15 лютого 2020
о.Геннадій Рохманійко: Треба повертатися (відео)
Проповідь отця Геннадія Рохманійка в неділю про блудного сина: "Притча про блудного сина переконує нас в тому, що повертатися варто. Повертатися є куди, і нас там чекають. І там буде радість, і Батьківські обійми". ...
14 лютого 2020
Стрітення Господнє
Різдвяне коло свят завершується святом Стрітення Господнього (що грецькою зветься Іпапанте), яке ми святкуємо 15 лютого, на сороковий день від Різдва Христового. В перекладі с церковнослов’янської «стрітення» - це зустріч. День стрітення - це точка у часі, де зустрілись Старий і Новий Заповіт.
13 лютого 2020
Свічка в храмі
За церковною традицією на свято Стрітення Господнього в храмах освячують свічки. Тому сьогодні пропонуємо вам поговорити про цей звичний для кожної віруючої людини, але в той же час глибоко змістовний предмет церковного вжитку.
13 лютого 2020
На ріках Вавилонських... (відео)
На Всенічних у неділі, що є підготовчими до Великого Посту (неділю про блудного сина, м’ясопусну та сиропусну), Церква призначає співати Псалом 136 «На ріках Вавилонських». Він співається на додаток до звичайних урочистих і прославляючих Бога псалмів 134 («Хваліть Ім'я Господнє») і 135 («Ісповідуйтеся Господеві, бо Благий»), але до них за ...
11 лютого 2020
Три святителі
12 лютого Церква вшановує Трьох Святителів Вселенської Церкви — Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого . Це свято ми можемо назвати таким, що подолало розбрат, припинило ворожнечу. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення його була велика суперечка у другій половині XI ст.
11 лютого 2020
Розклад на цей тиждень: відео
Хоч розклад цього тижня є звичайним, його вирізняє ще одна особлива прикмета підготовчих до Великого Посту тижнів . На вечірньому богослужінні цієї суботи ми почуємо спів псалма "На ріках Вавилонських..." . Про його особливість та чому так важливо прийти та почути його в храмі (а співають цей псалом всього тричі на рік) розповідає настоятель нашого храму, отець Віктор Маринчак.
9 лютого 2020
Недільна проповідь настоятеля (відео)
Фарисей виправданий, бо він вдячний Богові та не має гордині. Але менш, ніж той, хто бачить свої гріхи, хто хвилюється про своє спасіння, хто розуміє, як далеко він від досконалості й не вихваляє себе, а розуміє, в якому важкому і приниженому становищі перебуває його душа. Нам треба виконувати заповіді, як фарисей і приносити покаяння, як митар.
8 лютого 2020
 Слово в неділю про митаря і фарисея
Ми звикли осуджувати і ставитися з презирством до фарисея: нам здається, що сьогоднішнє Євангеліє дає нам на це право – він нібито осуджений Самим Христом. Але ми забуваємо, чого коштувала пихата праведність фарисея йому і подібним до нього людям.
7 лютого 2020
Покаяння двері: (відео)
Вже цієї суботи в храмі вперше цього року пролунають слова канону "Покаяння двері відкрий мені". Цей спів, який можна назвати одним з найяскравіших і найважливіших піснеспівів Пісної Триоді, поєднує між собою підготовчий період до Великого Посту і сам ПІст. Про те, чому так важливо прийти і почути ці слова розповідає ...
6 лютого 2020
Святитель Григорій Богослов
Григорій Богослов народився перед 329 р. у південній Каппадокії біля Назіянзу (Діокесарії). Батьки його – Григорій і Нонна. Григорій вчився в Кесарії Каппадокійській, Кесарії Палестинській, Олександрії, Афінах. Близько 359 р. він прийняв хрещення. Монаше життя Григорій провадив над річкою Ірис разом з Василієм Великим. Всупереч його волі, Григорій був висвячений ...
5 лютого 2020
До річниці інтронізації предстоятеля ПЦУ (відео)
У селі Стара Жадова жовта хата - найбільш примітна. Тут народився та виріс Сергій Думенко - нинішній глава Православної церкви України. На обійсті порожньо, бо мати митрополита Епіфанія готується до операції в лікарні в Чернівцях. Про дитинство свого відомого сусіда - розповідають односельці.
4 лютого 2020
Лине дух мій до храму святого Твого (відео)
У цю суботу ми вже почуємо перші постові пісноспіви. Попереду підготовчі тижні до Великого посту, а, значать, в храмі лунатиме зойк душі: «Покаяння відкрий мені двері, Життєдавче, Христе, бо лине зранку дух мій до Храму святого Твого. Храм же мій тілесний ввесь забруднив. Ти ж, як Щедрий, очисти з добросердечної Твоєї милості».