Апостол Матфій

21 серпня 2023
22 серпня церква згадує апостола Матфія. За переданням, він був народжений у Віфлеємі і під керівництвом Симеона навчався Закону Божого. Матфій був одним з 70-ти найкращих учнів Ісуса і пізніше разом з 12-ма апостолами став свідком зішестя Святого Духа.

Далі він проповідував у Юдеї та Єрусалимі. Матфій володів чудодійними здібностями – допомагав хворим і виганяв бісів з людей. Багато разів його життю загрожувала небезпека, але він постійно її уникав.Проте одного разу біда не оминула Матфія стороною. Відомо, що члени синедріону все-таки схопили Матфія і звинуватили його у поширенні християнства. Достеменно невідомо, яким чином помер Матфій. За одними відомостями, він був розп’ятий на хресті. Також є інформація про те, що його побили камінням. У книзі Дії Апостолів ім’я Матфія згадується лише один раз. Про нього йдеться, коли Петро пропонує апостолам вибрати учня, який займе місце Іуди, який зрадив Ісуса і покінчив життя самогубством. Тоді вибір стояв між Матвієм і Варсавою. В результаті жереба 12-им апостолом став Матфій. Інші відомості про життя Матфія можна отримати з пізніших джерел. Історики церкви мають про нього небато достеменної інформації. 

Відомо, що після Зіслання Святого Духа апостол Матвій проповідував Євангеліє в Єрусалимі та в Юдеї разом з іншими апостолами (Дії 6:2, 8:14). З Єрусалима з апостолами Петром та Андрієм ходив до Антиохії Сирійської, був у кападокійському місті Тіані та в Синопі. Тут апостола Матвія ув’язнили у в’язницю, з якої він був чудово звільнений апостолом Андрієм Первозванним. Після цього апостол Матвій подорожував до Амасії, міста на березі Понта. Під час 3-ї подорожі апостола Андрія святий Матвій був з ним в Едесі та Севастії. За церковним переказом, він був із проповіддю в Ефіопії Понтійської (нинішня Західна Грузія), Македонії, багаторазово наражаючись на смертельну небезпеку, але Господь зберігав його живим для подальшої проповіді Євангелія.

Якось язичники змусили апостола випити отруєного пиття. Апостол випив його і не тільки сам залишився неушкодженим, але зцілив і інших в’язнів, що осліпли від цього пиття. Коли святий Матвій вийшов із в’язниці, язичники марно шукали його, бо він став для них невидимим. Іншого разу, коли язичники в люті кинулися, щоб убити апостола, земля розкрилася і поглинула їх. Апостол Матвій повернувся до Юдеї і не переставав просвічувати своїх співвітчизників світлом Христового вчення. Він творив великі чудеса Ім’ям Господа Ісуса і навернув багатьох до віри в Христа. Іудейський первосвященник Анан, який ненавидів Христа, що дав раніше наказ скинути з висоти храму апостола Якова, брата Господнього, наказав взяти апостола Матвія і подати на суд синедріону в Єрусалимі. Безбожний Анан сказав промову, в якій блюзнірсько хулив Господа. У відповідь апостол Матвій показав на пророцтвах Старого Завіту, що Ісус Христос – Істинний Бог, Месія, обіцяний Богом Ізраїлю, Син Божий, Єдиносущний та Совічний Богові Батькові. Після цих слів апостол Матвій був засуджений синедріоном на смерть і побитий камінням.Коли святий Матвій помер, юдеї, приховуючи злочин, відрубали йому голову як противнику кесаря. (За деякими джерелами, апостола Матвія розіп’яли на хресті. Дехто вказує, що він помер у Колхіді). Смерть за Христа та вінець мученика апостол Матвій прийняв у 63 роки.

У народі завжди казали, що на Матвія вода в річках і озерах остигає – в повітрі вже починає відчуватися осінь. 

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.
 
Приватбанк
Для сайту 4149 6293 1322 1459
 
4149 4390 0091 7074

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА