Ікона Божої Матері «Вогневидна»

09 лютого 2024
10 лютого Церква вшановує дивний образ - ікону Божої Матері, яка називається «Вогневидна». На неї немає зображення Богонемовляти Христа. Найбільш прикметне на ній – колір. Одяг на Пресвятій Діві – густо-червоний. Завдяки цьому кольору образ і отримав таку назву. Богомати символізує Новозавітну Церкву, а також кров Агнця Відкупителя Ісуса Христа, пролиту за людство.Відомості про створення цього образу дуже скупі і змушують бути обережними в будь-яких висновках. Історія його появи досі покрита таємницею. Відомо тільки, що нині втрачений перший варіант ікони був написаний в 845 році. Однак є підстави вважати, що за своїм іконографічним типом він був тотожний образу, що з грецької мови перекладається як "Заступниця і Прохачка". Цей древній образ поширений був у Візантії в XII-XV століттях, а на Україну-Русь потрапив, очевидно, з Греції.

Вважається, що ікона Богородиці «Вогневидна» захищає від хвороб, кpoвопролиття і вoєн. Їй прийнято молитися за здоров’я і збереження життя захисників і воїнів. Тому до цієї ікони особливо звертаються матері і сестри військовослужбовців за якнайшвидше повернення додому синів і братів живими  та здоровими.
 
Яким би не був лик Божої Матері на іконі, як би вона не називалася і який би сенс не несла, ми молимося не іконі, а образу – у даному випадку образу Богоматері. Тому перед будь-яким зображенням Пресвятої Богородиці, в тому числі і перед іконою «Вогневидна», можна просити допомоги і захисту від негараздів, головне щоб молитва була щирою і йшла від душі.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА