22 січня 2020
Вечір пам’яті Юрія Шевельова відбудеться у Харкові
Свого часу саме священики нашого храму освячували дошку Юрію Шевельову. У цьому році харків’яни планують її відновити. Але наразі у кіноклубі «Нова Україна» в п’ятницю, 24 січня 2020 року, о 17.00, в прес-клубі на Гоголя 9-Б будемо говорити та дивитись кінострічки про видатного харківця, всесвітньо відомого філолога, літературного та театрального критика, активного учасника наукового і культурного життя української еміграції Юрія Володимировича Шевельова.
21 січня 2020
Американський священик побудував храм на Харківщині
Давній друг нашого храму священик з Америки о. Микола Кривоніс полишив спокійне і сите життя в одній з найблагополучніших країн світу й перебрався до слобожанського села Височинівка, аби служити Україні. Пропонуємо до вашої уваги матеріал нашого парафіянина Леонида Логвиненка про о.Миколу.
20 січня 2020
Собор Іоана Предтечі
Одразу після Хрещення Господнього ми відзначаємо Собор Іоана Предтечі. Церква особливо прославляє цього святого та останнього пророка Старого Завіту, який передвістив прихід Спасителя.
19 січня 2020
Святе Водохреща у нашому храмі (фоторепортаж)
«А той третій празник - Святе Водохреща», - так співається у колядці, і це не просто слова. Сьогодні у нашому храмі було величезна кількість людей, які створили справжнє свято. Неймовірна атмосфера Богоявлення, усміхнені обличчя, молитовна тиша та радість від відчуття спільності патріотичної, потужної, християнської громади. Христос охрестився! У річці Йордані!
18 січня 2020
о.Віктор Маринчак про Богоявлення (відео)
"Є люди, які намагаються йти за Христом. Не робити чудеса, а нести любов і просвітлення, спокій та радість, творити нові стосунки й утворювати Царство Боже в середині себе. На них тримається світ. І якщо за дві тисячі років він не загинув, то це означає, що їх достатнє в нашому житті", - о.Віктор Маринчак.
18 січня 2020
Агіасма - свята вода
Нагадуємо, що Велике освячення води в нашому храмі буде звершуватись 18 січня та 19 січня, у свято Богоявлення, відразу після Літургії (приблизно об 11.00). А про властивості цієї святині пропонуємо вам дізнатися з цього матеріалу. Агіасма (з гр. мови – святиня; церковно-сл. Агіасма – свята вода). Зазвичай Агіасма означає святу ...
17 січня 2020
Купання в ополонці та гріхи
Протягом останніх років 19 січня під час або після Великого водосвяття все частіше спостерігаємо таку картину: у водоймах влаштовуються масові пірнання й купання з метою «змити гріхи» в освяченій воді. Улюблені брати і сестри, обмивання в ополонці на Водохреща ніяким чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів! Жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як твердять дослідники, в українського народу воно не мало поширення.
17 січня 2020
Інтерв’ю з о.Віктором Маринчаком (відео)
Рік тому Православна церква України отримала Томос. Як жила церква цей рік? В якому стані вона зараз? Як іде процес визнання? Чи стала церква незалежною від політики? Про це та інше в програмі «Насправді» розповідав отець Віктор Маринчак, настоятель храму Івана Богослова ПЦУ.
17 січня 2020
Безмолвное житие
"З безмовністю молитви тісно зв’язана вся церковна поезія, усі богослужбові тексти, що співаються або читаються в храмі. Зрозуміти їх у відриві від практики молитовного мовчання практично неможливо." Це рядки з книги «Господу помолимся » отця Георгія Чистякова, філолога, історика та богослова, в якій він наводить свої роздуми та дослідження церковної поетики
16 січня 2020
Коли у нащому храмі святитимуть воду (відео)
Велике освячення води у нашому храмі відбуватиметься одразу після Літургії в суботу та неділю. Тож можна приходити на Богослужіння 18 та 19 січня. Більш докладно про служби, пов’язані зі святом Богоявлення, розповідає настоятель храму о.Віктор Маринчак.
15 січня 2020
Про благодать і закон (відео)
«Безумовно, благодать Божа надається нам не по наших заслугах. Але це не означає, що від нас не вимагається праці, наслідування закону та відповідального служіння за всіма правилами і настановами, які закладали такі люди, як святитель Василь Великий.
14 січня 2020
Святитель Василій Великий
14 січня Церква вшановує пам"ять святого Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Але «належить не одній Кесарійській Церкві, і не у свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градах всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним», — так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій. З давних давен святого Василія шанували на українських землях.