Як підготуватись до таїнства сповіді

05 квітня 2024
В Іоано-Богословському храмі ПЦУ дозволяється приймати причастя без сповіді, бо ми розуміємо, що це два різних таїнства. Між тим, під час Великого посту очищення від гріхів і духовне вдосконалення є одним із завдань для вірних. Тому сповідь лишається важливою частиною життя християн. Як краще до неї підготуватись і що є суттєвим для прийняття цього таїнства? - Спробуємо розібратись. Таїнство Сповіді – це вияв Божої любові та милосердя до людей. Господь готовий простити кожного, хто прийде до Нього зі щирим покаянням у серці. У присутності священника ми відкриваємо свої гріхи та просимо прощення для оздоровлення душі, адже Господь Ісус Христос сказав апостолам, що які гріхи вони відпустять людям на землі, такі будуть відпущені й на небі (Мф. 18: 18). Як правильно підготуватися до відвертої розмови, щоб приступити до святого Причастя?

Насамперед покаяння починається з усвідомлення своїх гріхів. Грецькою мовою поняття «покаяння» позначає слово «μετάνοια» (метанія). Буквальний переклад цього слова – «переміна розуму». Недостатньо пригадати під час Сповіді свої гріхи та перерахувати їх священнику. До цього таїнства ми маємо приходити зі щирим бажанням змінити своє життя на краще. Усвідомлена настанова перед собою не повертатися до лихих вчинків, утримуватись від своїх спокус – те, що звільняє нашу душу від кайданів гріха.

Прислухаючись до власного сумління та Божих заповідей, ми пізнаємо свої провини. Визнати гріхи під час Сповіді допоможе щира молитва, яка очищає людську душу та розум; вона також спонукає смиренно та відповідально ставитися до повсякденного життя та з Божою допомогою спасати власну душу.

Не треба також забувати: щоб очистити своє серце та бути прощеним, маємо самі пробачити кривдникам. «Прощайте, коли щось маєте на кого, щоб і Отець Ваш Небесний відпустив вам гріхи ваші» (Мк. 11: 25), – говорить Господь. Вияв милосердя до наших ближніх звільняє нас від злоби та роздратування, що свідчить про готовність прийняти таїнство Сповіді. Служби в Іоано-Богословському храмі ПЦУ починаються о 10 ранку. Бажано приходити на сповідь завчасно до початку Літургії. Вже о 9 ранку в нашому храмі можна посповідатись і спокійно поспілкуватись зі священником. 

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459


5159 3351 0939 4102

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА