6 лютого 2020
Святитель Григорій Богослов
Григорій Богослов народився перед 329 р. у південній Каппадокії біля Назіянзу (Діокесарії). Батьки його – Григорій і Нонна. Григорій вчився в Кесарії Каппадокійській, Кесарії Палестинській, Олександрії, Афінах. Близько 359 р. він прийняв хрещення. Монаше життя Григорій провадив над річкою Ірис разом з Василієм Великим. Всупереч його волі, Григорій був висвячений ...
5 лютого 2020
До річниці інтронізації предстоятеля ПЦУ (відео)
У селі Стара Жадова жовта хата - найбільш примітна. Тут народився та виріс Сергій Думенко - нинішній глава Православної церкви України. На обійсті порожньо, бо мати митрополита Епіфанія готується до операції в лікарні в Чернівцях. Про дитинство свого відомого сусіда - розповідають односельці.
4 лютого 2020
Лине дух мій до храму святого Твого (відео)
У цю суботу ми вже почуємо перші постові пісноспіви. Попереду підготовчі тижні до Великого посту, а, значать, в храмі лунатиме зойк душі: «Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче, Христе, бо лине зранку дух мій до Храму святого Твого. Храм же мій тілесний ввесь забруднив. Ти ж, як Щедрий, очисти з добросердечної Твоєї милості».
3 лютого 2020
Петриківський розпис у нашому храмі (фото)
Позацерковне життя нашої громади вирує різноманітними подіями. У дитячій недільній школі відбувся майстер клас з петриківського розпису, який провела знана майстриня Тетяна Землянська. Вона розповіла про історію цього розпису та показала початкові техніки: зернятко, горішки, цибульки. Всі охочі взяли участь у малюванні.
2 лютого 2020
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Ми всі такі, як Закхей. У своїх пороках, падіннях, недосконалості. Але є надія, що навіть таких гріховних помітить Бог, зверне на нас увагу, а може і скаже: «Мені треба бути у домі твоєму». Він прийшов спасти те, що загинуло. Ось я, на краю загибелі, стою перед тобою, Господи! Тому не будемо впадати у відчай, бо Він скаже: «Сьогодні прийшло спасіння на твій дім».
1 лютого 2020
Про Закхея
З цієї неділі, в яку звучить в храмі розповідь про митаря Закхея, починається підготовка до Великого Посту. Часу, який вимагає від нас не тільки фізичних проявів постування, але й глибоких роздумів, особливого занурення в читання й розуміння Євангелія.
31 січня 2020
Душегубний гріх осуду
Гріх осуду по справедливості вважається одним з найбільш душегубних і небезпечних для християнина. Про його неприпустимість писали всі святі отці Церкви, її подвижники і вчителі з самого початку християнської історії, оскільки Євангеліє ясно та багаторазово попереджає нас про це.
31 січня 2020
Недільна школа для дорослих (відео)
Вже більше 20 років в нашому храмі працює недільна школа для дорослих. Не дивлячись на традиційну назву "школа", це скоріше зустрічі парафіян для поглибленого вивчення Святого Письма, Закону Божого, церковної історії, Літургики, тощо. Нагадуємо, що заняття розпочинаються кожної неділі відразу після Літургії. Проходять вони у приміщенні бібліотеки (це будиночок на вході до храму).
31 січня 2020
Треба поспішати робити добро (відео)
«Скільки разів ми з вами гіркими сльозами плачемо на могилах наших рідних. Треба було більше приділити їм уваги, встигнути відвідати, виявити свою любов, вдячність, милосердя. Як ми потім каємось: де були наша душа, серце, розум? Треба поспішати робити добро, бо дні лукаві», - із проповіді о.Віктора Маринчака.
29 січня 2020
Розклад на тиждень: відео
Розклад тижня здається звичайним, але саме він відкриває нам чотири передпостові тижні. Поступово ми починаємо готуватися до нелегкого шляху, що поведе нас крізь 40 днів Великого Посту до Голгофи ,а потім до світлої радості Христового Воскресіння .Про особливості цих підготовчих тижнів розповідає настоятель нашого храму отець Віктор Маринчак.
27 січня 2020
о.Віктор Маринчак: Про сенси нашої віри (відео)
Проповідь в неділю після Богоявлення: Він прийшов, щоб явити нам Світло велике, а ми повинні прагнути того Світла. І бути здатними поцінувати те, що ми отримали. І скористатися дарами, благодатними дарами Світла, що а пітьмі сяє. Виявляється ,що віра-це не тільки довіра і беззастережне прийняття, це також і прагнення
26 січня 2020
Діва-апостол
Найбільш визначною подією в історії Грузії було навернення країни до християнства на початку IV століття проповіддю святої рівноапостольної Ніни. Світло Євангелія, принесене дівою Ніною до Грузії, як світильник, запалений від вогнів єрусалимського Храму, змінило й преобразило душу народу.