Небесні захисники непорушності подружніх обітниць мученики Гурій, Самон та Авів

15 листопада 2023
15 листопада за новим календарем Православна Церква вшановує пам’ять святих мучеників Гурія, Самона та Авіва, котрі здавна вважаються покровителями християнського шлюбу. Ці святі віддали своє життя за віру в Єдиного істинного Бога на межі III-IV століть християнської ери в місті Едесса, що у Македонії. Про їх життя небагато відомо, тому коротко згадаємо, чому в усі часи жінки цінували цих святих.У перші століття християнства за проповідь серед язичників вчення Ісуса Христа вірним доводилось платити своїм життям. Так сталося й зі святими Гурієм та Самоном. За часів імператора-язичника Діоклетіана, який люто переслідував християн, їх було посічено мечем після тривалих катувань. Третій святий – диякон Авів, постраждав в Едессі у 322 році вже за правління імператора Лікінія, який так само знищував усіх, хто сповідував християнство. Мужньо проповідував диякон Авів вчення Христове, сміливо віддав себе в руки воїнів, що шукали його, і, так само, як Гурій і Самон, відважно витримав страшні катування, не зрадивши свого сповідання. Врешті його живцем було кинуто в полум’я, але тіло Авіва дивним чином зберіглося неушкодженим.

Усі троє святих прийняли мученицьку смерть заради Христа в різні роки, але в один і той самий день, і з однаковою відданістю Богові, не пошкодувавши заради любові до Нього власним життям. Покладені поруч, їхні мощі стали джерелом дивовижної допомоги для тих, хто з вірою звертався до святих мучеників по неї.
Так, одна побожна дівчина, виходячи заміж за воїна-іноплемінника, за походженням – гота, взяла з нього обітницю подружньої вірності і любові біля мощей святих. Але той віроломно порушив клятву – коли він відвіз молоду до своєї країни, з’ясувалося, що в нього вдома вже була дружина, рабою якої і стала нещасна. Жінка воїна настільки зненавиділа дівчину, що спочатку отруїла народжену нею дитину, а зрештою вирішила вбити і її саму.Тоді ошукана дівчина зі сльозами звернулася до небесних покровителів-свідків клятви чоловіка. За переданнями Милістю Божою, за допомогою святих Гурія, Самона та Авіва, дивним чином вона опинилася вдома, врятувавшись від смерті. Невдовзі в Едессу у справах служби приїхав і клятвопорушник, що не підозрював про викриття свого злочину. Його було схоплено і покарано, а святі мученики Гурій, Самон і Авів відтоді вважаються небесними захисниками непорушності подружніх обітниць.
 
 Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074


або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА