богові та незрадливої любові, ми бачимо і в тому, що на кожній службі Божій, під час відпусту ми згадуємо ...
20 вересня 2018
Храм потребує допомоги
Громада Івано-Богословського храму розпочинає великі роботи по завершенню відновлення нашої церкви. Одна з найнагальніших проблем - це перекрити дах, а це: півтори тони міді, багато кубів дерева. Маємо необхідність ставити металеві двері. Всі ці роботи дадуть можливість в наступному році відкрити основну частину храму. Але зрозуміло, що вони потребують чималих ...
20 вересня 2018
21 вересня - Різдво Пресвятої Богородиці
Пречиста Діва Марія народилось у той час, коли, здавалося, сповнений гріха та неправди світ сам себе знищить. І якщо в допотопні часи Бог, щоб врятувати землю, змушений був на землю послати потоп, то тепер, після подарованої веселки, світу потрібен був уже не символічний, але реальний Спаситель. Пресвята Діва повинна була стати посередницею між людством та Богом.