Ювілей на Харківській кафедрі владики Митрофана. Вітаємо!

24 серпня 2023
У п’ятницю 25 серпня 2023 року в Іоано-Богословському храмі ПЦУ відбудеться урочиста Літургія на честь 10-ти річчя перебування на Харківській кафедрі владики Митрофана. Початок о 10 ранку. Десять років тому на нашому сайті вийшов матеріал, який ми вирішили майже не змінювати. Тоді це було знайомство з новим єпископом – тепер тісна співпраця, вдячність і шана архієрею-фундатору, який активно розбудовує Харківську єпархію ПЦУ.

25 серпня 2013 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив служіння Літургії, під час якої було звершено хіротонію на єпископа Харківського і Богодухівського архімандрита Митрофана (Бутинського), обраного на цю кафедру рішенням Священного Синоду від 27 липня 2013 р.
 
Предстоятелю співслужили митрополити Епіфаній та Іоасаф, архиєпископи Іларіон та Євстратій, єпископи Лаврентій і Агапіт.

Перед початком Літургії наречений на єпископа архимандрит Митрофан склав сповідання православної віри. Після відпусту Патріарх виголосив до нового співбрата єпископа Митрофана повчальне слово:

«Ти добре почав, ставши на вузьку дорогу. Отримав вищу богословську освіту, прийняв священство, а потім чернецтво, жив у Михайлівському Золотоверхому монастирі, потім у Видубицькому, далі заради послуху був призначений в монастир Святого Юрія Переможця на Козацьких могилах у Рівненській єпархії. Тепер тобі належить потрудитися в Харківській єпархії. На тебе покладається велика відповідальність розбудовувати єпархію Київського Патріархату у складних умовах. Для цього ти отримав дар Божий. Ми нерідко бачимо, що єпископи і священики не помишляють про своє особисте спасіння, і тоді їхнє служіння втрачає благодатну силу. В таких випадках і єпископи, і священики перетворюються на звичайних адміністраторів або на найманців. А народ Божий добре відрізняє пастирів від адміністраторів і найманців. Той, хто служить заради грошей, належить до категорії найманців і не буде мати нагороди на небесах, бо вже дістав на землі нагороду у вигляді грошей, заради яких трудився», – сказав у промові Патріарх Філарет.

Після цього Першоєрарх вручив владиці Митрофану символ архипастирського служіння – єпископський жезл.

Біографія: Єпископ Митрофан (Бутинський) народився 17 червня 1978 року у селі Накваша, Бродівського району, Львівської області. З 1985 по 1995 роки навчався в Наквашанській середній школі. У 1996 році вступив на перший курс Львівської духовної семінарії, яку закінчив у 2000 році. З 2003 по 2008 роки навчався у Чернівецькому Національному університеті ім.Ю.Федьковича на філософсько-теологічному факультеті за спеціальністю «Релігієзнавство».

23 липня 2006 року митрополитом УАПЦ Мефодієм (Кудряковим) був рукоположений у сан диякона, 1 жовтня 2006 року у сан священика. Зарахований у клір Тернопільської єпархії і призначений священиком кафедрального собору Різдва Христового м.Тернополя. З 29 жовтня 2006 року переведений у клір Київської єпархії та призначений штатним священиком Свято-Андріївського кафедрального собору м.Києва.

1 березня 2007 року із благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, священноархимандрита Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, був зачислений насельником цього монастиря. 14 червня 2007 року з благословення Патріарха Філарета, високопреосвященним Димитрієм, архієпископом Переяслав-Хмельницьким, (нині митрополит Львівський і Сокальський) намісником монастиря, пострижений в чернечий чин з іменем Митрофан на честь святителя Митрофана, патріарха Константинопольського (день пам’яті 17 червня).

06 травня 2008 року за Божественою літургією, у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря, Патріархом Філаретом був нагороджений наперсним хрестом. 08 травня 2008 року, згідно указу Святійшого Патріарха Філарета, призначений благочинним Свято-Михайлівського Видубицького монастиря  м.Києва. 06 травня 2009 року за Божественою літургією, у Свято-Георгіївському соборі Видубицького монастиря, Патріархом Філаретом був возведенний в сан ігумена.

Восени 2009 року став слухачем другої вищої освіти, юридичного інституту НАУ, який закінчив у 2012 році, отримавши диплом «Юриста». 10 червня 2010 році закінчив Київську Православну Богословську Академію та отримав диплом Магістра Богослів’я. 01 вересня 2011 року, асистент кафедри теорії та історії держави і права юридичного інституту НАУ. 19 вересня 2011 році, Патріархом Філаретом нагороджений правом носіння палиці.

01 червня 2012 року, з благословення Патріарха Філарета, указом архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, призначений намісником Свято-Георгіївського чоловічого монастиря (на Козацьких могилах), с.Пляшева, Рівненської єпархії. 08 липня 2012 року,з благословення Патріарха Філарета, архієпископом Іларіоном нагороджений хрестом з прикрасами. 30 березня 2013 року, з благословення Патріарха Філарета, возведенний в сан архимандрита.20 травня 2013 року, указом архієпископа Іларіона, призначений особистим секретарем архієпископа Рівненського і Острозького. 27 липня 2013 р. Священним Синодом Української Православної Церкви Київського Патріархату (Журнал засідання №31) обраний на єпископа Харківського і Богодухівського.
25 серпня 2013 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Митрофана на єпископа Харківського і Богодухівського. 
З того часу багато чого змінилось. Тепер владика вже носить тітул архієпископа Харківського і Слобожанського ПЦУ.Архієпископ Митрофан має кандидатський ступень. Викладає в кількох учбових закладаз. Удостоєний церковних нагород: Ордену Юрія Переможця (02.10.2012 р.) та Ордену Христа Спасителя (16.06.2013р.), а також інших числених нагород. Під час повномасштабної війни лишився зі своєю єпархією у Харкові. Кілька разів потрапляв під обстріли. Отримав знаки пошани та медалі від військових і власним прикладом довів, що Харків-залізобетон!Нагадаємо, що наш храм є ставропігійним, тобто безпосередньо напряму підпорядковується митрополиту Київському і всієї України ПЦУ Епіфанію. Але ми всі любимо і цінуємо владику Митрофана. За десять років він зробив колосальний внесок в розвіток Харківської єпархії і став фундатором ПЦУ на Слобожанщині. Вітаємо Архієпископа Харківського і Слобожанського владику Митрофана з ювілеєм. З нагоди цієї події в Іоано-Богословському храмі ПЦУ 25 серпня відбудеться святкова Літургія. Початок о 10 ранку.Вітаємо архієпископа Харківського і Слобожанського Митрофана з ювілеєм на кафедрі.  

Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА