Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа

29 серпня 2023
Церква щороку 29 серпня відзначає Перенесення з Едеси до Константинополя нерукотворного образа (убруса) Господа Ісуса Христа. Це урочисте перенесення з великими почестями було звершене у 944 році. А нерукотворний образ Ісуса Христа – це перша в історії ікона нашого Спасителя, створена не майстрами живопису, а Ним Самим через дотик Його обличчя до полотняної тканини (убруса). Тому в народі це свято називають «Спасом на полотні» або «Третім Спасом».Про цю подію з земного життя Ісуса Христа дізнаємося зі Священного Передання. В той час, коли Спаситель проповідував та зцілював багатьох недужих, правитель сирійського міста Едеса (в сучасній Туреччині) на ім’я Авгар захворів на проказу, і жоден лікар не міг йому допомогти. Почувши про чудесні зцілення, звершувані Ісусом Христом, Авгар написав Спасителю лист з проханням прийти і врятувати його, пославши до Палестини з листом свого придворного живописця Ананія.
В Єрусалимі Ананій побачив Господа, оточеного великою кількістю людей, і через це він ніяк не міг підійти до Нього. Тоді він став на високому камені і спробував здалеку написати образ Ісуса Христа, але і це йому ніяк не вдавалося. Тоді Спаситель Сам покликав його і передав для правителя Авгара настанови про спасіння й обіцянку прислати Свого учня для зцілення. Потім Господь сказав принести воду і убрус. Він умився, обтерся тканиною і всі присутні побачили, як на ній проступають риси Його Лику. Убрус і лист Спасителя художник приніс в Едесу. З благоговінням прийняв правитель Авгар святиню і зцілився, а згодом апостол від 70-ти Фадей хрестив Авгара та всіх жителів Едеси.

Пізніше святиню встановили у ніші над міською брамою, і багато років містяни зберігали благочестивий звичай вшановувати нерукотворний образ Спасителя. Але з часом, аби святиню не знищили ідолопоклонники, образ сховали, заклавши цеглою. Перенесення нерукотворного образа Господа Ісуса Христа відбулося у 944 році імператором Костянтином Багрянородним: з великими почестями святиня була переміщена духовенством до тодішньої столиці імперії, Константинополя.Допомогти храму ви можете, надіславши гроші на картку через Приват24.
 
Приватбанк
 4149 6293 1322 1459
 
4149 4390 0091 7074

або

5169 3305 1630 1279
РГ ХРАМ СВЯТОГО ІОАНА БОГОСЛОВА