Ікона з дивною назвою

24 липня 2023
Ми вже згадували ікону «Троєручицю», яку Церква особливим чином вшановує кілька разів на рік. Але під час війни варто зробити акцент на її історії, яка власно й дала таку, здавалась би, дивну назву. Ікона «Троєручиця» займає поважне місце і в нашій церкві, бо кожен, хто хоч раз відвідав Іоано-Богословський храм ПЦУ не міг її не побачити.


Цю ікону подарували нашому храму в 2016 році

Таємниця виникнення ікони пов’язана з долею Іоана Дамаскіна. Преподобний Іоан викривав єретиків і тим викликав гнів візантійського імператора Льва III Ісавра. Щоб зганьбити ім’я святого імператор наказав виготовити фальшивого листа, в якому преподобний Іоан нібито запропонував йому напасти на Дамаск, обіцяв в цьому свою допомогу.
 
Прочитавши листа, халіф наказав відрубати у преподобного кисть правої руки і повісити її на площі для всенародного огляду.
Ввечері святий Іоан випросив у мучителів, щоб ті віддали йому руку. Приложивши кисть до відсіченої руки, Божий угодник впав на коліна перед іконою Божої Матері, довго зі сльозами просив у Неї зцілення руки, яка багато років писала твори на захист Православ’я. Після сердечної молитви піснетворець знепритомнів і у видінні побачив Саму Пресвяту Богородицю, Яка сказала преподобному, що йому дарується зцілення, та наказала безустанно трудитися цією рукою на славу Господню. Прокинувшись, святий Іоан побачив, що кисть приросла до пораненого місця і рука стала здоровою. Переповнений почуттям глибокої вдячності Небесній Владичиці за ЇЇ милість, святий Іоан створив хвалебну пісню Матері Божій «Тобою радується, Благодатна, всяке творіння». Бажаючи залишити пам’ять про чудесне зцілення піснетворець приложив до нижньої частини ікони руку, виготовлену із срібла, від цього ікона отримала назву «Троєручиця».
25 липня Церква вшановує цю чудотвону ікону.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.

Приватбанк
 4149 6293 1322 1459

4149 4390 0091 7074

або
5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА