15 жовтня 2019
Мученики Кипріан і Юстина
15 жовтня православна Церква вшановує пам’ять священномученика Кипріана і мучениці Юстини. Саме їм моляться християни від нечистих духів та різного роду чаклувань. Про історію цих святих варто дізнатися більш докладно.
14 жовтня 2019
Проповідь настоятеля нашого храму біля каменя УПА (відео)
Чому саме в Україні, на відміну від інших народів, так популярне свято Покрова Пресвятої Богородиці? У День Захисників України настоятель нашого храму о.Віктор Маринчак біля каменя УПА відслужив панахиду і звернувся з промовою до всіх, хто боронить нашу державу від ворогів.
14 жовтня 2019
о.Віктор Маринчак: "Треба єднатись" (відео)
Покров Пресвятої Богородиці – свято, яке в житті кожного українця має велике значення. Не випадково 14 жовтня також відзначається, як День захисників України, козацтва та створення УПА. Першій храм у Харкові теж присвячений Покрову Богородиці. О.Віктор Маринчак говорив сьогодні про єдність, що так необхідна суспільству під час доленосних випробувань
13 жовтня 2019
Іконографія свята Покрови Пресвятої Богродиці
Серед Богородичних свят «Покров Пресвятої Богородиці» належить до особливо шанованих в Україні. Його традиція бере свій початок ще від часів прийняття християнства і упродовж віків набирала національного підтексту, відповідно до суспільно-історичних обставин. Князь Ярослав Мудрий, збудувавши Софійський собор у Києві і Благовіщенську Церкву над Золотими Воротами, віддав в опіку Божої Матері увесь руський народ. Від того часу чимало князів здобуло перемогу над численними ворогами, прибігаючи під м
12 жовтня 2019
Молитва до Богородиці крізь віки
Найдавніша на сьогоднішній день рукопис (P 470), що містить відому молитву до Пресвятої Богородиці, була знайдена єгипетськими археологами неподалік від Олександрії ще в 1917 році. Спочатку деякі папірологія віднесли рукопис до 4-5 століття, можливо, тому, що вони не припускали, що християни молилися до Богородиці і в більш ранній час.
12 жовтня 2019
Зцілення доньки хананеянки
Сьогодні наш духовний погляд спрямований на важливу євангельську подію, яку описав Святий Євангеліст Матвій. Христос, на прохання жінки хананеянки, звільнив її дочку від злого духа. Смуток і страждання матері та дочки перемінилися на невимовну радість.
10 жовтня 2019
Обличчя нашого храму : фото
Наш храм не випадково носить ім’я апостола Любові. Івано-Богословська парафія - це не просто громада однодумців, а справжня велика сім’я. Як у кожній родині ми спільно переживаємо радість і горе, втіху й непорозуміння, розпач та щастя. Історію церкви творять люди. Звичайні, грішні, недосконалі, але з великим серцем та любов’ю до Бога і ближніх.
10 жовтня 2019
о.Віктор Маринчак: У нас з’явився дивний досвід (відео)
«Щастя – це переживання буття в єдності з Богом. Нам всім потрібно перебування в повноті Церкви. За посередництвом блаженійшого митрополита Епіфанія, єпископату і священства у нас з’явився дивний досвід., перебування в єдності з абсолютною повнотою буття. Тому наші серця ладні обійняти цілий світ», - о.Віктор Маринчак у день апостола Любові.
9 жовтня 2019
Архіпастирський візит Митрополита Епіфанія: фото
В рамках першого архіпастирського візиту на Харківщину, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 6 жовтня 2019 року звершив Божественну літургію у храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова. Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і ...
9 жовтня 2019
Владика Митрофан подякував священикам і парафіянам нашого храму:відео
На честь храмового свята Іоана-Богослова сьогодні Літургію служили разом з архиєпископом Харківським і Богодухівським Митрофаном. Владика подякував священикам і парафіянам за гостинність під час візиту до Харкова предстоятеля ПЦУ Епіфанія та розповів про подальшій розвиток церковного життя на Слобожанщині.
8 жовтня 2019
9 жовтня - день апостола Любові :відео
У середу, 9 жовтня, наша громада відзначає храмове свято. Історикам ще належіть усвідомити та дослідити, яку роль в житті Харкова зіграла Іоано-Богословська церква та її парафіяни. Перший український храм на Сході завжди був в авангарді всіх соціально-політичних та релігійних змін країни.
7 жовтня 2019
Недільна проповідь предстоятеля :відео
«Якщо ми не втілюємо закон любові у своєму житті, то ми тоді не є справжніми християнами. Любов має властивість єднати. Втім зло і ненависть руйнує стосунки не тільки між людьми, а між народами», - із проповіді предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія в Івано-Богословському храмі.