6 березня 2020
Літургія Ранішосвячених Дарів
Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Власне, Літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.
6 березня 2020
Презентація книги про о.Віктора Маринчака (анонс)
До ювілею настоятеля нашего храму видано унікальну книгу «Досвід навернення» - про відомого філолога, священика, громадського діяча о.Віктора Маринчака. У понеділок 23 березня 2020 року, о 19.00, в Харківському Театрально-концертному центрі, вул.Сумська, 25, (мала зала Оперного театру) відбудеться презентація книги та зустріч з авторами книги о.Віктором Маринчаком і журналістом Володимиром Чистиліним. Вхід вільний.
5 березня 2020
Пророк Ісая: про піст (відео)
Тема посту вже з часів пророків була предметом обговорення благочестивих юдеїв. Піст був виразом покаяння та плачу, мав тісний зв’язок з молитвою, яка, як вважалося, володіла особливою силою. Таким чином, існувала небезпека, що піст перетвориться в справу, гідну нагороди, як це сталося, наприклад, з дотриманням дня суботи, так що навіть ...
3 березня 2020
Ніч минула – день настав (відео)
Почався Великий піст. Перші чотири його дні особливі. Ми можемо в світлі сонця правди побачити свої гріхи, провини та недосконалість. Принесемо своє покаяння, і тоді ми зможемо сподіватись, що будемо достойні дня Господнього.
2 березня 2020
Постова подорож - Великий покаяний канон прп. Андрія Критського
У перші чотири дні Великого Посту в храмах звучить Великий Покаянний Канон прп. Андрія Критського, слова якого закликають нас до покаяння та налаштовують на сорокоденний шлях до Воскресіння. Отець Олександр Шмеман називає його початковим "тоном", який задасть всю "мелодику" Великого Посту. Чому так важливо почути ці рядки і до чого вони кличуть кожного - про це в роздумах о. Олександра Шмемана.
1 березня 2020
Непрощений грішник - здобич диявола (відео)
Не змарнуйте можливості простити: грішного, недосконалого, слабкого, нінащо не спроможного. Але, якщо він щиро попросить, то треба простить. Непрощений грішник - здобич диявола. Давайте пожаліємо один одного. Щоб навіть запеклий грішник мав надію. Бо якщо людина простила, то й Бог простить.
29 лютого 2020
Слово на Прощену неділю
Закінчився час приготування до Великого Посту. Перед нашими духовними очима пройшли образи митаря і фарисея, блудного сина, Страшного Суду і вигнання прародичів з раю. Церква нагадала нам про молитву просту, смиренну і сердечну, вона нагадала нам про безграничне милосердя Боже, Церква нагадала нам про вічне життя і про кінцевий Суд Божий. Церква попереджає нас про страшну силу гріха. Тепер починається піст – свята Четиридесятниця.
28 лютого 2020
Молитва преподобного Єфрема Сиріна
Чому ця коротка і проста молитва посідає таке вагоме місце у всьому великопісному богослужінні? Бо в ній перелічуються особливим, властивим лише цій молитві чином всі негативні і позитивні елементи покаяння і визначається, так би мовити, список наших індивідуальних подвигів. Мета цих подвигів — насамперед — вивільнення від якогось головного пороку, що викривлює все наше життя і перешкоджає нам вступити на шлях звернення до Бога.
28 лютого 2020
Перед Великим постом (відео)
У цю неділю, 1 березня, одразу після Літургії служимо постову Вечірню з чином прощення. Будемо просити один у одного пробачення за все що було і є в нашому житті. Треба осягнути та усвідомити, як ми всі завинили. Прощена неділя вже скоро, а поки на цьому тижні востаннє співаємо «На ріках Вавилонських» і готуємось до початку Великого посту.
27 лютого 2020
Піснеспіви Великого Посту: відео
Однією з особливостей богослужінь Великого Посту є піснеспіви ,що ми скоро будемо чути на богослужіннях. Вони вирізняються проникливим характером та неймовірною змістовною глибиною, та надихають, підтримують, налаштовують на цю неповторну, особливу пору молитовного року. Одне з них, " Плач Адама" ми почуємо вже цієї неділі, неділі Адамового вигнання. Про нього та інші піснеспіви пропонуємо послухати цікаву розповідь архимандрита Сави( Мажуко).
26 лютого 2020
Про Страшний Суд (відео)
Є такі наші справи, які вже звершились. Ми вже зробили свої помилки, піддалися спокусам, зазнали падіння, впали в пороки. На нас чекає Страшний Суд. Що тепер нам, грішникам, робити далі? На що ми можемо сподіватись? О.Віктор Маринчак у недільної проповіді дає відповідь на питання, які, рано чи пізно, повстають перед кожною людиною.
26 лютого 2020
Про піст: отець Олександр Шмеман
Прощення (Неділя сиропусна) Тепер всього кілька днів лишилося до початку Посту. Уже на Сирному тижні, що завершується Прощенною неділею, два дні, середа і п`ятниця, стоять немов би окремо, вони вже цілком "великопісні": у ці два дні не належить здійснювати Божественну літургію і весь чин богослужінь має особливості, що стосуються Посту. ...