Восьмий день

19 січня 2024
У давні часи, щоби дати ім’я дитині її приносили до храму на восьмий день після народження і це відбувалося ще до звершення над нею Таїнства Хрещення. Восьмий день символізує перевершення круговерті часу світу цього, нагадує про реалії вічного блаженного буття, причасниками якого ми стаємо, власне, через прийняття Таїнств Хрещення і Миропомазання.

На восьмий день після Свого Різдва Господь наш Ісус Христос за старозавітним законом прийняв Обрізання, яке було встановлене для всіх дітей чоловічої статі на знак Завіту Бога з праотцем Авраамом і Його нащадками (див. Бут. 17: 10-14; Лев. 12: 3). При звершенні цього обряду Божественному Немовляті було дано Ім’я Ісус, про що архангел Гавриїл сповістив Пресвяту Діву Марію в день Благовіщення. Саме тому 1 січня за новим календарем, на згадку про цю подію, Церква Христова встановила відзначення свята, яке має назву Обрізання Господнє. З нього ми і почали цей високосний непростий рік.У наш час батьки можуть обирати ім’я й раніше чи пізніше восьмого дня, а Церквою воно стверджується під час Таїнства Хрещення читанням особливої молитви.

Пам’ятаймо, що ім’я людини виділяє її із мільярдів інших людей та стверджує неповторність її особистості, якій Спаситель дарує можливість успадкувати вічне і блаженне життя. Тож нехай Господь, Який колись став Немовлям, щоби ми змогли стати дітьми Божими, благословить всіх ваших діток і дарує їм добре здоров’я зростати для прославлення Бога, на радість батькам, а також щоби бути гідними доньками та синами Батьківщини України.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА