7 грудня 2020
Свята великомучениця Катерина
Звичайно, для віруючої людини в житії святого головне не стільки його біографія, скільки вказівка на гарячу віру, любов до Господа і готовність віддати за Нього життя. Це зразки для наслідування, моральні орієнтири. І все ж про улюблених святих хочеться дізнатися якомога більше. Так що ж нам відомо про життя святої ...
6 грудня 2020
Наука збирання скарбів у Бога (відео)
Хто насправді любить, той не збирає скарби, а намагається когось обдарувати. Не можна забрати лише того, що ти віддав і передав іншим. Про образ Божий та сенс нашого життя – пошук відповіді на складні онтологічні питання о.Віктора Маринчака.
6 грудня 2020
о.Віктор Маринчак: Про споживацький спосіб життя.
«У цей притчі ми отримуємо відповідь, чого не треба робити, як не слід ставитися до життя і на що не варто розраховувати. Не можна посісти на лаврах і решту життя прожити тільки тим, що колись в трудах чи боротьбі було здобуто. Споживання і втіха від життя нічого не дають», - ...
5 грудня 2020
Волонтери нагородили о.Віктора Маринчака орденом (відео)
За спиною у нас прірва. Тих, хто готовий взяти на себе відповідальність, незважаючи на всі випробування і страждання, не так багато. Але саме вони рухають країну вперед. До дня волонтера о.Віктора Маринчака нагороджено орденом «Єдність та воля».
5 грудня 2020
Притча про нерозумного багача
Євангельська притча про нерозумного багача здається нам дивною і спочатку незрозумілою: здавалося б, що поганого в тому, що людина, у якої був багатий урожай, побудувала собі ще одну комору, куди можна скласти зерно. Не кидати ж його на вулиці, щоб зерно гнило під дощем і нікому не дісталося.
4 грудня 2020
Четверта заповідь
Юдеї, виконуючи старозавітний закон Мойсея, кожну суботу збиралися в синагогах для читання і навчання Закону. Проповідуючи Євангеліє Царства, Спаситель часто навчав і в синагозі. При цьому, за кожним кроком Христа завжди слідкували Його вороги – фарисеї і садукеї. Вони були серед людей, які слухали Його проповіді, були присутніми у синагогах, ...
3 грудня 2020
Введення в храм Пресвятої Богородиці
Свята на честь Пресвятої Богородиці в нашому церковному календарі займають перше місце після свят Господніх. Найбільші Богородичні Свята, такі як Різдво й Успіння, говорять нам про перші та останні хвилини Її життя на землі. Єдине свято, яке нам висвітлює дитинство Пресвятої Богородиці – це свято Введення в храм, яке святкуємо 4 грудня. Це свято відкриває нам деякі сторінки з дитячих років Пречистої Діви Марії, Її виховання у святині та приготування до найвищої гідності: бути Матір’ю Божого Сина
2 грудня 2020
Піст, як школа стриманості (відео)
«Краще з’їсти шмат м’яса, ніж образити людину. Нам, перш за все, треба перестати їсти один одного. Якщо хтось може прийняти школу стриманості в їжі, то хай тренується. Але зміст посту – навчитися володіти собою, своєю поведінкою, емоціями, діями. Треба розважливо ставитись до посту і звертатися за порадами до священика», - о.Віктор Маринчак.
1 грудня 2020
Завжди радійте!
Якщо коротко викласти суть християнства, то можна сказати, що це - релігія Любові, Свободи і Радості. Якщо перші дві складові тріади віри, принаймні в теорії, нам зрозумілі, то в наш час з радістю інколи у віруючих виникають проблеми. Пропонуємо до вашої уваги роздуми о.Олександра Шмемана на цю тему.
1 грудня 2020
Готуємось до свята (відео)
Триває Різдвяний піст. Це не дієта, а в першу чергу наша поведінка та стриманість, сповідь і покаяння, виявлення милосердя та любові. Тоді нашу неміч Церква буде лікувати. У п’ятницю, 4 грудня, відзначається Двунадесяте свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Відповідно, напередодні, ми маємо Всенічну. Про розклад служб на тижні розповідає о.Віктор Маринчак.
29 листопада 2020
"Треба поповнювати те, що виснажене", - о.Віктор Маринчак
«Треба поповнювати те, що виснажене і лікувати те, що немічне. Всупереч нашої недосконалості і гріховності Церква, в якій дія благодать Духа Святого, долаючи гріхи та байдужість, завжди виконує те, що заповідав Христос. Нам треба долучатися і дякувати», - о.Віктор Маринчак.
29 листопада 2020
Ми повинні долати травму Голодомору (відео)
«Завдання Голодомору було загнати вільний народ у стайню. Воїни УПА, дисидентський рух, Революція Гідності, Небесна Сотня, опір російської агресії– все це наша відповідь на травму Голодомору. Ще довго прийдеться воювати з імперією зла, але ми повинні прокладати шлях у майбутнє», - о.Віктор Маринчак.